Успішно!

біхелсі

BLOG на нічку: чому не варто казати дітям «нема грошей»

Що робити з безапеляційною відповіддю «Тому що…».

Сьогоднішній «BLOG на нічку» присвячений маленьким дітям, зокрема тому, як вести з дитиною діалог та що робити з безапеляційною відповіддю «Тому що…».

Своїми роздумами з «Таблоїдом Волині» поділилась авторка Ютюб-каналу «Бабусяндія» Олена Толочик, жінка також вивчала психологію та цікавиться тим, як виховувати дітей, аби вони росли без душевних травм.

Якщо бажаєте побачити і свій блог на сторінках нашого інтернет-видання – надсилайте тексти на електронку: [email protected].

***

Малі діти – малі клопоти, починають підростати, стає все важче знаходити з ними спільну мову і залагоджувати конфлікти. Ось вихідними у переконалася в цьому і я.

Домовились з Софією, що вранці купимо її улюбленого твердого сиру і ковбаси. Прийшли з нею і дідусем в магазин, робимо покупку. Тут моя внучка закопилила губу і каже: «А я ще книжечку хочу, купіть мені». Починаю пояснювати, що про таку покупку ми не домовлялись, на книгу немає грошей, купимо іншим разом. Моя спокійна відмова викликає сльози. Виходимо з магазину і чую вже вимагання: «Я знаю букви, вмію читати, хочу читати ти нову книжечку, а ви не хочете мені її купити!»

Питаю: «Соня, чому ти так поводиш себе? Ми ж домовлялись, що купуємо. Грошей нема! Я не обіцяла тобі книжечку, не давно ми купували і ще не все прочитали» У відповідь чую: «Тому що!»

Заспокоїти  її було нелегко. Пройшов час. Я повернулась до теми конфлікту, коли внучка була вже в гарному настрої. Запропонувала подивитись на себе чужими очима:

Ти знаєш, до мене сьогодні замість внучки приходила бєкуха- плаксуха, люди дивились на неї на вулиці і сміялись, вона була не гарна. Мені було дуже соромно і неприємно. Я пояснювала їй,  що грошей на книгу нема, а вона плакала і не чула мене..

І тут у відповідь я чую аргументацію отого «тому що»:

Ви мене обманули! У вас на вікні стоїть повна банка з грошима, а вам шкода купити мені книжечку!

Так ось в чому справа! Так, на ювілей чоловіку подарували трилітрову банку, наповнену сувенірними грішми. Її внучка у нас бачить постійно. От юна шанувальниця книжечок, не знаючи, що вони несправжні, і сприйняла відмову, як обман: «Повна банка грошей, а кажуть нема, жаліють на книгу!» Пояснила дитині в чому справа і ще раз наголосила на тому, що домовленості слід виконувати. Тому що треба!

 

Додати новий коментар