Що почитати: 15 інтригуючих книг, від яких важко відірватись. ФОТО
Пропонуємо переглянути перелік цікавезних книг, які допомогжуть хоч на хвильку відволіктись від реального життя
08 Вересня 2024
Успішно!
У День сім’ї Волинська обласна бібліотека для юнацтва пропонує підбірку книг, які доводять, що сімейні цінності – найважливіші у світі
Родина – це те, що утримує нас на цій землі, дає опору та силу, зміцнює нашу віру в добро та передає столітню мудрість. Волинська обласна бібліотека для юнацтва пропонує підбірку книг, які доводять, що сімейні цінності – найважливіші у світі:
1. Туве Янссон «Літня книжка»
На острові живе маленька сім'я – тато, бабуся і маленька Софійка. Дівчинка з бабусею проводять разом багато часу — гуляють, досліджують і, звичайно ж, просто спілкуються. Тільки однієї теми вони не чіпляють — смерті мами Софії. Про їхнє життя вдалині від метушні великих міст розповість «Літня книжка». Це маленькі історії про сім'ю, природу, кохання та смуток, про взаємини та те, як важлива пам'ять.
2. Фенні Флегг «Смажені зелені помідори в кафе"Зупинка"»
Евелін переживає глибоку особисту кризу. Вона знайомиться зі старенькою Нінні, яка, попри важку долю, не втрачає жаги до життя. Нінні розповідає Евелін історії їхнього містечка: про дівчину, яка після загибелі брата знаходить сили жити далі; про розбите серце красуні Рут; про мандрівного робітника, який закохався в Рут; про безробітних, яких у кафе «Зупинка» годували безкоштовно... Ці історії мають таку силу, що змінюють на краще життя тих, хто їх читає.
3. Енн Тайлер «Блакитне мереживо долі»
[img]1_1_238_91.jpg[/img
«Блакитне мереживо долі» - розповідь про типову, на перший погляд, американську родину. Ред, Еббі та їхні четверо дітей – дружна й весела сім’я, вони живуть у великому будинку з красивою верандою. Здавалося б, мрія, а не життя. Але диявол ховається в деталях. Авторка дає зрозуміти: не буває простих пересічних родин, у кожної знайдуться сімейні таємниці і неймовірні історії – лише придивіться до мережива їхньої долі.
Ця книжка – історія трьох поколінь сім’ї Вітшенків, розповідь про кумедні моменти, зворушливі сімейні традиції і кохання на все життя. Водночас вона про самотність, швидкоплинність, непорозуміння між близькими, про те, що у будь-якої монети – і справжньої, і фальшивої – є зворотний бік.
4. Деббі Макомбер «Будь-яка мрія згодиться»
Шей занадто любила молодшого брата. Заради нього вона ладна піти на все. І коли Каден захопився наркотиками, дівчина сіла до в’язниці замість нього. Дрю обожнював свою дружину. Родина була для нього всім. А потім він утратив кохану. Усе, що в нього лишилося, — діти. І Шей, яку він випадково зустрів у церкві. Жінка, яка пережила біль утрати і вірила в те, що зможе почати життя заново. У них багато спільного: обоє потребують підтримки та розуміння. Щира дружба поступово переростає в щось значно сильніше. Доки одного дня Каден не повертається, щоб стати на шляху Дрю та Шей. Щоб подолати всі випробування й вибороти право на щасливе майбутнє, герої повинні мати незламні почуття й мету, за яку варто боротися. І для цього будь-яка мрія згодиться
5. Коллін Гувер «Без Меріт»
У цьому зворушливому романі авторка наголошує на важливості чесності в сім’ї, умінні прощати, довіряти та бути уважнішими одне до одного. Це історія доволі незвичайної родини Восс, кожен із членів якої приховує силу-силенну таємниць. Зокрема, сімнадцятирічна Меріт вважає, що родичі її ігнорують. Дівчина починає вірити, що не заслуговує на любов і нікому не потрібна, тому ніхто не перейматиметься, якщо одного дня вони залишаться без неї — «без Меріт». Та, перш ніж укоротити собі віку, Меріт вирішує розкрити всі таємниці й змусити членів сім’ї нарешті визнати правду одне про одного. Усі Восси повинні припинити брехати, визнати свої проблеми, налагодити теплі стосунки, а Меріт має відкритися дружбі, приязні й справжньому коханню.
6. Володимир Лис «Країна гіркої ніжності»
Три покоління однієї родини, три жіночі долі, три щемливі історії, з яких складається вже історія власне країни у жорсткому і несентиментальному ХХ столітті. Даздраперма, дочка визначного радянського діяча, у 30-ті роки пройшла крізь пекло дитбудинку для дітей ворогів народу, а згодом опинилася у вирі повстанської боротьбі на Волині... Її донька Віталія, витончена естетка та прихильниця поезії, понесе свій хрест — кохання до кримінального авторитета та боротьбу із власною пристрастю. І навіть молодша, онука Олеся, не уникне випробувань, коли разом з Євромайданом до її життя ввірвуться кохання та зрада…
Три покоління однієї родини, три жіночі долі, три щемливі історії, з яких складається вже історія власне країни у жорсткому і несентиментальному ХХ столітті.
7. Людмила Уліцкая «Драбина Якова»
Людмила Уліцкая — знана письменниця родом із Башкирії, доробок якої складається з понад 20 романів і збірок оповідань і з десятка сценаріїв, а кількість літературних премій і нагород наближається до двадцяти. У 2016 році Л. Уліцкая отримала премію «Велика книга» за роман-притчу «Драбина Якова». Біблійна метафора трансформується у калейдоскоп історії чотирьох поколінь однієї родини, яка намагається вписатися в зміни епох і часів порубіжжя ХХ–ХХІ століть.
До Нори, онуки патріарха родини Осецьких, потрапляє плетена скринька з листами дідуся, бабці й батька. З цих листів жінка довідується про непрості стосунки і хиткі зв’язки між поколіннями їхньої родини, які дивним чином віддзеркалюються не лише у її житті й кар’єрі, а й лишають невитравний слід у долі її сина. Це не просто історія родини, а метафора виродження чи, можливо, переродження цілого роду у спробах рухатися проти течії в пошуках себе.
8. Іван Нечуй-Левицький «Кайдашева сім’я»
За словами Івана Франка, повість «Кайдашева сім’я» належить до «найкращих оздоб українського письменства». З великою художньою силою І. Нечуй-Левицький на прикладі однієї сім’ї змалював український національний колорит. Перед читачем постає низка яскравих персонажів: забобонний Кайдаш, чванлива й пихата Кайдашиха, бриклива Мотря, понурий Карпо, доброзичливі Лаврін та Мелашка. Книга зачаровує непідробним гумором, веселими й дотепними діалогами, чудовими пейзажами та сценами щирого кохання.
9. Габріель Гарсіа Маркес «100 років самотності»
Починається ця історія із заснування одним з героїв книги, активістом Хосе Аркадіо Буендіа поселення Макондо. Місто росте і розвивається, у ньому налагоджується політичне й економічне життя. Але незабаром громадянська війна, яка охопила усю країну, добирається і до цього тихого куточка. А довгоочікуваний спокій після десятирічної війни виявляється недовгим, і городян чекають нові випробування: банановий бунт, багатоденний дощовий циклон. Паралельно з життям міста автор розкриває таємниці сімейства Буендіа.
Самотність і розчарування, як прокляття, нависає над сім’єю покоління за поколінням. Відсутність любові — ось головна їхня біда. Книга «Сто років самотності» складається з 20 глав, з яких читач дізнається повну історію існування міста Макондо і нащадків Хосе Аркадіо Буендіа.
10. Джон Стейнбек «На схід від Едему»
У своєму щоденнику лауреат Нобелівської премії Джон Стейнбек назвав роман «На схід від Едему» своєю «першою книжкою», і цей грандіозний твір і справді вражає своєю простотою і силою. Роман розкриває сплетіння доль двох каліфорнійських родин – Гамільтонів і Трасків, які вже багато поколінь поспіль відтворюють падіння Адама і Єви і лихе суперництво Каїна і Авеля. Понад півстоліття справжній шедевр Стейнбека лишається однією з найбільш читаних книжок.
За матеріалами https://www.yakaboo.ua/ua