Успішно!

біхелсі

«Мама в темі»: мати чотирьох дітей розповіла, хто навчив її любити

Департамент сім’ї, молоді та спорту Луцької міської ради продовжує тижневий марафон «Мама в темі» до Дня матері, який в Україні святкують 10 травня.

Департамент сім’ї, молоді та спорту Луцької міської ради продовжує тижневий марафон «Мама в темі» до Дня матері, який в Україні святкують 10 травня.

«В умовах карантину й неможливості проводити масштабні події та заходи у нашому місті, хочемо, щоб люди не втрачали оптимізму, жили активним соціальним життям, мали можливість ознайомлюватись із цікавим контентом, не забували про важливі цінності. А в День матері хочемо нагадати всім про важливість мами в житті дитини та познайомити громадськість Луцька із відомими мамами міста», – зазначили у департаменті.

Героїнею сьогоднішнього дня стала Катерина Семенюк, кураторка проєкту «English Plus», волонтерка ВОГО «Ми плюс», мотиваційна спікерка, перекладачка, музикантка, дружина та мама чотирьох дітей – Вікторії, Олени, Давида та Бетті.

– Пригадайте смішний епізод материнства.

– Смішних епізодів дуже-дуже багато, але найсмішніші ситуації, мені здається, це коли мене плутають зі старшою сестрою моєї дочки, тобто, всі думають, що моя старша дочка – це моя сестра. І коли я кажу, що я – мама, і бачу, як люди намагаються вибратися з цієї незручної ситуації і виправдовуватися, напевно, для мене це – найсмішніше завжди.

– Якою була ваша перша думка після народження дитини?

– Не знаю точно, вже не пам’ятаю. Пам’ятаю тільки, що дуже завжди хочу їсти після народження дітей. Ніякі глибокодуховні думки до мене не приходять, але пізніше, десь за день-два, я завжди маю таку думку, що я хочу ще.

– Які поради ви дали б майбутній мамі?

– Найперша порада: не бійтесь, не хвилюйтеся, не тратьте нервові клітини, якщо ви дійсно віруюча людина, ви довіряєте Богу, якщо Бог вам дав дитину, значить, він дасть і на дитину, і дасть вам мудрості, як її правильно виховати, якщо ви будете мати глибоке бажання.

Друга порада: ніколи не ставте дуже високі рамки і критерії для вашої дитини, адже кожна дитина унікальна, і ставити високі рамки для неї чи високі сподівання, що вона досягне того чи іншого, це може травмувати дитину, і вона виросте з відчуттям, що вона щось не зробила, що вона недостатньо хороша.

Третя порада: ніколи не порівнюйте ваше материнство з іншими, тому що ми ніколи не можемо відчути біль іншої мами і радість іншої мами, тож ніколи не можна рівняти себе з іншою мамою, я – унікальна мама, мені Бог дав унікальних дітей, тому подібної ситуації ніде у світі немає. І це є велике щастя.

– Які категоричні заборони у вихованні?

Перше – конфліктувати з дітьми, з вашим чоловіком чи жінкою категорично заборонено. Категорична заборонна – це казати «ти завжди», «ти ніколи», чи будь-які такі «сильні» слова, адже дитина це все сприймає дуже емоційно. Це дві такі категоричні речі. І як заборонено ставити будь-що вище людини, пам'ятати, що найдорожче в цьому світі – людина. Якщо ми будемо цінувати речі, привчати дітей, що речі – це найважливіше, чи сварити дітей за загубленні речі. Ніколи не можна  цього робити. Люди – це вінець творіння Божого, вони мають поважати інших і поважати себе.

– Які улюблені сімейні локації у Луцьку?

– Ви не повірите! З усіх улюблених місць в Луцьку найулюбленішим є наш дім, як би це банально не звучало, це наша вітальня, причому всі дуже люблять один диван, який завжди розкладається, і там завжди їдять попкорн, чому я, до речі, не дуже «щаслива», але наш татко з дітьми любить кіноперегляди, і це – найулюбленіше місце, куди б ми не збиралися, завжди опиняємося в нашій вітальні, з нашим ноутбуком, попкорном і кока-колою на дивані.

– Чого вас навчили діти? 

– Напевно, кровні діти мене навчили мало чому, адже все, що вони дали мені, це було дано Богом, це природні відчуття. Напевно, найбільше чого мене навчили «некровні» діти, яких ми усиновили. В мене четверо дітей, з них двоє – кровних, двоє – яких всиновили.

Всі вони мої, всі наші, але двоє таких і двоє таких. Всиновлені діти навчили мене найбільше, що любов – це рішення кожен день, і над цим треба працювати, немає нічого там надприродного, просто треба працювати, і це почуття росте ще більше, коли ми над ним працюємо, коли просимо Бога, щоб він давав його найбільше нам, ще більше, ніж ми маємо, тому я вважаю, що всі  мої діти є подарунком.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «МАМА В ТЕМІ»: ЛУЦЬКА ВИКЛАДАЧКА РОЗПОВІЛА, ЯК ВИХОВУВАЛА СВОГО СИНА

Стежте за нашою рубрикою, діліться власним досвідом у коментарях та найголовніше - любіть своїх матусь!

Додати новий коментар