«Пошта добра», унікальні марки і турнік: що цікавого у «Хаті для роботи» головного поштовика Волині. ФОТО

07 Грудня 2018

Текст: Оксана ФЕДОРУК

Фото: Юлія КОЦЮБА

«Таблоїд Волині» продовжує показувати «хати для роботи» відомих волинян. Цього разу ми завітали в кабінет до директора Волинської дирекції ПАТ «Укрпошта» Івана Шевчука.

Пан Іван працює на пошті вже сім років, з них два – на посаді директора Волинської дирекції. Перед цим працював у Рівненській дирекції головою профспілки, потім заступником директора.

Сам він теж із Рівного, тож тепер з вівторка по четвер проживає у Млинові в батьків, а на вихідні їздить до рідного міста.

Кабінет директора Волинської дирекції «Укрпошти» світлий та просторий, інтер’єр невибагливий – білі жалюзі на вікнах, білі стіни, залиті сонячним промінням.

«Ремонту тут давно не було. Ось зробимо ремонт усіх відділень, тоді візьмемось і за «хату для роботи», – з посмішкою каже він.

Раніше, розповідає, тут на підлозі ще стояв величезний вазон і телевізор. Тепер вазон перенесли в інше місце, а телевізор віддали на автобазу біля залізничного вокзалу, де ночують водії.

«Мої попередники жили в кущах і з телебаченням», - сміється Іван Шевчук. Він взагалі багато посміхається і справляє враження людини з дуже позитивною енергетикою.

На посаді у Луцьку він працює майже два роки – пройшов оголошений відкритий конкурс на посаду директора, в якому взяли участь 18 людей. Не без гордості каже, що за 2017 рік Волинська область стала найкращою в Україні за виконанням плану доходів, цього року поки на другому місці, але до кінця року, думає, «відвоюють» законну першість.

Для порівняння: у 2016 р. Волинська дирекція «Укрпошти» заробила 98 млн, у 2017 р. – 130 млн, у 2018-му – планує 177 млн.

Секрет успіху простий – вдалося подолати корупційні схеми і сформувати круту команду професіоналів.

«Мені дуже повезло з колегами. Волинські поштарі – величезні професіонали, тому Волинська дирекція завжди була в десятці кращих. І ми разом з ними змогли зробити такі круті показники, бо мені, мабуть, вдалося розкрити потенціал наших людей. Вони думали, що з приходом нового керівництва все буде так, як і було – діятимуть такі самі корупційні схеми і все буде будуватися виключно на цьому. А ми забрали корупційні схеми.

Люди думають, що там можна було такого вкрасти на тій пошті. А один із наших бізнесів – це торгівля. І з неї мої попередники мали ще десь чотири зарплати в місяць. І посада директора, залежно від дирекції, ще п’ять років тому вартувала від 10 до 30 тисяч доларів. Я не заплатив за свою посаду ні копійки, відповідно в мене немає потреби «відбивати» якісь незрозумілі гроші чи брати хабарі, бо гендиректор зробив мене сильним – він мені платить високу заробітну плату», – розповідає Іван.

Він переконаний, що з часом наша країна зміниться однозначно, ми просто лише на початку шляху до позитивних змін:

«Має пройти час. І треба зрозуміти, що за нас нашу країну не побудує ні поляк, ні німець, ні грузин, а тільки ми самі».

Біля вікна стоїть стіл директора.

На ньому одразу впадає в очі скляна банка із листами. Це листи, які написали лучани нашому місту через 30 років. Цю банку законсервують під статуєю листоноші і відкопають у 2048 році.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: ЛУЧАНИ НАПИСАЛИ ЛИСТИ МАЙБУТНЬОМУ МІСТУ

Також на столі красується статуетка-нагорода за третє місце у всеукраїнській спартакіаді «поштовиків».

«Це я третє місце по стрільбі отримав на всеукраїнській спартакіаді. У мене невеличкий розряд є по стрільбі. Колись був мисливцем, але трошки переосмислив свої цінності. Думаю, якби в кабанів була зброя, то мисливців було б значно менше», – впевнений директор Волинської дирекції.

У кутку стоїть великий яскраво розмальований поштовий ящик. Цю «Пошту добра» використовують час від часу на різноманітних акціях, коли відправляють листи на схід бійцям чи батькам, матерям, які живуть далеко.

«Люди мають можливість відправити лист із сургучною печаткою, закинути в «Пошту добра». І їде по всій Україні такий позитивчик», - пояснює директор.

Тут же стоїть розмальована сургучниця, якій близько 50 років. Її пан Іван знайшов у «закамарках» пошти, а розмалював один із працівників.


На стіні привертає увагу креативний фірмовий «поштовий» календар. Він має цікаву забавку: на кожному малюнку на ньому можна знайти пін – значок «Укрпошти». А можна і не знайти – «заховався» він дуже добре, тож ми з фотографом Юлею трохи «зависли» біля календаря, поки знайшли цей значок.



Поруч із кабінетом – кімната для співбесід і ділових переговорів. Тут стоїть стіл, чотири звичайних крісла та два більших – у кутках.


А ще не могли не звернути увагу на… спортивний інвентар, який лежав на підлозі. Виявляєтья, пан Іван тут займається фізкультурою. Кожен день підтягується на «турнічку» – п’ять підходів по десять разів. На зал, каже, на жаль, часу не вистачає.


Під скляним столиком лежить підручник з англійської.

«Ходив раніше до вчительки англійської, але закинув і вже півроку цим не займаюся. Рівень «елементарі», тому з мене «англічанін» ще не дуже», – сміється Іван.

У куточку «примостилася» шафа із невеликою бібліотекою. Головний поштовик Волині зізнається – домашня значно більша. Дуже хвалить книгу Річарда Коха «Принцип 80/20». Це світовий бестселер і класика ділової літератури.

«Принцип 80/20 – дуже класний, і я ним користуюся в роботі. Знаю, що 20% людей вирішує 80% питань. І так само, наприклад, 20% відділень пошти дають 80% доходу», – пояснює.


Зараз Іван Шевчук читає на телефоні книжку Миколи Амосова «Алгоритм здоров’я». Каже, це книга більше про філософію здоров’я.

Тут же – Меморандум про співпрацю між Волинською облдержадміністрацією та «Укрпоштою».

Показує директор Волинської дирекції «Укрпошти» колекції марок, які зберігає в кабінеті. Каже, знає людей, які збирали колекції, потім їх продавали, а за ті гроші об’їжджали увесь світ або купували квартиру.

«Я сам до того, як почав працювати на пошті, цього не знав. Я познайомився з одним колекціонером, в якого є колекція усіх марок Шекспіра, з усього світу. Вона коштує від 10 до 30 тисяч євро», – пригадав Іван Шевчук.


Щороку редакційна колегія «Укрпошти» вирішує, скільки марок випустити і яких, все планується наперед – до певних річниць.

«Нещодавно генеральна дирекція до століття української марки випустила блок марок, я його купив за 300 грн. Зараз мені колекціонери за нього дають 8000 грн. Бо це унікальні речі для України», – розповідає поштовик.



Приємністю стало те, що серію марок «Державні печатки України» до 100-річчя української революції 1917-1921 років він подарував «Таблоїду Волині».


А ось власну марку може замовити будь-хто – їх надрукують у Львові чи Києві.

«Така марка діє по всій Україні, з будь-якою фотографією у нормах етики і моралі», – сміється пан Іван.

У шафі він зберігає вишиванку, яку подарувала дружина, та фірмовий світшот із логотипом «Укрпошти».


«На «Укрпошті» скучати не доводиться, вільного часу мало. Мабуть, це мене і приваблює, бо люблю динамічний спосіб життя», – каже Іван Шевчук.

Він вважає, що на пошті працюють реально патріоти, бо в людей заробітні плати невисокі, а люди віддаються своїй роботі повністю:

«Я навіть дивуюся, наскільки вони молодці. Є старші класні люди, є молоді класні. І якось вийшло так, що ми змогли і старших людей, і молодших об’єднати заради досягнення цілей.

Смілянський (генеральний директор ПАТ «Укрпошта», - ред.) прийшов і показав, що державний менеджмент може бути успішним. Якби ще десь півроку управління його «папєрєдніків» – то пиши пропало. Може, до цього й вели. Але він все правильно зробив: перше – відібрав на відкритих конкурсах людей, друге – нарахував цим людям велику зарплату. Ось і все».

Екскурсію з кабінету продовжуємо у дворик «Укрпошти», де знаходиться славнозвісний пам’ятник листоноші. Поки йдемо, роздивляюся стіни коридору – вони розмальовані різними цитатами та прикрашені картинами.


Такий пам'ятник є лише ще на Закарпатті. Але в Луцьку – єдиний в Україні пам’ятник листоноші-жінці.

Пам'ятник, висотою приблизно 2 метри, вилитий із бронзи. Листоноша – із великою поштарською сумкою на плечі та конвертом у руці,



«Велкам на «Укрпошту», – на прощання каже директор Волинської дирекції ПАТ «Укрпошта» Іван Шевчук.




















***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].

4
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter