Смачний таблоїдний лайфхак: ідеальні млинці з одного інгредієнта
«Таблоїд Волині» продовжує вас дивувати кулінарними експериментами
20 Листопада 2024
Успішно!
Який же святковий стіл без десертів? Сьогодні у рубриці «Дні до свята» пропонуємо до вашої уваги підбірку рецептів, опублікованих на сайті «Сім’я і дім».
Який же святковий стіл без десертів?
Сьогодні у рубриці «Дні до свята» пропонуємо до вашої уваги підбірку рецептів, опублікованих на сайті «Сім’я і дім».
Ароматні пляцки, спокусливі торти чи смачні чізкейки – обирайте до смаку.
Пляцок-сирник з яблуками і маком
Форма 25Х30 см
Тісто: 200 г маргарину, 200 г цукру, 1 жовток, 2 яйця, 2 ч. ложка розпушувача, 1 п. цукру ванільного, 450 г борошна.
Яйця збити з цукром додати маргарин і решту і замісити тісто. Поставити на холод на 20-30 хв. Потім поділити на 2 частини, з однієі випікати корж, а другу покласти у холодильник. Тим часом приготувати макове тісто і сир.
Макове тісто: 250-300 г маку, 2 яйця, 1 скл. цукру, 1 п. ванільного цукру, 0,5 скл. мелених горіхів.
Мак змолоти і запарити водою чи молоком, потім проварити, щоб волога випарувалася, і остудити. 2 яйця збити з цукром, ваніліном, усе змішати, додати мелені горіхи.
Сирна маса: 600-700 г сиру, 3 яйця, цедра і сік 1 лимона, 100–150 г масла (м’якого), 2 ст. ложки ванільного пудингу або крохмалю, 2 ст. ложки родзинок або журавлини, 1 ч. ложка розпушувача.
Сир перетерти. Яйця збити з цукром. Усе розмішати.
Дістати тісто з холодильника, розподілити по формі, викласти макову масу, а на неї сирну масу. Пекти при 180 гр до приблизно 40 хв.
Яблучна маса: 1 кг порізаних дрібно чи потертих яблук, 1 скл цукру, 1 п. желе (лимонного або аґрусового).
Тушкувати яблука з цукром до випарування вологи. Додати до гарячих яблук 1 п. желатину, добре перемішати щоб желе розчинилося. Остудити до літнього стану і викласти зверху на сир, а зверху на яблука покласти спечений раніше корж. Залити шоколадом.
Маково-сирно-шоколадний пляцок
Для макового шару: 200 г маку, 2 яйця, 4 ст. ложки цукру, 25 г родзинок, 5-6 горіхів, 1 ст. ложка апельсинових цукатів.
Для сирного шару: 500 г сиру, 2 ст. ложки сметани, 1 п. ванільного пудингу або 2-3 ст. ложки крохмалю та ваніль, 3 ст. ложки апельсинових цукатів, 100 г родзинок (бажано світлого і темного), 3 яйця, 5 ст. ложок цукру.
Для шоколадного шару: 4 яйця, 8 ст. ложок борошна, 4 ст. ложки темного какао, 2\3 ч. ложки соди, дрібка солі, 6 ст. ложок цукру. Для крему: 400 г молока, 2 ч. ложки розчинної кави, 2 яйця, 2 ст. ложкиа борошна, 0,5 скл. цукру, 200 г масла. Форма 15Х30 см.
Для сирної маси сир розтерти зі сметаною і цукром. Додати яйця, цукати, пудинг (можна замінити на 2-3 ст. ложки крохмалю і пачку ванільного цукру) і родзинки. Усе розтерти до однорідної маси.
Для макової маси мак запарити і тричі змолоти на м’ясорубці з горіхами. Додати родзинки, цукати, цукор і яйця. Усе вимішати.
Для шоколадної маси яйця збити з цукром на пухку масу за допомогою міксера протягом 5-6 хвилин. Легко вимішати з борошном, какао і розпушувачем.
Форму вистелити пергаментним папером. Викласти макову масу, а на неї сирну. Випікати 35-40 хв при 190*С. Остиглий корж перевернути на пергаментний папір, посипаний цукром і зняти з верхнього коржа пергамент.
Окремо спекти шоколадний бісквіт. Приблизно 40 хв при 170 градусах. Коли охолоне, розрізати навпіл.
Для крему сметану розмішати з яйцем, кавою і цукром. Заварити до густої маси. Остудити, збити з маслом на пухку масу. По ложці ввести охололий заварний крем.
Скласти пляцок: шоколадний бісквіт, крем, маково-сирний шар, крем, шоколадний бісквіт. Коржі можна просочити вином з медом або коньяком із солодким чаєм.
Пляцок медовий з вишнями зі старого записника
Форма 20Х30 см, склянка – 250 мл.
Для тіста: 3 скл. борошна, 2 яйця, 1 скл. цукру, 2 ст. ложки меду, 50 г масла, 1 ч. ложки соди. Для крему: 1 л сметани, 0,5 л вишень, ванілін, цукор-пудра до смаку.
В посудину з товстим дном покласти всі складники, окрім борошна, нагріти до повного розчинення цукру. По одній склянці всипати борошно, замісити м’яке тісто, розділити на 6 частин.
Підсипати борошно при розкочуванні, бо тісто буде трішки липким. Розкочувати коржі краще ще теплими, тоді легко катаються. Можна спекти три коржі і перерізати їх навпіл – отримаєте 6 коржів.
Крем. Домашню сметану достатньо збити вінчиком, але дивіться не перебийте, бо отримаєте масло. До магазинної можна додати 2 п. загущувача або відкинути на марлю і підвісити, щоб стекла зайва рідина. Перекласти коржі сметаною, з вишнями.
Вершково-желейний торт «Бананове диво» з ананасами і безе
Корж: 250 г борошна, 150 г масла, 50 г цукрової пудри, 3 жовтки, 0,5 ч. ложки розпушувача.
Начинка: 6-8 бананів, 150 г консервованих ананасів, 2 п. лимонного желе (по 400 мл). Крем: 400 мл вершків (33-38%), 150 г сиру (однорідного, м’якого, некислого), 60 г цукрової пудри, 10 г ванільного цукру.
Безе: 3 білки, 120 г цукрової пудри, 10 г крохмалю, 50 г чорного шоколаду. Форма 25(30)Х25(30) см.
Корж. Борошно змішати з розпушувачем, додати масло, порізане кубиками. Подрібнити на крихту. Додати цукрову пудру, ще трохи перемішати. Додати жовтки, замісити, зліпити в кулю. Тісто не місити, тільки по мінімуму, щоб зібрати в кулю.
Тісто викласти в форму, застелену пергаментом, розрівняти або розкачати в рівний пласт. Охолодити в холодильнику 10–30 хв. Поставити в розігріту до 180 градусів духовку, випікати 15–20 хв або до золотистого кольору. Повністю остудити.
Безе. Шоколад розтопити, найшвидше це робити в мікрохвильовці. Білки ретельно збити до м’яких піків, поступово додаючи цукрову пудру, збивати протягом 7–15 хв або більше (чистими сухими віничками в чистій сухій ємності).
Потім продовжуючи збивати, поступово всипати крохмаль, трохи збити. Влити шоколад, злегка змішати, буквально кількома рухами, щоб залишився малюнок. На пекарському папері намалювати квадрат або коло за розміром вашої форми, в якій буде торт, перевернути аркуш на іншу сторону, викласти на папір збите безе, акуратно розрівняти лопаткою. Поставити в розігріту до 120 градусів духовку, сушити 1–2 год. Повністю остудити.
Желе розвести, повністю остудити і поставити в холодильник до загустіння, але ще текучої консистенції.
Крем. Вершки збити до загустіння, поступово підсипаючи цукрову пудру і ванільний цукор. Додати сир, ще трохи збити, до об’єднання. Сир обов’язково повинен бути однорідним і м’яким. Викласти крем на застигле желе, розрівняти.
Зібрати торт. Викласти банани на корж, розрізавши їх уздовж навпіл, зрізом вниз. У проміжки викласти шматочки консервованих ананасів. Викласти злегка загусле желе, розрівняти. Не обов’язково все виливати, необхідно тільки, щоб банани були повністю покриті. Поставити в холодильник до повного застигання. Викласти крем. Викласти безе, перевернувши його і акуратно відокремивши від нього папір. Обережно: корж крихкий! Акуратно притиснути, поставити в холодильник на кілька годин, або краще на ніч. Торт не підлягає тривалому зберіганню, тому що банани мають властивість темніти з часом.
Чізкейк без випікання «Три шоколади»
Для пісочної основи: 300 г шоколадного печива, 150 г масла.
Для сирних шарів (через риску грами для кожного шару): 750 г Філадельфії кімнатної температури (250/250/250), 50/50/50 г темного, молочного та білого шоколаду, 240 мл рідких вершків будь-якої жирності (80/80/80), 60 г цукрової пудри (20/20/20), 15 г желатину (5/5/5), 90 г води (30/30/30) .
Роз'ємна форма 22-24 см.
Вершкове масло розтопити на водяній бані, печиво подрібнити на крихту. Форму змастити маслом і застелитип екарським папером (окремо дно і бортики), висипати крихту з печива, влити цівкою масло і рівномірно утрамбувати. Поставити в холодильник на 30 хв.
Тим часом (окремо для кожного шару) залити водою желатин, залишити на 10 хв, а перед додавання розчинити на паровій бані або в мікрохвильовці. Розтопити темний шоколад на водяній бані. Філадельфію змішати з цукровою пудрою. Підігріти вершки (не кип’ятити), розтоплений желатин розчинити в вершках. Змішати до однорідного стану Філадельфію з шоколадом і вершками. Викласти на пісочну основу і поставити в холодильник на 15 хв. Таким чином зробити наступний шар – з молочного шоколаду, потім з білого. Чізкейк залишити в холодил.ьнику на 4 год. Подавати з шоколадною стружкою.
Горіхово-медовий торт з лимонним кремом
Форма 30Х40 см.
Тісто: 180 г цукру, 200 г меду, 100 г дрібно мелених горіхів (якщо дати 200 г горіхів – смак буде більш насиченим горіховим) + мелені горіхи для обсипки, 50 г масла (розтопленого), 500 г борошна, 3 яйця, 1 ст. ложка соди, погашеної оцтом (заміняю 2 п. розпушувача).
Крем: 0,5 л сметани, 150 г цукрової пудри, цедра і сік 1 лимона.
Тісто: борошно просіяти, додати соду з оцтом (порошок до печива), горіхи, обережно вимішати. Яйця збити з медом та цукром в пухку масу, додати масло, вимішати. Обережно вмішати суху суміш. Розділити на 3 частини (для форми 30х40 см), випікати при температурі 170° до світло-коричневого кольору на пергаментному папері. Тісто липке, тому при розтачуванні добре підсипати борошном.
Коржі почергово змащувати сметанковим кремом. Залишити на 2–3 години в прохолодному місці, потім поставити в холодильник.
Настоювати 24–36 годин. Охолоджені коржі тверді і ламкі, від крему стають дуже ніжними.
Пляцок «Кора вишні»
Форма 20 на 30 см.
Для верхнього і нижнього коржа: 8 білків, 3 жовтки, 200 г цукрової пудри, 200 г кокосу, 200 г посічених горіхів, 200 г клюкви (сушеної), 1 ч. ложка з розпушувачем, 1 ст. ложка борошна.
Бісквіт: 4 яйця, 4 ст. ложка цукру, 4 ст. ложки борошна, 0,5 ч. ложки розпушувача.
Шоколадна помадка: 150 г шоколаду, 3 ст. ложки сметани, 1 ст. ложка коньяку.
Крем: 400 мл вишневого соку, 1 п. вишневого пудингу (польського Budyn), 4 ст. ложки цукру, 300 г масла.
Крем. До 250 г соку додати цукор, розмішати до розчинення і поставити на вогонь. В решті соку розвести пудинг. Коли сік в каструльці почне кипіти, тонкою цівкою влити розведений пудинг, безперервно помішуючи. Дати поваритись 1-2 хв, постійно мішати.
Коли охолоне, збити з маслом кімнатної температури. Спочатку треба збити саме масло, а потім по 1 ложці додавати пудинг, не перестаючи збивати. Під час рнмащування пляцка додати до крему вялену вишню.
Коржі: білки збити з пудрою, додати жовтки. Поступово додати решту продуктів. Спекти два коржі. Треба пекти відразу у двох формах, бо тісто сідає швидко. Якщо такої можливості нема, то розділити продукти і замісити окремо.
Бісквіт: білки добре збити з цукром, додати жовтки, борошно, порошок. Випікати при 170 ºС 30 хв.
Шоколадна помадка: розтопити шоколад на водяній бані, додати сметану, коньяк, перемішати. Змастити помадкою бісквіт з обох боків.
Верх залити вишневим желе.