Що почитати: п'ять книг, які не залишать дитину байдужою

22 Січня 2023

У світі сучасних гаджетів та інтерактивних іграшок книга стала чимось незрозумілим для дітей. Якщо ж серед дорослих книга в моду повертається, то дитина зрозуміти, що з цією паперовою штукою робити і за що її любити просто не може. А читання ж розвиває мислення, вчить будувати синонімічні ряди та розширює уяву.

У батьків нині виникає запитання: «То як змусити дитину читати хоча б щось?». Розбираємося.

По-перше, дитину не змусити, примусово вона точно книгу не полюбить. Ваше чадо треба заохотити та зацікавити. Як? Ловіть поради:

1. Дитину можна завести до бібліотеки та розповісти про книги, а ще краще вибрати день, коли у читальнях щось відбувається.

2. Запропонуйте дитині в книгарні вибрати для себе щось. Не впливайте на вибір, просто покажіть стелажі та не підганяйте дитину. Проте, варто бути готовими до того, що дитина принесе книгу за 300 гривень, а може взяти й щось за 20.

3. Запропонуйте дитині читати книгу поруч з вами впродовж певного часу, а потім розповідайте, хто і що прочитав, поділіться думками. В такому випадку книга тата або мами має бути підібрана ретельно, адже переповідати дитині уривок детектива – не найкращий варіант.

4.Оточуйте дитину цікавими книгами, вони мають лежати вдома на багатьох полицях. Розкажіть дитині про те, як цікаво читати на підвіконні, а на крайній випадок запропонуйте завантажити книгу на планшет вашої дитини і дозвольте їй читати хоч в шафі.

5. Можна перевтілювати дітей в героїв казок на карнавали і купувати їм найбажаніші книги (В Данії в шкільних бібліотеках є стелажі з книгами певного кольору, бо діти так часто обирають), але найголовніше – правильно вибрати книжечку для дитини.

Всі вони різні, тож для різних за віком та характером невеличка підбірка книг:

1. Муні Вітчер «Ніна».

Для дівчаток та хлопчиків, які люблять магію. Непосидючим експериментаторам та дослідникам, які цікавляться різними куточками світу. Головна героїня книги – дівчинка, яка знає мову алхімії та володіє надприродними здібностями. В книгах їй доводиться приймати недитячі рішення і завжди зберігати свою людяність навіть до не найдобріших персонажів.



2. Леонід Соловйов «Повість про Ходжу Насредіна».

Книга для уважного читача, який любить багато деталей і весело посміятися. Тут можна знайти приклад справедливості та любові, чесного лукавства і благородної хитрості. Ця книга зацікавить не лише маленького читача, а й його батьків.



3. Данієль Дефо «Робінзон Крузо».

Книга – вже класична частина бібліотеки для юного читача. Для хлопчиків, які прагнуть пригод і дівчаток, яких цікавить природа та світ. В книжці для дітей знайдуться ідеї для нової гри та цікаві історії. Можливо, після прочитання цієї книги з’явиться ще один майбутній географ.



4. Ерік Найт «Лессі повертається додому».

Для чутливих та добрих. Головна героїня – собака, її життєвий шлях виявився непростим. З люблячої сім’ї Лессі вкрали. Читаючи книгу, дитина віднайде в собі почуття любові та жалю. Книга вчить відповідальності за братів наших менших і засуджує жорстокість до тварин.



5. Ернест Сетон-Томпсон. «Рольф у лісах» та «Маленькі дикуни».

Цікаво з першої сторінки, історія затягує. Тут багато легенд та історій про індіанців, якими так цікавляться діти. Книга навчить виживати в складних ситуаціях, любити і дружити.



Запропонуйте своїй дитині щось із цього списку процес буде запущено, головне інтерес підтримувати і пропонувати дитині цікаву та перевірену книгу, а не «хоча б щось».

1
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter