Успішно!

біхелсі

«Мама в темі»: луцька викладачка розповіла, як виховувала свого сина

Департамент сім’ї, молоді та спорту Луцької міської ради продовжує тижневий марафон «Мама в темі» до Дня матері, який в Україні святкують 10 травня.

Департамент сім’ї, молоді та спорту Луцької міської ради продовжує тижневий марафон «Мама в темі» до Дня матері, який в Україні святкують 10 травня.

«В умовах карантину й неможливості проводити масштабні події та заходи у нашому місті, хочемо, щоб люди не втрачали оптимізму, жили активним соціальним життям, мали можливість ознайомлюватись із цікавим контентом, не забували про важливі цінності. А в День матері хочемо нагадати всім про важливість мами в житті дитини та познайомити громадськість Луцька із відомими мамами міста», – зазначили у департаменті.

Героїнею сьогоднішнього дня стала Оксана Ярош – докторка політичних наук, завідувачка кафедри політології та державного управління Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, нагороджена Орденом Княгині Ольги ІІІ ступеня, мама Богдана.

– Пригадайте смішний епізод материнства.

– Син любив клеїти аплікації. І от у нього в чотири роки з’явилось найстрашніше дієслово «заклеїти». Коли сердився на мене чи на чоловіка, то казав, я тебе заклею. От ніби ця непорушність, коли щось приклеюєш, є страшною карою. Має свободолюбиву натуру змалку. І це прекрасно, вважаю.

– Якою була ваша перша думка після народження дитини?

– Було страшнувато, бо народила у 18 років. І коли побачила сина, подумала, а чи справлюсь? Чоловік служив у війську. Знала, що батьки допоможуть. Побоювалась сама купати. Але потім разом із сином проходила становлення у доросле серйозне проблемне життя. 

– Які поради ви дали б майбутній мамі?

– Поради дві – любов і знання. Спершу про любов. Я не так давно дізналась від психологів про термін «безумовна любов», то це якраз і є про материнство і батьківство. І ніби саме така любов дає стійкість дитині у дорослому житті. Звісно, важливо любов’ю не зашкодити, варто знати міру. А друга порада – якщо щось не знаєш, варто спитати у фахівця, лікаря-педіатра. Це зараз великий Гугл знає все. А колись мама, бабуся, подруги, знайомі були головними порадницями.

– Які категоричні заборони у вихованні?

– Не терплю насильства у будь-яких проявах. Биття дітей – це взагалі поза межами мого розуміння і категорична заборона. Також погано сприймаю, як не бачать часто мами, коли своїх дітей заставляють реалізуватись у тому, що їм не вдалось свого часу. Варто дітям давати жити їх власним життям, а не твоїм.

– Які улюблені сімейні локації у Луцьку?

– Ми живемо у центрі, тому у Центральному парку імені Лесі Українки любимо родиною гуляти і раніше, і зараз. Ще дуже люблю Старе місто, там надихаюсь. Замок Любарта, костел, кірха, вулиця Лесі Українки… Маємо таке улюблене коло прогулянок: дамба на Набережній, парк, Старе місто, проспект Волі.

– Чого вас навчила дитина? 

– Син у мене змалку має логічне раціональне мислення, тому у нього постійно цьому вчусь. Раджусь із ним і навіть, коли мені не дуже подобаються його поради, то навіть серджусь часом, але точно дослухаюсь. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «МАМА В ТЕМІ»: ВОЛИНСЬКА СПІВАЧКА РОЗПОВІЛА, ЯК ЇЇ ЗМІНИЛО МАТЕРИНСТВО

Стежте за нашою рубрикою, діліться власним досвідом у коментарях та найголовніше – любіть своїх матусь!

Додати новий коментар