Ветерани протестували «Пузату хату» у Луцьку. ВІДЕО
У Луцьку ресторан «Пузата хата», що на 5-му поверсі ЦУМу, відвідали ветерани війни, які внаслідок отриманих травм пересуваються на кріслах колісних.
09 Липня 2024
Успішно!
У Луцьку відкрили серію візіонерських зустрічей «Листи місту. Що ти залишиш після себе?».
Текст і фото: Анна НИЧИПОРУК
У Луцьку відкрили серію візіонерських зустрічей «Листи місту. Що ти залишиш після себе?».
Перша зустріч відбулася 11 жовтня о 18:00 у Grand Central, що на 4-му поверсі РЦ «Промінь» .
Під час заходу учасники мали змогу побачити виставку фотографій 20-30-хх років, отримати цікаву та корисну інформацію від відомих творців майбутнього Луцька. Усім охочим запропонували написати листи нашому місту, які опісля законсервують на 30 років.
Чотири відомих спікера, які вже творять майбутнє Луцька, розповідали про свої злети та падіння, досягнення та нові відкриття, а також поділилися роздумами про розбудову сучасного міста.
Захід відкрив Богдан Шиба – екс-мер міста Луцька. Він поділився думками про всю міську "господарку" та погляд у майбутнє крізь призму теперішнього часу.
«Я думаю, що в той момент, коли я прокинувся після виборів, в мене нічого крім страху не було, ніякого іншого відчуття. Я розумів, наскільки велика відповідальність лягає на мої плечі. Найголовніше, що після цього страху було – це бажання прогресивних змін», - згадує Богдан Павлович.
Продовжила дійство журналістка - Катерина Павлова, яка зачитала вірш Іздрика про місто.
Кураторка Музею сучасного українського мистецтва імені Корсаків – Катерина Ганейчук, розповіла про ідею створення оригінального музею, натхнення та плани на майбутнє.
«Це рухало людьми. Напевно, віра, мрії, впевненість в тому, що провінція - вона не є територіальна, вона є в головах людей, і якшо її нема, то не важливо де ти знаходишся. Дуже важлива децентралізація, яка має відбутися в Україні. Дуже важливий культурний підйом. Мені здається, якщо місто має свою карту долі, гороскоп, то напевно у Луцька зараз момент слави, успіху. Кожне місто, як і кожна людина, має долю. І зараз Луцьк настільки багато уваги бере на себе - в інтернет просторі, в історії України. Дуже багато фестивалів відбувається, дуже багато цікавих людей з Луцька, які з'явились і будують країну».
«Щомісяця ми відкриваєм змінні експозиції, нові виставки найкращих художників України. І нам важливо, щоб нас бачили, до нас приходили. Ми хочемо, щоб наш музей був активним середовищем. І ми плануєм в межах музею відкрити Академію сучасних мистецтв: впроваджувати лекції, практикуми, дати можливість спілкуватися і практикуватися в плані мистецтва», - оптимістично поділилася Катерина.
«Суть нашого проекту - сформувати бачення українського мистецтва. Ми не галерея, ми музей. Тобто, ми формуємо наукову думку, ми зберігаєм колекцію, ми не займаємось продажами цієї колекції. Це абсолютно різні навантаження. Це значно більша відповідальність, це значно більша кількість роботи», - розповідає Катерина Ганейчук.
Ліричний відступ продовжила Влада Жорняк, яка озвучила вірш Сергія Жадана.
Про оновлені відділення пошти та ковбасу, жартівливо розповідав Іван Шевчук - керівник «Укрпошти».
«Ми намагалися зробити багато хорошого для міста, для лучан, для наших працівників. Щось вийшло, щось не дуже. Ми купили нові автомобілі, обладнали їх гарненько для наших людей. Кондиціонерами, спальними місцями. Ми відкрили відділення нового зразка, яке знаходить за Там Тамом. Воно мега круте. Ми навіть купили термопринтера, які дозволяють швиденько роздрукувати адреси на ваших посилках. Збираємся відкрити відділення на «Яровиці», яке буде нового формату».
«На сільських відділеннях у нас є ковбаса. Люди радіють з того, що свіженька ковбаска доїжджає у найвіддаленіше село, фактично 3 рази в тиждень, тому величезна кількість клієнтів купує у нас», - жартував Іван Шевчук.
І завершував серію роздумів про сьогодення та майбутнє Луцька лідер команди архітекторів Ariva Urban – Роман Литвин.
«Ми кайфуємо від того, що зараз відбувається в Україні. В когось в очах криза, є війна, є проблеми. Але ми існуємо в іншому паралельному світі, який не залежить ні від політиків, ні від влади в якихось містах. Тому що ми займаємось створенням речей, які переживуть всіх тих «временщиків», які приходять, йдуть. Архітектура - створення того, що мають взнавати 50, 100 років», - вірить Роман.
На кінець захоплюючих та інформативних посиденьок, ще двоє гостей долучилися до декламування поезії відомих авторів.
«Ми справді живемо в надзвичайно цікавий час. Коли місто розвивається і змінюється. Не лише зовнішньо, щось змінюється в наших головах, в наших душах. Є освідомлення того, що ми лучани. З'являється відчуття гордості, що ми живемо саме тут, саме зараз, в цьому місті. Для світу ми стаємо приємним відкриттям», - лучанка Катерина поділилася своїми відчуттями.
Вірш Івана Андрусика прозвучав з уст гості заходу Мар'яни.
***
Передрук без згоди «Таблоїда Волині» заборонений
де не глянь, скрізь Шиба. Він що дома не ночує?
12 Жовтня 2018, 19:54