Instagram дня: книжковий блог від луцької «книгоманки»

15 Листопада 2019

«Таблоїд Волині» у рубриці «Instagram дня» продовжує знайомити вас з цікавими блогами. Разом з вами ми вибиремо лише найкращі тематичні сторінки волинян, які зможуть надихнути тих, хто бажає створити власний блог, чи допомогти знайти свою особливу тему, мотивувати чи подарувати приємне відкриття.

Сьогодні нашою героїнею є власниця оригінального книжкогово блогу, яка також має ютуб-канал Анна Єкименко-Поліщук. Лучанка часто звітує про прочитані книги та пише те, що підказує їй серце. Вона є справжньою досвідченою онлайн-подругою, яка зможе порадити, підказати та розповісти про всі таємниці, які ховаються у книгах. Анна має 780 публікацій та 1 892 підписників.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: INSTAGRAM ДНЯ: LIFESTYLE БЛОГ ЛУЦЬКОЇ СТУДЕНТКИ

Блог в інстаграмі з'явився як продовження ютуб-каналу. На своїй інстаграм-сторінці лучанка не просто розповідає про книги, які прочитала, а й аналізує важливі соціальні проблеми, які підіймає автор.

«Інстаграм – це дуже комфортна соцмержа без політики. Ти обираєш тему, знаходиш друзів, в яких схожі смаки, чи погляди на світ. Власне, це була друга причина вести там блог. Ютуб забрав можливість спілкуватися в приватних повідомленнях, тобто лишилися лише коментарі. Не завжди й не про все можна там переписуватися. Натомість в інсті є директ», – додає блогерка.


Анна часто бере участь у літфестивалях. Блогерка стверджує, що такі заходи – можливість познайомитись з однодумцями, подискутувати про книги та відчути себе у особливому світі. Нещодавно вона зі своєю командою готувала Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера».

«Аня – сильна жінка, Аня за два дні має три книги, й усі заплановані. Якщо мене спитають, що я робила у ці дні, то щиро відповім – обіймалася! Ти ідеш, а навколо усі знайомі, щасливі та усміхнені люди», – ділиться враженнями книгоманка.


Лучанка пише про «любов свого життя». Для блогерки важливо доносити інформацію, бути корисною та говорити правду. Саме тому в її блозі можна прочитати «голу» правду.

«Коли ти ведеш блог, то можеш доносити якусь інформацію, або знаходити щось нове сам, та ще й якісно розширюєш коло спілкування. У мене блог дуже "вузькопрофільний". Я пишу про книги, адже це – найбільше захоплення», – коментує Аня.


Цього року блогерка поставила собі за мету прочитати української та перекладної літератури в рівних пропорціях. Жінка стверджує, що й серед сучасних українських авторів є ті, які справді гідні уваги.

«Зараз сучасні автори таки в пріоритеті. Я дуже не люблю, коли хтось говорить, що в нас немає якісної літератури. Бо часто питаєш: "А що ти читав", а у відповідь – тиша, або ж називають спроби осягнути Забужко і Андруховича. Ще Жадана знають, але мені здається, складно не чути про Сергія Вікторовича, бо він доволі активний. Проте не всі можуть одразу читати "високу", як її називають, літературу. Та й щороку на літературній мапі з'являються нові імена. Виросло ціле покоління письменників, які пишуть не про вічне, а про те, що наболіло, або ж актуально саме зараз», – розповідає Анна.


«Фішка» її сторінки у тому, що лучанка зробила акцент на сучасній українській літературі.

«Маю кілька ідей, адже близько спілкуюся з багатьма письменниками, але поки їх не розголошуватиму, а то потім не реалізую, а буде соромно за обіцянки», – заінтригувала блогерка.


Блогерка також має свій ютуб-канал. Анна називає себе «буктюберкою», тобто блогеркою, яка розповідає про книги на ютубі. Нещодавно там стартувала нова рубрика – «Гість на каналі», в якій люди діляться враженнями від прочитаного. Також блогерка бере невеличкі інтерв'ю з письменниками.

«Можу назвати 1000 і 1 причину чому не треба створювати свій канал. Але якщо ви вже взялися, то вітаю, ви – залежні. Я створила його, адже не мала можливості "соціалізуватися", тобто ходити на культурні події міста, спілкуватися з людьми, які читають. У нас взагалі на той момент було 3-4 подібні канали (зараз залишилося з 10 активних буктюберів, просто часом одні приходять і йдуть з тої невдячної справи). Знімати ж ролики можна було вночі, як і переписуватися в коментарях. Мене підтримало дуже багато людей, в тому числі незнайомі. Всі писали, що це – крута ідея, бо ж книг багато, а тому складно обрати. Напевне, саме через цю дружню спільноту я й не залишаю блогерства, хоча воно відбирає чимало часу. Головне, любити те, що ти робиш», – розповіла лучанка.











***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].

2
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter