«Чоловік – наш захист, а ми його тил»: відома волинська блогерка повідомила про вагітність. ФОТО
Фото з округлим животиком вона опублікувала на своїй інстаграм-сторінці.
23 Жовтня 2024
Успішно!
З давніх-давен вагітність була основною функцією жінки. Якщо у дівчинки не починалися місячні, то її доля була, ймовірно, сумною, перед усім, вона б не вийшла заміж, і до кінця днів своїх була б лише «порожньою». Нині ставлення досі змінилося лише на йоту: ти маєш вийти заміж, народити, виховати тощо, бо інакше ти не зреалізувалася, попри хто ти – космонавтка, науковиця чи керівниця великої фірми.
Текст: Анастасія ГАВРИЛЮК
Вагітність часто відносять до єдиного призначення жінки у житті.
З давніх-давен вагітність була основною функцією жінки. Якщо у дівчинки не починалися місячні, то її доля була, ймовірно, сумною, перед усім, вона б не вийшла заміж, і до кінця днів своїх була б лише «порожньою». Нині ставлення досі змінилося лише на йоту: ти маєш вийти заміж, народити, виховати тощо, бо інакше ти не зреалізувалася, попри хто ти – космонавтка, науковиця чи керівниця великої фірми.
Цим дописом я розпочинаю серію правдивих блогів про те, як вагітніти й народжувати в Україні, мучитися і рятуватися від токсикозу, займатися сексом при надії й бігати по лікарях.
Ніхто із лікарів не буде пищати, мов дурний, від вашої вагітності. У більшості лікарям байдуже на вашу вагітність, для них ви – лише ще один пацієнт. За всю вагітність мені лише кілька разів щиро сказали «Вітаю», посміхаючись при цьому. Під час походу у жіночу консультацію не надійтеся, що там вас будуть вітати, ви просто чергова тільна корова. Виняток становлять хіба що окремі приватні лікарі, але хочете витраченого на вас часу і милих посмішок – діставайте гроші із гаманця або оплатіть страховку.
Лікарі з усіх сил намагатимуться запихнути вас на стаціонар. Наприклад, дрібні кров’янисті виділення у день, коли у вас мали б бути місячні, на ранніх термінах вагітності не викликають занепокоєння у західних гінекологів, а ось у нас це – пряма дорога на збереження. Маєте ерозію шийки матки? В Європі не діагностують такої хвороби узагалі, так само, як і вегето-судинної дистонії. Сходили на УЗД нирок і там нічого не виявили – привіт, екстрапатологія.
Ви тепер не особистість із дипломами, вищими освітами й суперроботою. Забудьтеся: ви – лише прямоходячий додаток до матки. Ключовими фразами стануть: «Ти ж матір!», «Подумай про дитину», «Якщо мамочка буде поводитися чемно», «Побійся Бога!» тощо. Практично ніхто не питатиме, хочете ви зберегти цю дитину (звісно, якщо ви не наполягатимете на аборті), як себе почуває чоловік, який теж перебуває у трохи шоковому стані, й чи є у вас взагалі гроші, щоб виростити, виховати і відпустити у світ цю дитину.
Перетерпиш. Основний меседж майже всіх лікарів до 12 тижнів вагітності. Вас нудить, ви не можете проковтнути велику пігулку, бо відразу біжите до туалету? «Перетерпиш» – і «магія» цього слова теж має відразу впливати. Скажено болить голова, а випити нічого сильного не можна, навіть півтаблетки цитрамону, бо в малечі ще немає плаценти – «Перетерпиш». Болить зуб – ну, ви здогадалися, «перетерпиш». Зробили боляче на кріслі – «перетерпиш».
«Міс велика корпорація» поступово перетворюється на «міс ми покакали». Вагітність поступово таки братиме своє і захоплюватиме ваші мізки – не виключене« підвисання» на форумах і групах в соціальних межах, де обговорюють колір дитячого калу, затримки, болі в животі і сварливих свекрух. Закликаю боротися до останнього, але ця гра буде безнадійно програна, коли в організмі почне виділятися гормон окситоцин, який і змушує жінку перестати думати про корпоративні втіхи і присвятити наступні місяці дитині.
Постійні аналізи. Під час того, коли ви ставатимете на облік у жіночу консультацію, із вас поп'ють чимало крові у прямому значенні. Беруть кров на резус-фактор, СНІД, сифіліс та інші хвороби та показники. Якщо вам трапиться медсестра-«вампірка», то на пальці, із якого брали кров, утвориться чималий синяк, який буде нагадувати про себе ще кілька тижнів. Далі вас чекають походи по основних лікарях, УЗД, скринінг на вроджені вади та решта приємних моментів, наприклад, сидіння в чергах, так що відразу попередьте ваших роботодавців.
Хто сказав, що буде легко? Навіть якщо ви будете пояснювати лікарям і оточуючим, що ви не хворі, а вагітні, ваші слова справлять на них мало враження. Люди розділяться на табори: одні будуть сюсюкати від новини про ваш стан і іншим буде глибоко начхати. Не виключені напади підвищеної ніжності від подруг і байдужих поглядів колег по роботі. Ви тепер – неповноцінна, а повноцінною жінкою ви станете тільки тоді, коли народите здорове маля.
Але це все не має значення, бо всередині вас зародилося нове життя, і саме від вашого способу життя, звичок, харчування та піклування про себе залежить, чи ця малеча з’явиться на світ. Якщо ви після моїх слів вирішили, що вагітність – це геть кепсько, не засмучуйтеся, у наступному блозі ми поговоримо про більш приємні речі, які пов’язані із вагітністю.
***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].