За що сварять офіціантів у книгах скарг луцьких закладів

25 Липня 2015
«Таблоїд Волині» продовжує досліжувати книги відгуків і пропозицій луцьких ресторанів та кафе. Цього разу всілякі цікавинки ми шукали у закладах громадського харчування на вулиці Винниченка. Під прицілом опинилися піцерії «Соло», «Тарантела» та «Фелічита», шоколодна майстерня «Шоконель», бар «Максим», кафе «Чебуреки», кав’ярні «Франс.уа» та «Кофеїн», а також пивоварня «Карабас-Барабас».

Читайте також: КНИГИ ВІДГУКІВ ЛУЦЬКИХ КАБАРЕ: ЗІЗНАННЯ В КОХАННІ, ВІРШІ Й МАЛЮНКИ

Переглядаючи книгу скарг і пропозицій піцерії «Соло», можна зробити висновок, що відвідувачі закладу досить лаконічні.


Варто відзначити, що адміністрація піцерії не залишає без уваги жоден запис своїх клієнтів, як цього й вимагає закон.


Цікаво, що люди рідко підписуються під своїми зауваженнями. Мабуть, вони вважають, що автограф скаже все сам за себе. От, наприклад, як ці двоє любителі гостренького. А офіціантку Віку вони люблять навіть попри те, що вона подала їм неправильний рахунок.


Схоже, Вікторія добре робить свою роботу, адже схвальні відгуки про дівчину залишили й інші відвідувачі.


А це вже, певно, вчителька української мови писала.


Судячи з відкуків, працює у закладі й справжній улюбленець публіки – Максим. Залишається лише здогадуватись, за що його всі так люблять та не шкодують для хлопця добрих слів.


Після ревізії книги скарг і пропозицій у «Соло», перходимо до невеликої кав’ярні «Франс.уа». Однак, тут не знаходимо нічого незвичайного: чи то працівники закладу так добре виконують свої обов’язки, чи то кафе ще не надто довго працює й тому цікавих записів про свою роботу ще не назбирало.


Далі за маршрутом – заклад громадського харчування «Чебуреки», постійній відвідувачці якого не вистачає «свіжовижатих» соків.


Ще один любитель чебуреків, Віталій Володимирович, відомий як Apelsin, з повагою просить придбати рушники й серветки для туалету, де він від виснажливого сушіння рук мало не засинає.


Беззаперечною зіркою закладу можна назвати бармена Ігоря, який назбирав багато схвальних відгуків.


Щоправда, не всім зміг догодити бармен Ігор: для декого він лишень «тоже може бути».


Знайшлися і такі відвідувачі, які просять не тільки вжити якихось заходів щодо Ігоря, а й вимагають на додачу кексів з родзинками і какао.


Варто зазначити, що книга заповнена до кінця. Цікаво, де будуть писати інші задоволенні чи не дуже відвідувачі? Схоже, що адміністрацію це порушення законодавства не надто хвилює і вони ладні переступити закон заради останнього оптимістичного запису «всьо на уровнє».


Наступна зупинка – кав’ярня «Кофеїн». Приємно, що у цьому закладі не лише люб’язно дали книгу відгуків та пропозицій, а й запропонували кави. А ще – зіграти у шашки з барменом. Та за браком часу довелося відмовитися від інтелектуальної гри. Чекайте нас у гості наступного разу, зіграємо партієчку!

Серед відгуків відвідувачів – суцільний позитив. Наприклад, невідомому Віктору Івановичу дуже сподобалось невідоме морозиво…


А відвідувачка Ірочка не може стримати своїх емоцій та хоче всіх розцілувати. Але реакція адміністрації доволі бюрократична – їй відписують скупе «Ознайомлено». До речі, так підписана кожна заява.


Деякі записи, схоже позбавлені змісту, але наповненні творчістю, як і сам заклад.


Feniksss висловлює вдячність Адольфіку та іншим за «атмєнний» коньяк та смачну каву.


Сусідній заклад «Карабас-Барабас» здивував великою кількістю записів у книзі скарг та пропозицій. Адміністратор пивоварні вічливо пояснив, що доводиться постійно заводити нові книги, адже тут люди полюбляють ділитися своїми враженнями та емоціями від відпочинку. У закладі однаково серйозно ставляться як до позитивних, так і до негативних записів.

Хтось бачить у працівниках пивоварні майбутніх керівників.


А комусь емоції заважають писати чітко і розбірливо.


Деякі відвідувачі не уявляють свого життя без улюбленої пивоварні.


Далі за маршрутом – шоколадна майстерня «Шоконель», де у книзі скарг та пропозицій є декілька відгуків, в яких дякують за приємну ауру та смак, до якого хочеться повернутися.


А до піцерії «Тарантелла» обов'язково ще раз завітають Роман та Василь, бо вони в захваті від офіціантки Вікторії, яка є гарною дівчиною та просто знавцем своєї справи.


Ще одному відвідувачу закладу, Дмитрук В.С., подобається смачна їжа та професійне обслуговування, але клієнт засмучений голими стінами та відсутністю італійської музики.


На жаль, не всі заклади громадського харчування погодилися показати свою книгу скарг та пропозицій. Деякі працівники ресторанів та кафе відреагували досить дивно на прохання «Таблоїда Волині». Адіміністор бару «Максим» навідріз відмовилася показувати відгуки відвідувачів, аргументуючи це тим, що заклад зайвої реклами не потребує! При цьому працівниця бару, вочевидь, забула, що згідно із законодавством книга скарг надається споживачу на першу його вимогу незалежно від його професійної приналежності.

У піцерії «Фелічіта» працівники виявилися також не дуже обізнані у законодавстві у сфері захисту прав споживачів. Виявляється у цьому закладі є своє законодавче ноу-хау: тут мають право надавати книгу лише за наявності дозволу менеджера. На жаль, на момент візиту кореспондента «Таблоїда Волині» він був відсутній.

P.S. Неприємні відчуття залишилися від слів окремих працівників закладів громадського харчування, які нібито жартома натякали на те, що журналісту краще фотографувати лише позитивні відгуки.

Відгуки збирала Анастасія ТУМІК


0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter