СМАК: 10 найсмачніших сирів від «ГРАНД ПЕРСОНА»

28 Травня 2015
Якщо в країні немає принаймні п’ятдесяти сортів сиру і хорошого вина, значить, країна дійшла до ручки.
Сальвадор Далі

Людей, байдужих до сиру – не буває. Бувають лише ті, хто не підібрав цей продукт на свій смак. Навряд чи є десь у світі інша страва, яка може мати стільки смаків, форм і кольорів. Сир буває і соленим, і солодким, пікантним і ніжним, твердим та пастоподібним, з пліснявою і найрізноманітнішими добавками.

«ГРАНД ПЕРСОНА» на своїй сторінці у соцмережі поділилася рекомендаціями щодо 10 сирів, які є найпопулярнішими у світі.

1. Пармезан – твердий, ламкий, гострий на смак


Вважається, що історія сиру Парміджано-Реджано починається з часів давніх римлян, проте остаточна формула виготовлення належить середньовічним монахам. Для виробництва цього сиру використовується молоко корів, які пасуться на полях із конюшиною та люцерною, при цьому до сиру не додають жодних добавок чи консервантів. У результаті отримують той самий продукт, що і 800 років тому. На французьку манеру сир називається Пармезан.

У чому секрет його популярності? Цей сир – дуже добре засвоюється організмом, має мало жирів та холестерину, багатий вітамінами і кальцієм. Однак, це навряд чи додало б йому популярності, якби пармезан не мав такого надзвичайного смаку. У ньому поєднуються пряні, солені і солодкі відтінки одночасно.

Пармезан рекомандують нарізати тоненькими скибочками і смакувати з грушами та волоськими горіхами. Цей сир також додають в пасти, різотто, омлети. У 100 г пармезану в середньому міститься 392 Ккал.

2. Брі – сир королів і король сирів


Назва цього м’якого столового сиру походить від однойменної французької провінції, розташованої недалеко від Парижа, де його вперше приготували. Ароматний і ніжний брі вважається одним із найбільш давніх та відомих французьких сирів. Перша згадка про нього пролунала у 774 році із вуст самого Карла Великого, який захоплено викрикнув: «Щойно я спробував одну із найбільш дивовижних страв!».

Брі здатен облагородити будь-яку їжу. Навіть банальний бутерброд цей чудовий зрілий сир перетворить на дивовижні ласощі.
Його смак, залежно від різновиду і термінів визрівання, варіюється від грибного до фруктового. Фрукти та брі – найкраще із можливих поєднань. У 100 г в середньому міститься близько 330 Ккал.

3. Камбоцола = Камамбер + Горгонцола


Камбоцола – німецький коров'ячий сир з пліснявою, виробники якого зуміли поєднати риси французьких м'яких сирів та італійської Горгондзоли.

Цей сир із блакитною пліснявою почали виробляти в 1970-х роках. Його унікальність – не лише у смаку, але і в зовнішньому вигляді. Сирне тіло Камблоцоли покриває біла пліснява, а на зрізі сиру можна помітити блакитну.

Смак схожий із камамбером, однак через вкраплення плісняви він більш насичений і гострий. До цього сиру краще подавати фрукти, наприклад, диню, виноград або грушу. Щоб повною мірою зрозуміти тонкий смак сиру Камбацола, треба дозволити повністю розкритися його аромату. Для цього треба викласти сир на тарілку за годину до подачі на стіл. У 100 г в середньому міститься 427 Ккал.

4. Маскарпоне – сир-йогурт


Цей італійський сир, що схожий на ніжний вершковий крем, найчастіше використовують для приготування тортів і десертів.
Перші згадки про маскарпоне належать до кінця 16 – початку 17 століть. Припускають, що правильною назвою має бути «машерпоне», що походить від назви ферми Cascina Mascherpa між Міланом та Павією.

Сир виготовляють із вершків, отриманих із молока спеціально відгодованих корів, в раціоні яких – суміш свіжих трав і квітів. Маскарпоне належить до продуктів, що швидко псуються, тому його треба їсти відразу після виготовлення. У замороженому вигляді продукт зберігається до тижня. У 100 г в середньому міститься 453 Ккал.


5. Камамбер – сир-легенда


Камамбер має легенду своєї появи. Згідно з цією історією, нормандська селянка Марія врятувала від смерті священика Шарля Жана Бонвуста, сховавши його від переслідувань в своєму дому під час Французької революції. У вдячність він відкрив їй лише йому відомий секрет приготування нового незвичного сиру. Через рік новий сир уже продавався на ринку її рідного селища Камамбер.

Цей м’який жирний сир виготовляють із цільного коров’ячого молока найвищої якості. Колір камамбера може бути від світло кремового до темного цегляного відтінку, а його аромат повторює запах сирної плісняви.

Камамбер – улюблений продукт поціновувачів сиру у всьому світі. Він є обов’язковим складником багатьох вишуканих рецептів французької кухні: його додають в різноманітні супи, соуси та десерти. У 100 г в середньому міститься близько 300 Ккал.

6. Дорблю – блакитне золото


На початку минулого століття в німецькому містечку Лаубен, розташованому в районі Альгійських Альп придумали рецепт нового блакитного сиру. Рецепт його виготовлення зберігається у строгому секреті єдиного виробника, адже «блакитне золото» високо цінується гурманами двох найпотужніших сирних країн – Франції та Італії, а також знавцями з усього світу.

Ніжний і маслянистий дорблю має помірно гострий, пряний та солонуватий смак і яскравий специфічний аромат.

Цей сир найкраще смакує з горіхами і виноградом. Якщо Ви їсте кілька сортів сиру одночасно, цей сорт найкраще залишити наостанок. У 100 г в середньому міститься 354 Ккал.

7. Горгонцола – благородна пліснява


Назву сиру дало італійське містечко, де згідно із легендою і народилась горгонцола. Сталося це в 879 році завдяки помилці невідомого пастуха. Він нібито забув сир в кутку хатини, а наступного дня додав його до свіжої сирної маси. Так з’явився сир, що має специфічний присмак і характерні блакитно-зелені вкраплення плісняви.

Горгонцолу виготовляють із сирого цільного коров’ячого молока, додаючи спори плісняви. Існує два види цього сиру – солодкий з кремоподібною текстурою і помірною кількістю плісняви та пікантний. У 100 г в середньому міститься близько 358 Ккал.

8. Моцарела – сир з молока буйволиць


Молодий сир моцарела – один із основних продуктів італійської кухні. Класичну моцарелу виготовляють із молока буйволиць (моцарела-буффало), проте існує й моцарела з коров’ячого молока. Цей сир продають у вигляді білих кульок, замочених у розсолі. Одна головка моцарели може бути розміром з виноградинку або дитячий кулак, залежно від чого може мати додаткову назву. Наприклад, середнього розміру кульки моцарели називаються боккончіні.

Моцарела відмінно поєднується з помідорами, базиліком і оливковою олією. Можна додати ще трохи чорного перцю. У 100 г в середньому міститься 250 Ккал.

9. Рокфор – французький з цвіллю


Ще один аристократ у світі сирів – рокфор – сорт дорогого французького блакитного сиру. Справжній рокфор роблять із овечого молока в єдиному місці – в районі історичної провінції Руерг у Франції.

Народження рокфора пов’язують із ще одною легендою про забудькуватого пастуха. Смакуючи шматком овечого сиру він відволікся на милу дівчину, яка проходила поруч і побіг її наздоганяти, забувши обід. Коли місяць по тому хлопець проходив тим самим полем, побачив залишки своєї трапези: сир, сперезаний нитками блакитної плісняви. Через цікавість хлопець вирішив спробувати і здивувався неймовірному смаку.

Зверху рокфор вкритий білою, завжди трохи вологою та блискучою скоринкою. Всередині – масляниста м’якоть з блакитною пліснявою, що вирізняється яскравим смаком, який нагадує лісні горіхи. Рокфор чудово поєднується з винами Cahors, Sauternes, Porto. У 100 г в середньому міститься 335 Ккал.

10. Тет-де-Муан – пікантна стружка


Назва ексклюзивного швейцарського сиру в перекладі означає «голова ченця». Це пов’язано з історією появи сиру, першими виробниками якого були ченці абатства Белілей.

Щоб оцінити смак сиру Тет-де-Муан важливо правильно його нарізати. Для цього винайшли спеціальний круговий ніж, що зішкрябує сир дуже тонким шаром, утворюючи гарну стружку. Чим тонше нарізаний сир, тим більше шансів відчути його смак: гострий і ніжний, солодкий і пікантний одночасно, з багатими пряними відтінками.

Найкраще Тет-де-Муан смакує з білими винами. У 100 г в середньому міститься 410 Ккал.
13
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter