За що дякують своїм мамам відомі волиняни

10 Травня 2020

Мама буває різною: ніжною, суворою, поблажливою, демократичною, стриманою, гіперопікуючою, буркотливою, всепрощаючою і навіть саркастичною. Але завжди мама прекрасна! Її руки пахнуть дитинством, очі наповнені радістю і легеньким сумом, а слова несуть мудрість та якийсь теплий спокій. Найбільше щастя для людини, притулитися до маминого плеча, дивитися, як вона готує улюблений обід, слухати настанови чи цікаві сімейні історії…

З нагоди Дня матері Таблоїд Волині вирішив розпитати відомих волинян, якими є їхні мами. Питання ми задавали прості: як називала вас мама у дитинстві, якою є ваша улюблена мамина страва, за що ви хочете подякувати своїй матусі та як продовжите фразу «Моя мама …». Що ж розповіли наші герої, читайте далі:

Юрій ПОГУЛЯЙКО, голова Волинської обласної державної адміністрації:

Мою маму звати Надія. Я не пам’ятаю, щоб вона називала мене інакше, ніж «синочок». Мама знала, що я люблю млинці з малиновим варенням, тому часто їх для мене готувала. Зараз цю традицію перейняла дружина Вікторія. По секрету скажу, що у неї вони – ще смачніші.

До речі, сьогодні гарна нагода привітати зі святом не лише свою маму зі святом, але й дружину – маму наших двох дітей. Хочу їй сказати, що дуже люблю її та ціную. І дуже щасливий, що вона подарувала мені донечку та сина.

Своїй мамі я дуже вдячний за життя та те, що виховала мене порядною людиною. Хоча з такими якостями у сучасному світі не просто. Особливо в політиці… Від мами я завжди отримував підтримку, коли її потребував. І зараз, у дорослому віці розумію, як це важливо. З кожним роком розумію, що мати живих батьків – велике щастя. Моя мама завжди чекає мене додому.

Користуючись нагодою, хочу привітати усіх жінок Волині, яким пощастило виконати цю почесну місію – стати мамою. Бажаю усім радості материнства, вдячності та поваги від дітей, а ще – багато позитивних емоцій від спілкування та взаємопідтримки.

Вячеслав РУБЛЬОВ, народний депутат:

Мою маму звати Лілія Миколаївна. В дитинстві вона називала мене «Слава». Зі страв саме з мамою у мене асоціюється медівник. Вона й досі його готує, але уже рідше і для онуків. Я був непосидючий, тож витримка і стриманість – це те, чого навчила саме мама.

Моя мама – найкраща!


Наталка ПАХАЙЧУК, керівниця мережі гіперлокальних ЗМІ «Район.in.ua»:

Мою маму звати Леся. У дитинстві вона лагідно називала мене «Ціпка». З усіх страв із мамою в мене найбільше асоціюються трубочки з кремом. Я дуже вдячна мамі за довіру! А взагалі моя мама може все!

Сергій ШКОДА, голова Рожищенської райдержадміністрації:

Мою маму звати Софія, але всі кажуть на неї «мама Зоя». Мене вона завжди називала і називає «Сірожа». З мамою асоціюються всі страви, які готуються в печі. Хоч подякувати їй за мудрі поради, коли формувався як особистість, за прививання любові до праці. Мама в дитинстві говорила, що потрібно вміти робити все, але не все робити. У нас робота ніколи не ділилась на чоловічу та жіночу. В молодості мама говорила, що якщо хочеш в житті досягнути керівних посад, навчися спочатку підкорюватись сам. Багато маминих порад я несу з собою по життю.

Моя мама мудра жінка.


Дмитро ГЛАЗУНОВ, голова правління ГО «Волинська обласна лікарняна каса»:

Мою маму звати Наталія Володимирівна. Вона завжди називала мене «Діма». З мамою асоціюється те, чим я займаюсь. Її хвороба, а саме інвалідність 1 групи, спонукала до зміни життя 15 років тому та створення Волинської обласної лікарняної каси. Мамі хочу подякувати за те, ким я став.

Моя мама – взірець боротьби за життя. Уже майже 25 років бореться з важкою недугою – паркінсонізмом. Не здаватися – це в нас сімейне!

Олександр ЛАЗОРКО, заступник гендиректора «Укртранснафти»:

Мою маму звати Віра Михайлівна. Мене вона завжди називає «Саша». Якщо говорити про страви, то з мамою у мене асоціюються голубці, капусняк, щавлевий борщ. Я вдячний мамі за те, що дала мені життя і терпить мій невиносимий впертий характер (весь у неї...). Моя мама, як і моя рідна сестра Світлана – єдині жінки в моєму житті, які люблять мене безкорисно...

Олександр НІКОЛАЙЧУК, бізнесмен, громадський активіст:

Мою маму звати Ніколайчук Раїса Михайлівна. Мене вона називає «Сашуня». З мамою у мене асоціюються вареники, картопля з цибулькою і шкварками, квашені помідори. За що подякувати мамі? Звичайно ж, за життя! За можливість дихати, ходити і займатись усім тим, що й є зараз моє життя. Може, навіть, це якось пафосно звучить, але дякувати за таке варто не тільки у День матері. І переважно варто дякувати не словами, а вчинками.

Моя мама – найкраща, звичайно ж! Саме це слово першим спадає на думку. Пригадую, ми якось у дитинстві сперечались, чия мама краща. У мене тоді було найбільше аргументів, чому саме моя виграє у суперництві. Це були козирі: не сварить за розбиту тарілку, загоює розбите коліно, навчила додавати/віднімати і так далі. Зараз же вона найкраща для мене, бо завжди залишається на моїй стороні, завжди готова підтримати, бо просто рідна.

