Люди в Україні, які дивують: версія відомого мандрівника

25 Серпня 2016
Текст: Оксана ФЕДОРУК

Україна відзначила свої 25 років. Вона, як і людина, за цей час розвивалася і міцніла. Сьогодні наша держава знаходиться на переломному моменті, коли стара епоха відживає себе, а нова – ще не настала. Та найбільшою цінністю України завжди були і є, у першу чергу, її люди. Біда лише в тому, що ми не завжди знаємо, наскільки багато у нас є людей, якими можна пишатися.

Так вважає і український письменник, журналіст, мандрівник Богдан Логвиненко, за плечима якого – більше 50 країн світу.

Зараз він разом із друзями знаходиться в експедиції під назвою Ukrainer, яка охопить 14 історичних земель України - від Закарпаття, Слобожанщини до Поділля, від Волині до Таврії. Таким чином він відкриватиме Україну для українців. Декілька історій із Закарпаття уже можна прочитати на однойменному сайті Ukrainer.

«Таблоїд Волині» запитав у Богдана Логвиненка, які ж люди найбільше вразили його під час мандрівок Україною.

Йосип Бартош, орендар закарпатського замку Сент-Міклош

П'ятнадцять років тому Йосип Бартош взяв у оренду закинутий замок Сент-Міклош на Закарпатті. Тоді у дворику старовинного закарпатського замку був гаражний кооператив. Як художник, що приїхав на пленер, пан Йосип одразу ж зумів розгледіти тут дещо особливе, і зараз, не покладаючи рук, перетворює руїни замку на один із туристичних символів Закарпаття.



Мішель Якобі, найкращий друг буйволів

Мішель приїхав в Україну з Німеччини десяток років тому, аби рятувати українську екосистему та традиції скотарства. Він почав займатися утопічною справою - розводити на Закарпатті буйволів, яких люди вже встигли замінити на більш зручних корів і сільськогосподарську техніку.




Юрій Фединський, учасник ансамблю «Древо»

Ансамбль «Древо» з’явився у селі Крячівка на Полтавщині у далекому 1958 року. Учасниці «Древа» виконують старовинні пісні Полтавщини, а також пісні, складені чи доповнені ними самими. Саме «Древо» виконує народну пісню «Ой там на горі...» з мультфільму «Жив-був пес». Зараз у гурті виступає уже третє покоління співаків.

Зокрема, в ансамблі співає Юрій Фединський, який народився в США та переїхав на батьківщину предків. Він оселився у звичайній сільській хаті, власноруч робить бандури, інші музичні інструменти.

[caption]
Ансамбль «Древо» відомий не лише в Україні, а й за кордоном[/caption]

Леонід Пасько, радіолюбитель зі Світловодська

Богдан Логвиненко розповів про Леоніда із міста Світловодськ, що у Кропивницькій області, на своїй сторінці у Facebook, так він став героєм Богданового проекту «Перехожі»,

У свій час чоловік, якому зараз 66 років, ремонтував атомні підводні човни під Владивостоком, сорок років тому став вегетаріанцем, розробляє і планує маршрути Карпатами. Та найбільше його захоплення – радіотехніка, вдома у Леоніда справжня радіорубка, а свій перший апарат він зібрав у восьмому класі. Його будинок одразу видно здалеку - над ним одразу три височенні антени.

Також Леонід Пасько є керівником місцевого Пласту та фактично єдиний має скаутську радіостанцію на весь колишній Радянський Союз, окрім Прибалтики.

Не зважаючи на свій вік, Леонід встигає одночасно слідкувати за сучасними технологіями, годувати синичок у своєму дворі, щодня паяти нові радіопристрої, самостійно вивчити англійську, щодня їздити на велосипеді, читати безліч літератури і розвиватися духовно.

[caption]
Вдома у Леоніда Паська - справжня радіорубка[/caption]

«Люди тут - найцінніший скарб. Ви так часто поширюєте зло: політичні скандали, інтриги, підстільні сцени, підкилимні розборки, а спробуйте трохи більше говорити і писати про добро. Про успішних і задоволених життям людей, таких як Леонід. Може, тоді їх стане більше, або вони будуть хоча б трішки помітнішими у всьому цьому болоті зради і зневіри», - каже Богдан Логвиненко.

Тож до списку українців, які вражають, «Таблоїд Волині» вирішив додати і самого Богдана. Адже він теж один із тих непересічних особистостей, які змінюють Україну на краще.

[caption]
У свої 27 Богдан Логвиненко відвідав більше 50 країн, а сьогодні відкриває Україну для українців[/caption]

Також хлопець відомий як автор книги «Saint Porno», яка викликала неабиякий розголос. А волиняни могли почути його під час фестивалю «Бандерштат», де він виступав на літературних ранкуваннях, а ще потрапив у об'єктив нашої рубрики «Хлопці з Бандерштату».

ХЛОПЦІ З «БАНДЕРШТАТУ»: ПИСЬМЕННИК БОГДАН

Саме Богдан Логвиненко є автором проекту Ukraїner, який має на меті відкрити маловідомі місця та унікальних людей України.

«Ukraїner розповідатиме пізнавальні історії про найвіддаленіші куточки, людей, мистецтво та їжу. За результатами експедиції ми плануємо створити сучасні путівники Україною кількома мовами. Що для цього потрібно? Перш за все — ваш читацький інтерес і довіра», - зазначають ініціатори проекту.

Тож ми бажаємо успіху проекту та слідкуватимемо за експедицією Богдана, яка у майбутньому планує завітати і на Волинь.

***
Звичайно, це далеко не повний перелік українців, які дивують. Можливо навіть у кожного з нас є друзі, знайомі, колеги чи сусіди, про яких можна писати цілі книги. Варто лише ретельніше придивитися. І саме вони роблять нашу Україну кращою та такою особливою.
0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter