У Луцьку відкрили грузинське кафе-пекарню

03 Березня 2016
Новий заклад грузинської кухні «Кетілі Пурі» (у перекладі з грузинської – «добрий хліб») відкрили у Луцьку на вулиці Набережній, 2. Це – у новій багатоповерхівці, що поблизу школи № 3, неподалік повороту на вулицю Ковельську.

Новий заклад – не стільки кафе, скільки пекарня. Власне, про це свідчить і вивіска «Грузинська пекарня» над входом. Елемент кафе – кілька столиків для відвідувачів. Окрім випічки тут готують каву і чай, реалізують соки та газовані напої. Жодного алкоголю – навіть грузинського вина – немає.

[caption]
Власниця і шеф-кухар закладу Світлана Арутюнян спеціально їздила у Грузії за секретами їхньої національної кухні[/caption]

Печуть близько 10 видів випічки. «Є хачапурі по-мегрельськи, хачапурі по-аджарськи, робимо кубдарі з м’ясом – зі свининою, з куркою, з яловичиною. Кілька видів хліба – з часничком і спеціями, з кропом та сиром сулугуні. Продаємо також грузинські соуси», – розповідає власниця пекарні Світлана Арутюнян.

Випічку тут називають «лєпьошка». 300-грамова лєпьошка з м’ясом чи сиром коштує 20 грн. Хачапурі по-аджарськи, яке готується на замовлення і споживається гарячим – 45 грн (400 г). Бездріжджовий хліб з цільнозернового борошна – 10 грн (350 г). Лєпьошка хліба з зеленню і сиром – 15 грн (600 г).

[caption]
«Лєпьошкі» коштують від 10 до 20 гривень – залежно від начинки[/caption]

«Фішка» закладу – напівкругла піч, зроблена за принципом грузинської печі «тоне»: у ній лєпьошки і самса печуться приліпленими до стінок в середині печі.

Господиня пекарні – волинянка з вірменським корінням Світлана Арутюнян. Зізнається: хоч і отримала освіту юриста, але постійно душа лежала до іншої сфери. Ще раніше жінка відкрила схожу міні-пекарню у Ковелі. «Хочеться готувати і продавати щось таке, що не боїшся дати своїй дитині», – каже власниця.

[caption]
Невдовзі у закладі планують подавати хінкалі та грузинські солодощі[/caption]

Вона ж працює у пекарні шеф-кухарем. Для цього навіть спеціально їздила у Грузію, вивчала особливості і секрети національної кухні.

У планах «Кетілі пурі» – робити хінкалі, грузинські солодощі, оригінальний лимонад, соуси власного виробництва, і навіть перші страви.

[caption]
Заклад щойно відкрився, а на випічку – уже попит[/caption]

Від четверга, 3 березня обіцяють увести послугу доставки, яка коштуватиме 15 гривень, а у разі замовлення на 100 грн і більше буде безкоштовною.

[caption]
«Кетілі Пурі» у перекладі з грузинської означає «добрий хліб»[/caption]












0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter