Успішно!

Що почитати: п'ять книг, які не залишать дитину байдужою

У батьків нині виникає запитання: «То як змусити дитину читати хоча б щось?». Розбираємося.

У світі сучасних гаджетів та інтерактивних іграшок книга стала чимось незрозумілим для дітей. Якщо ж серед дорослих книга в моду повертається, то дитина зрозуміти, що з цією паперовою штукою робити і за що її любити просто не може. А читання ж розвиває мислення, вчить будувати синонімічні ряди та розширює уяву.

У батьків нині виникає запитання: «То як змусити дитину читати хоча б щось?». Розбираємося.

По-перше, дитину не змусити, примусово вона точно книгу не полюбить. Ваше чадо треба заохотити та зацікавити. Як? Ловіть поради:

1. Дитину можна завести до бібліотеки та розповісти про книги, а ще краще вибрати день, коли у читальнях щось відбувається.

2. Запропонуйте дитині в книгарні вибрати для себе щось. Не впливайте на вибір, просто покажіть стелажі та не підганяйте дитину. Проте, варто бути готовими до того, що дитина принесе книгу за 300 гривень, а може взяти й щось за 20.

3. Запропонуйте дитині читати книгу поруч з вами впродовж певного часу, а потім розповідайте, хто і що прочитав, поділіться думками. В такому випадку книга тата або мами має бути підібрана ретельно, адже переповідати дитині уривок детектива – не найкращий варіант.

4.Оточуйте дитину цікавими книгами, вони мають лежати вдома на багатьох полицях. Розкажіть дитині про те, як цікаво читати на підвіконні, а на крайній випадок запропонуйте завантажити книгу на планшет вашої дитини і дозвольте їй читати хоч в шафі.

5. Можна перевтілювати дітей в героїв казок на карнавали і купувати їм найбажаніші книги (В Данії в шкільних бібліотеках є стелажі з книгами певного кольору, бо діти так часто обирають), але найголовніше – правильно вибрати книжечку для дитини.

Всі вони різні, тож для різних за віком та характером невеличка підбірка книг:

1. Муні Вітчер «Ніна».

Для дівчаток та хлопчиків, які люблять магію. Непосидючим експериментаторам та дослідникам, які цікавляться різними куточками світу. Головна героїня книги – дівчинка, яка знає мову алхімії та володіє надприродними здібностями. В книгах їй доводиться приймати недитячі рішення і завжди зберігати свою людяність навіть до не найдобріших персонажів.

[img data=def]20_07_2016_1797919792/6axdiq5gq0y.jpg[/img]

2. Леонід Соловйов «Повість про Ходжу Насредіна».

Книга для уважного читача, який любить багато деталей і весело посміятися. Тут можна знайти приклад справедливості та любові, чесного лукавства і благородної хитрості. Ця книга зацікавить не лише маленького читача, а й його батьків.

[img data=def]20_07_2016_1797919792/o5ueshwtflm.jpg[/img]

3. Данієль Дефо «Робінзон Крузо».

Книга – вже класична частина бібліотеки для юного читача. Для хлопчиків, які прагнуть пригод і дівчаток, яких цікавить природа та світ. В книжці для дітей знайдуться ідеї для нової гри та цікаві історії. Можливо, після прочитання цієї книги з’явиться ще один майбутній географ.

[img data=def]20_07_2016_1797919792/rupepgkv674.jpg[/img]

4. Ерік Найт «Лессі повертається додому».

Для чутливих та добрих. Головна героїня – собака, її життєвий шлях виявився непростим. З люблячої сім’ї Лессі вкрали. Читаючи книгу, дитина віднайде в собі почуття любові та жалю. Книга вчить відповідальності за братів наших менших і засуджує жорстокість до тварин.

[img data=def]20_07_2016_1797919792/4yd-yijgv_s.jpg[/img]

5. Ернест Сетон-Томпсон. «Рольф у лісах» та «Маленькі дикуни».

Цікаво з першої сторінки, історія затягує. Тут багато легенд та історій про індіанців, якими так цікавляться діти. Книга навчить виживати в складних ситуаціях, любити і дружити.

[img data=def]20_07_2016_1797919792/eotjkji8aie.jpg[/img]

Запропонуйте своїй дитині щось із цього списку процес буде запущено, головне інтерес підтримувати і пропонувати дитині цікаву та перевірену книгу, а не «хоча б щось».