Успішно!

​Хата для роботи: кабінет віце-мера Луцька Святослава Кравчука

"У мене є мрія", - казала з екранів виборцям Королевська. Тепер є мрія і в мене: колись мати такий кабінет як в першого заступника міського голови Луцька Святослава Кравчука. Не скажу, що це розкішна кімната з "суперумовами" для роботи, але декілька принад у неї таки є.

І перша - це краєвид з трьох вікон. З лівого від входу ми бачимо дахи будинків, які "продовжуються" дахами Старого міста. Особливо зачепила верхівка костелу святих Петра і Павла, а поруч дим іде з високої труби.



Вид з вікон, що навпроти входу - більш урбаністичний. Тут і стоянка під міськрадою, і багатоповерхівки, і будівельні крани, і новий дах театру ляльок. Одним словом, зачаровує.



Кімната простора, що дозволяє збирати в ній наради, на яких присутні до 15 осіб. В ній вмістилися, крім робочого столу, три шафки, два малі столи та тринадцять стільців. В облаштуванні кабінету відчуваєш: власник займає приміщення не один рік. Простір рясно заставлений та обвішаний "неробочими" речами. 

Частина речей - це власність громади, тобто подаровані місту його гостями чи мешканцями, і тепер вони прикрашають кабінет першого заступника міського голови. Коли Кравчук піде у відставку, ці речі залишаться його наступнику.

Такими речами є картина з Луцьким замком, ікона Божої Матері, фігурки жінки та чоловіка, годинник над входом, картини з боків входу та чимало іншого.



Щодо розташування меблів у кімнаті. Зліва від входу вона починається рядом з чотирьох стільців, опісля "йде" довга батарея та шафка заставлена сувенірами. З них Кравчук виділив декоративний букет з цукерками в бутонах, виготовлений луцькими дітьми, та відзнаку з нагоди 85-річчя обласної Федерації волейболу. Як відомо, віце-мер прихильник цього спорту та й сам грав і грає в нього на різних рівнях.



Навпроти входу стіни заняті тільки іконою та картиною художника, заслуженого працівника культури Василя Парахіна.



У куті стоїть стіл, за яким починається правий від входу бік кімнати.З правого боку під стіною велика шафа, заповнена робочими документами та бібліотекою. На її поличках теж "оселилися" сувеніри. Книг у Святослава Кравчука багато. Розділяє їх на "потрібні для роботи" та "для читання". Каже, що домашня бібліотека заповнена, тому довелося принести сюди й декілька власних, зокрема, біографії видатних людей.




Чимало в нього й книг подарованих. Наприклад, видання академіка Миколи Жулинського. Кравчук міг би годинами розповідати про свої книги, але часу на це було ні в нього, ні в нас. Тому ми йдемо далі.



За шафою висить велика карта Луцька, під якою стоять стільці.



Далі стіна повертає до входу. Тут в ніші розташована третя шафа, заставлена сувенірами та грамотами. Власник кабінету увагу звернув на зразок призів на турнірі з складання кубіка Рубіка  «Lutsk open 2013».



Також зупинився на міні-пам'ятнику першій жінці-сенатору від Волині Олені Левчанівській. Кравчук  давно виношує задум встановлення пам'ятника цій видатній жінці і ця фігура своєрідне нагадування. До речі, це одна з причин, чому в кабінеті лежать диски відомого композитора та співака В'ячеслава Хурсенка.



Біля входу стоїть столик заставлений екібанами, виготовленими луцькими дітьми, та великим вазоном.


 
Робочий стіл Святослава Кравчука розташований посередині кабінету. На столі панує, те що називають "творчий безлад". Тут багато паперів, які лежать у декількох стосах. Справа невеликий столик з телефоном для зв'язку з колегами по мерії. На столі теж найшлося місце сувенірам.




Традиційно зайшла мова про кабінетні тренди - "Кобзар" та портрет Президента. Кравчук розповів, що творіння Шевченка в нього було, але це була особиста книга і він її забрав додому, щоб подарувати внукам.

Щодо портретів, то їх в кабінеті віце-мера немає. Каже, що й не було: ні Петра Порошенка, ні Віктора Януковича, ні їхніх попередників.

Є два мінуси в цього кабінету. Перший - він кутовий і коли вулицею Богдана Хмельницького їдуть тролейбуси, то підлога труситься. Другий - тут холодно, коли дують сильні вітри.

Ремонту в кабінеті Кравчука не було давно. Востаннє довелося відрихтувати двері, які погано закривалися. Двері не заміняли, тому на них видні результати роботи майстрів, які вони не дуже ретельно приховали.



Але навіть згадані вище мінуси не змінюють загальне позитивне враження від кабінету. Він - ідеальний для роботи.
 
Текст: Анатолій КОТЛЮК
Фото: Олег ГОРДІЮК



Сувенір на стіні



У кабінеті Кравчука - цікава стеля



Візерунок на коврі



Поличка бібліотеки



Унікальне Луцьке Євангеліє



Прапорець на робочому столі



Канцелярка на робочому столі

 

Ще один краєвид. На дахи

 \

Такі стрічки в 2012 році, під час "Мовного Майдану", роздавали свободівці



Двомовне видання "Лісової пісні" Лесі Українки: українською та англійською



Цю книгу Микола Жулинський видав, коли Табачник повикидав з підручників з української літератури частину письменників