Петро САВЧУК, ректор Луцького НТУ:

Маму звати Ольга Анатоліївна. Вона завжди називала мене «Пєтя». Моя мама дуже смачно готувала, особливо перші страви та вареники. Особливо дякую їй а те, що привила бажання наполегливо вчитися, любити працю, бути акуратним та чесним. Моя мама – це бездоганний приклад берегині сім'ї!


Олександр КОТИС, начальник відділу охорони культурної спадщини Луцької міськради, історик:

Мою маму звати Тетяна. Мене вона називає «Саша», «Сашуня». Зі страв з мамою у мене асоціюються смажена яєчня і голубці. Я дякую мамі за те, що вона ніколи не нав'язувала своєї думки.

Моя мама – це моя мама! Отака коротка фраза. Думаю, вона містить все.

Анжела МАСИНИК, директорка луцької ЗОШ № 19:

Галина Степанівна – моя мамуся, моя мотивація і моя Берегиня! Мене вона називає «Анжелочка», «Анжуся».

Порядна, чесна, велика трудівниця, ніколи не лінувалася і не лінується до роботи, з українськими цінностями і переконаннями! Майже сорок років трудового стажу у Волинській обласній стоматологічній поліклініці на посаді зубного лікаря. В хаті завжди дуже чисто (знайомі і друзі порівнювали з операційною!) і пахне смачною їжею і випічкою. Пироги ні в кого такі смачні не вдаються! На городі дасть фору любій молодій господині! Грядки правильної геометричної форми, ніде ні зелинки! Віддана своїй родині, мудра і розумна жінка!

Дякую тобі, матусю, за ту любов, що несеш мене на крилах по життю, наповнюєш енергією і даєш силу Роду! За щоденні настанови, поради, розуміння і підтримку! Дай, Боже, міцного здоров’я і многих літ!

Іван МИРКА, політик, очільник волинської «Солідарності»:

Мою маму звати Світлана Миколаївна. А мене звала завжди Івасиком, як і всі, хто мені близький. Моя мама справно готує. Вафельний торт, котлети, тушкована капуста, картопля, варення, налисники – це все має її унікальний смак. Мама ніколи не втомлюється нас з братом повчати і вона дуже жертовна. В неї дуже тонке почуття гумору.

Юлія ВУСЕНКО, депутатка Луцької міської ради:

Маму мою звати Наталія Леонідівна. Так багато хто передає їй через мене «привіт», бо вона працювала вчителькою, і учні, які мене зустрічають, а впізнають часто, бо ми дійсно схожі, так і говорять «привіт Наталії Леонідівні».

Як називала мама – навіть не пам’ятаю особливо, Юля, напевно. Не було таких особливих додаткових «називало» якихось, щоб запам’яталося.

А от зі стравами – тут ви в ціль! Я точно можу сказати, і багато людей це підтвердять, що готує моя мама дуже добре. Так готувала моя бабуся і прабабуся теж. Я була у багатьох ресторанах в різних країнах і точно знаю, що мама запросто могла б зробити будь-яку страву так само, а то і ще краще, і це я не жартую. У мами справді талант і тато часто називає її кухню рестораном Мішлен! А я, не жартуючи розумію, що завжди, коли захожу в їхній дім, навіть якщо їсти не хочу – все одно добре поїм! Але, якщо говорити про страву, то у мене відразу виникає картина пасхальних та різдвяних застіль, а мама ще жодного разу не подала на стіл без історії щось традиційне. Вареники – з квасолею, бо пісні, голубці – з пшоном і грибами, пампухи з копійкою, а ми шукаємо її обережно, щоб не зламати зуб. На Пасху – м’ясо, шинка, домашня ковбаса і холодець. Але зараз мама часто пече для нас пироги. Я стараюся їх не їсти, та запах свіжої випічки в мами вдома, звичайно, асоціюється із теплом і смачною мамою.

Я хочу подякувати їй за все. За те, що усьому навчила мене і продовжує вчити моїх дітей. За те, що завжди казала, що «відрізнятися потрібно розумом». І сьогодні, коли моя донька розказує щось наукове, то син наголошує – точно бабуся навчила. Я з того завжди сміюся, бо точно знаю, що це так і є. Дякую за терпіння, допомогу і пораду.

Моя мама – приклад для мене! Я ще так багато хочу навчитися в неї, бо вона – найкраща мама і бабуся. Моя мама – дійсно приклад дружини, господині та вишуканої, красивої жінки з бездоганним смаком!

Катерина ДУЛАПЧІЙ, медійниця, лайф-коучерка:

Мою маму звати Галина Петрівна. Я для неї – Катя, Катруся. Всі найсмачніші страви в мене асоціюються з бабусею Катериною, вона була шеф-кухарем і балувала мене всім, що я любила. Якщо говорити про маму, то перше, що спадає на думку – супи, якими вона годувала нас із сестрою, а ми ніколи не хотіли їх їсти.

Я дякую мамі за те, що народила, що багато обіймала, що завжди любила і любить мене. Це найважливіше для мене.

Моя мама – частина моєї душі.


Валерій БОНДАРУК, луцький депутат, комерційний директор ТзОВ «Волиньфарм»:

Мою маму звати Лідія Артемівна. Мене вона називала «Малий». Улюблена мамина страва – млинці.

Я дякую мамі за те, що я є, що вона мене виростила. За доброту, щирість, любов. За все!

Моя мама – найкраща, найдорожча в світі!


Ігор ГУЗЬ, народний депутат:

Мою маму звати Леся. Мене ж вона називає «Ігорчик». З мамою в мене асоціюється гарбузова каша.

Я дякую мамі за все, за виховання та любов.

Моя мама – найкраща!



***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].

16
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter