Хата для роботи: «секретна кімната» у кабінеті ректора Луцького НТУ Петра Савчука. ФОТО

27 Жовтня 2019

Текст і фото: Аліна ХОЛБАН

В рамках рубрики «Хата для роботи» «Таблоїд Волині» продовжує показувати робочі місця відомих волинян. Цього разу ми завітали до кабінету ректора Луцького національного технічного університету Петра Савчука.

Петро Петрович обійняв цю посаду у 2015 році. З того часу у просторому кабінеті на другому поверсі головного корпусу вишу зробили косметичний ремонт, а столи та полиці тепер прикрашають численні подарунки від колег, статуетки та відзнаки.


«Хоча, віддаючи дань поваги своєму попереднику, деякі його речі я залишив на згадку», – розповідає керівник вишу.


Дорогою до кабінету ректора потрапляємо у приймальню, де нас зустрічає секретарка. Тут на стінах висять картини з бурштину, на яких зображені емблема Луцького НТУ та центральний вхід до головного корпусу університету.


По правий бік помічаємо двері з табличкою:

Петро Петрович згадує, що раніше на стіні кабінету висіли портрети керівників держави, але згодом їх замінив образ Шевченка: «тоді у мене був класичний портрет “досвідченого” Тараса з вусами, але потім я поміняв його на роботу одного з наших талановитих колег з кафедри дизайну».

Ректор додає, що з того часу, як на стіні висить це зображення, в університеті з’явилося чимало креативних ініціатив, тож молодий Кобзар став своєрідним талісманом для вишу.


Проходячи повз великий стіл для нарад, де зазвичай збираються завідувачі кафедр та декани, сідаємо навпроти ректора та розглядаємо його робочий стіл. Окрім документів та канцелярського приладдя бачимо сімейні фотографії з дружиною та донькою Петра Петровича.

Серед великої кількості ручок ректор має одну найціннішу, яку завжди носить при собі. Розповідає: цю ручку фірми Parker з іменним гравіруванням подарували колеги з його рідної кафедри.


Ще один подарунок, яким дорожить та неабияк пишається Петро Петрович – алюмінієвий сплав, покритий оксидокерамікою. Цей сучасний матеріал – результат наукової роботи матеріалознавців Луцького НТУ.

«Надзвичайно приємно, що наші науковці рухаються вперед», – каже Петро Петрович.

З правого боку на робочому столі знаходяться засоби комунікації – стаціонарний телефон та мікрофони, за допомогою яких можна зв’язатися з різними працівниками вишу – від секретарки до коменданта гуртожитку.

Позаду робочого столу на полицях красуються численні дипломи, подяки, грамоти та відзнаки. Серед них бачимо і Кодекс честі Луцького НТУ,



Поряд помічаємо шахівницю: «мало хто знає, але у мене перший дорослий розряд з шахів. Ця гра дуже допомагає мені у житті: всі свої дії та плани я прораховую на декілька кроків вперед», – ділиться ректор.

На журнальному столику лежать медалі, книга про Миколу Романюка та різноманітна періодика, серед якої – всеукраїнський науковий журнал «Економіст». На шпальтах чергового випуску видання знаходимо і статтю Петра Савчука.



Також у кабінеті знаходиться чимало книг: тут і наукові праці, і різноманітна історична література.




У шафі навпроти робочого столу знаходиться невеликий гардероб. Тут висять академічна мантія, ректорська форма з військової кафедри, а також футболки з логотипами факультетів вишу.




Проте найцікавіше нас чекає за дверима іншої шафи, яка приховує прохід у «секретну кімнату».

Насправді, це невелике приміщення для відпочинку та неформальних зустрічей: тут розміщені зручний диван, стіл на декількох осіб, кухня, вбиральня. «Секретною» цю кімнату можна назвати хіба що жартома, адже під час ознайомчих екскурсій її показують абітурієнтам та студентам-першокурсникам.





Ректор зазначає, що іноді, у зв’язку з численними робочими справами, у кабінеті доводиться проводити більше часу, ніж передбачено графіком.

«Бувають випадки, коли треба підготувати багато матеріалів та документів, а домашня обстановка не сприяє роботі. І, хоча ми єдиний виш в Україні, в якому понеділок – вихідний, іноді доводиться приходити і в цей день», – каже Петро Петрович.












***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].

0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter