Успішно!

біхелсі

Андеграунд Волині. Музиканти-емігранти (частина перша)

Волинь завжди славилася своїми талантами. З нашої малої батьківщини вийшло чимало відомих художників, поетів, акторів та інших талановитих людей. Прийшов час згадати і про волинських музикантів, які нині живуть за межами області та творять (або творили) цікаву якісну музику у різноманітних стилях. Найбільше волинян переїхало жити до Києва, проте є наші земляки-музиканти і в Москві, і в Східному Сибіру, і в Америці, і в Китаї. З цієї та наступної статті ви дізнаєтесь про них докладніше, а також зможете ознайомитись з їх творчістю.

Напевно, найбільш відомим музикантом-волинянином є Олександр Положинський. Свій гурт «Тартак» він заснував у Луцьку наприкінці 1996 року. В 1997 році «тартаківці» стали переможцями фестивалю «Червона Рута» у номінації танцювальної музики, а в 1998 переїхали до Києва.

Разом з Положинським змінили прописку на київську й інші учасники гурту «Тартак»: МС Василь «Васік» Зінкевич (10 років тому повернувся до Луцька та певний час був клавішником гурту «New Raid»), Андрій «Кіса» Благун (ще досі грає в «Тартаці» на клавішних), Андрій «Муха» Самойло (у Луцьку був гітаристом гуртів «Мухи В Чаї» та «ФлайzZza»; у Києві перейшов з «Тартака» в гурт «Бумбокс»).



Грає у «Бумбоксі» ще один волинянин — ді-джей Валентин Матіюк, який раніше був гітаристом/вокалістом нововолинських метал-гуртів «Некрофаг», «Propaganda», «Біла Гарячка», а також ді-джеєм «Тартака».



Екс-басистка луцького гурту «Outcry» Тетяна Любасюк (Крученицька), переїхавши до Києва, стала учасницею кавер-бенду «Esperansa».



Олег Пєшковський, який у Луцьку був учасником гурту «Not Funny Today», став клавішником столичної ватаги «Ремонт Води».



Лучанин Антон Блоцький, переїхавши до Києва, грав на гітарі у гуртах «Нічлава» та «Fake Elegance», «Туапсе».



Екс-вокаліст ковельських гуртів «Квадрат», «S.O.F.T.», «Softminor» Роман Черенов пізніше співав у київських  командах «Fahrenheit-0» та «May In December». Нині він відомий як DJ Chekkan.



Ще один київський ді-джей, Артем «Neba» Дикий, раніше тривалий час жив у Луцьку.



Барабанщик Мирослав Кіруєв, який раніше грав у луцьких командах «Княжий Градъ» та «Джаз-Мікс», переїхавши до Києва, став ударником гурту «Рада». Певний час грав також разом з Олександром Пономарьовим. Пізніше він повернувся на Волинь та приєднався до банди «Yeganov Project».



Практично у повному складі (за винятком басиста Ігоря «Дизеля») у 2009 році змінив прописку на київську луцький гурт «Slap»: вокаліст Олександр «Gellik» Подопригора, гітарист Андрій «Madz» та ударник Геннадій «Гоша» Палашевський. Доки жили у Луцьку, «слепи» двічі ставали лауреатами фестивалю «Тарас Бульба».



Про інших волинських музикантів-емігрантів читайте в наступній статті з серії «Андеграунд Волині».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Андеграунд Волині. Неформальні тусовки 90-х
Андеграунд Волині. Маневичі - рок-столиця
Андеграунд Волині. Музиканти-емігранти (частина друга)
Андеграунд Волині. Infernal Hate

Андеграунд Волині. Рок-концерти минулого (частина перша)

Автор ВОЛОДИМИР ГРИБ