Андеграунд Волині. Музиканти-емігранти (частина друга)

12 Листопада 2015
Волинь завжди славилася своїми талантами. З нашої малої батьківщини вийшло чимало відомих художників, поетів, акторів та інших талановитих людей. Прийшов час згадати і про волинських музикантів, які нині живуть за межами області та творять (або творили) цікаву якісну музику у різноманітних стилях. Найбільше волинян переїхало жити до Києва, проте є наші земляки-музиканти і в Москві, і в Східному Сибіру, і в Америці, і в Китаї.

З статей про волинських музикантів-емігрантів ви дізнаєтесь про них докладніше, а також зможете ознайомитись з їх творчістю. Перша частина була присвячена переселенцям до Києва, друга частина — про тих, хто переїхав творити в інші міста України та Світу.



Олександр «Бок» Романов та Олександр «Кот» Мурзін разом починали грати у луцькому панк-рок-гурті «Княжий Градъ». «Кот» був гітаристом, а «Бок» грав на гітарі та співав. З часом назву команди було змінено на «N-44», з якої обох Олександрів запросили стати учасниками гурту «Серцевий Напад» з Чернівців. Хлопці пограли з чернівчанами 2 роки, після чого увійшли до складу луцького гурту «4Hours».



Олег Бордюк в Луцьку грав на гітарі в гурті «Slap», потім приєднався до гурту «Keto», у складі якого в різні часи був басистом, гітаристом та ударником. Згодом переїхав до Львова, де брав участь у гуртах «See A Lane» та «Rosemary Had An Accident».



До львівського гурту «CallMeUmberto» перейшов також Станіслав Місюра, екс-гітарист «Dying Memory Remains» з Луцька.



Дмитро Мучичка (гітара, вокал) та Ігор «Клей» Содомора (бас) під час навчання у луцькому «кульку» (Волинському державному училищі культури і мистецтв імені Стравінського) брали участь у місцевому гурті «Копай Небо». Потім переїхали до Червонограду, а згодом — до Львова, де грали в бандах «Проджектор Джміль» та «Zombie Awards». Ігор так і лишався басистом, а Дмитро співав та грав на флейті, сопілці, дарабуці.



Лучанин Олександр «Ярос» Ярошенко (відомий шанувальникам мистецтва як талановитий актор, виконавець головних ролей у Волинському та Кіровоградському облмуздрамтеатрах) у Кіровограді певний час був бек-вокалістом місцевого гурту «Солнце Чернозём».



Артема «Тафу» Володько ще в шкільному віці доля закинула в далекий Уссурійськ (місто на далекому сході РФ, розташоване в Приморському краї поблизу російсько-китайського кордону). Там він грав на ударних в гуртах «Хвощ», «ZeroKarma», «МГ», «Вомбад и Бандикут», «Fox», «Disentomber», «Платина». Декілька років тому він приїздив до Луцька. Вертаючись назад на Далекий Схід, зупинився у місті Іркутськ (неподалік від озера Байкал), де і залишився жити. В Іркутську він спочатку став ударником гурту «База На Базе», а нині грає в місцевій банді «Ёшкин Пёс».



Олексій «Ніф» Рукавішніков, живучи у Луцьку, грав на гітарі в гурті «П.В.А.» (П***єц Всєм Ананістам). Згодом переїхав до Москви, де став гітаристом команд «Plum-Boom» та «Das Kvas».



Уродженець Маневич Віталій Малишко у Луцьку грав на гітарів в гурті «Viscula». Також у «Віскулі» певний час співала лучанка Маргарита Кардаш. Нещодавно вони переїхали до Шанхаю (Китай), де заснували команду з одноіменною назвою.



Серед волинських музикантів найбільшого успіху за кордоном досягнув Володимир Поплавський, який переїхав з Луцька до Канади ще в перші роки незалежності України. Його історію можна вважати яскравим прикладом того, як потрібно наполегливо йти до своєї мети та ніколи не здаватись, не зважаючи ні на що.

Щойно приїхавши в чужу країну, він мало того, що не мав грошей, щоб купити собі нормальний музичний інструмент — йому навіть на їжу бракувало. Але Володимир шалено любив музику та дуже хотів грати у гурті. Він знайшов десь грубу ліску та прив'язав її до шурупів, які закрутив на краях довгастої дошки. Так він зімітував собі бас-гітару для репетицій.

Тренуючись навіть на такому «інструменті», Володимир значно розвинув свою техніку гри. Переконатись у цьому ви можете прослухавши пісні канадського гурту «Septimus» з міста Калгарі, до якого волинянин приєднався у 1995 році.

Хочу зазначити, що завантажені нижче треки «септімусів» являють собою неабияку цінність: до цього часу їх неможливо було знайти у всесвітній мережі, і лише сьогодні вони вперше були завантажені в інтернет!







У цій та попередній статті згадані волинські музиканти-емігранти, про яких вдалося знайти хоч якусь інформацію. Якщо хтось має відомості про інших вихідців з нашого краю, які грали (або грають) в музичних гуртах за межами області — прохання зв'язатись з автором та допомогти у підбірці матеріалів про них. Волиняни повинні знати своїх «героїв»!

***
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Андеграунд Волині. Неформальні тусовки 90-х
Андеграунд Волині. Маневичі - рок-столиця
Андеграунд Волині. Музиканти-емігранти (частина перша)
Андеграунд Волині. Infernal Hate
Андеграунд Волині. Рок-концерти минулого (частина перша)

Автор ВОЛОДИМИР ГРИБ
2
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter