Текст: Аліна ХОЛБАН
Фото: з особистого архіву Наталки Войтович
Яким бачать місто ті, хто не знав його з народження? Чому люди лишають рідну домівку та пускають коріння в інших містах? На ці та інші питання «Таблоїд Волині» пошукає відповіді у рубриці з жартівливою назвою «Понаїхали». Ми покажемо Луцьк очима тих, хто, завітавши сюди одного разу, надовго зробив його своїм домом.
Минулого разу читачі дізналися, чим обласний центр Волині полюбився фотографу Максу Тарківському, який приїхав з Тернопільщини. Наступною героїнею рубрики стала відома ведуча Наталка Войтович, яка приїхала до Луцька з Рожища. Яким вона бачить місто у майбутньому та чому вважає його своєю зоною комфорту – читайте у публікації.
Як і коли занесло до Луцька?
До Луцька я приїхала після закінчення школи, коли вступила тоді іще до ВДУ на політологію. Так я тут і лишилася. Вже 20 років з того часу минуло.
Перші враження.
Попри те, що родом я з Рожища, а це містечко всього за 25 км від Луцька, наш обласний центр я знала погано і навіть трішки, бувало, блукала. Тож, перше враження провінціалки – «яке велике гарне місто». Згодом, розгледівши Луцьк, я зрозуміла, що воно компактне, але таки гарне.
Чому Луцьк не відпустив?
В першу чергу, через зручність. Луцьк – це моя зона комфорту. Тут друзі, тут я все знаю. Вже з 2003 року я почала поєднувати навчання з цікавою роботою радіоведучої. Були думки спробувати себе у столиці, але зона комфорту перемогла.
Бути лучанином – це…
Дбати про місто, перейматися його долею, любити його і розповідати про нього тим, хто тут ще не бував. Рекламувати, так би мовити.
Що показати гостям з Рожища?
Сьогодні громадський транспорт із Рожища у Луцьк їздить кожних 20-30 хвилин, не так, як в кінці 90-х. Тому, думаю, рожищани Луцьк знають добре. Але, тим, хто тут вперше, я б у першу чергу провела екскурсію Старим містом.
Ванільна мапа Наталки Войтович (наймиліші місця Луцька).
В теплу погоду люблю відпочивати на літньому майданчику «Бравого Швейка». Подобається споглядати за людьми, які проходяться вулицею Лесі Українки. Хоча саме цю вулицю я бачу більш європейською, із більш затишними кав’ярнями і «не дикими» вивісками, що псують екстер’єр будинків. Я мрію, щоб наша «пішохідка» стала так званим променадом. Щоб увечері люди з різних районів міста приїжджали сюди, аби прогулятися і посмакувати чимось в улюбленому місці. Такі ж думки я маю і про Старе місто, воно у нас «мертве». Я завжди жила в центрі, тож для мене вечірня прогулянка проспектом Волі – це особливий ритуал, і це особлива вулиця для мене. Наш парк стає ошатним, теж люблю його.
У Наталки на районі.
Зараз я живу на Київському майдані, але з вікна вигляд не на вулиці, а на Сапалаївку, тож тут досить тихо і симпатично. Транспортне сполучення з районом дуже хороше. Хоча я завжди на авто, але іншим до мене дібратися зручно. Поруч з будинком є прекрасна місцина – City Park. Доця на роликах там постійно катається. Улюбленого кафе саме на районі не маю, а хотілося б.
ТОП-3 фішок Луцька.
Фішка Луцька – це люди і все, що з ними пов‘язано. Звісно, неодмінним атрибутом нашого міста є Луцький замок і будинок скульптора Голованя. А ще одна наша фішка, родзинка, наш плюс – це те, що з одного крайнього району Луцька в інший можна доїхати на авто за 20-30 хвилин. Луцьк справді одне із найкомфортніших міст для життя.
Що відбувається з людиною, коли їй «луцько»?
«Луцько» – це відчуття теплоти на душі. Це коли метелики в животі, стан закоханості.
Бліц
Концерт у Будинку культури чи «дискотівка» в «Кораблику»?
Важко вибрати. Я поєднала б ці два місця: крутий концерт в «Кораблику».
Кіно в «Адреналіні» чи фотосесія в замку?
Звісно, фотосесія. До речі, саме в замку у мене ще її не було.
Світська вечірка чи відпочинок на Світязі?
Оооо. Знову роздоріжжя!!! Та все ж – світська вечірка.
Сходити на шопінг чи проїхатися містом на лімузині?
Шопінг!
На каву в центр чи на ревізію до подруги?
На ревізію, а після неї подруга обов‘язково пригостить кавою.
Нічна екскурсія чи таблоїдний #виклик?
Що таке таблоїдний #виклик? Ну, добре, оберу його)
***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].