​У луцькій галереї сучасного мистецтва обрали кращого карикатуриста

27 Грудня 2017
В галереї сучасного мистецтва «Арт-кафедра» визначили переможця щорічного обласного конкурсу авторських карикатур «Умовні українці».

Керівна партнерка галереї Леся Корсак зазначила, що цей конкурс дуже важливий не лише для мистецького середовища, а й соціуму загалом.



«Задля чого ми започаткували цей конкурс? Усе для того, аби не зник такий вид авторської графіки, який все частіше забувається. А саме професійна авторська карикатура виявляє гострі проблеми, які хвилюють суспільство. Зараз це війна, корупція, вади людські. А карикатурист може це гіперболізувати, наголосити, вказати, що зрештою зверне на це увагу громадськості», – поділилася Леся Корсак.




Конкурс проводять уже втретє, беручи до уваги роботи усіх охочих. Назву «Умовні українці» перейняли від назви серії робіт відомого волинського художника Миколи Кумановського, який переміг у першому конкурсі карикатур.

Мистецтвознавиця Зоя Навроцька розповіла, що в карикатурі надзвичайно важлива гострота, влучність та актуальність теми та вміння про проблеми говорити з посмішкою.



«Карикатура – це прагнення виявити і змінити недоліки суспільства, а ще це вид мистецтва, графіка, мова лінії, виражальна мова. За ці три роки ми бачили справжніх «китів» цієї галузі, це люди, які мають свій індивідуальний стиль, свій підхід і розуміння цього мистецтва. Усі ці роботи теж долучаться до унікальної колекції, яку продовжує протягом цих років збирати «Арт-кафедра», – розповіла Зоя Навроцька.





Цьогоріч на конкурс подали чимало робіт, але авторитетне журі у складі Галини Івашків, Зої Навроцької, Софії Пасюк та Віктора Федосюка відібрало найцікавіші з них.







Відтак у фінал конкурсу вийшли роботи Аліни Йодловської, Миколи Шавули, Наталки Кумановської та Леоніда Сахнюка.

«Дуже добре, що цей проект існує, адже є можливість виявити людей, які гостро сприймають нашу дійсність. І ці люди знаходять ще й неочікувану форму для виявлення цього змісту! Це великий дар уміти вмикати інтелект, аби знайти гострий спосіб висловити те, що накипіло всередині», – зазначила художниця Галина Івашків.






Один із конкурсантів Микола Шавула поділився, що теми усіх своїх робіт бере з життя, адже ситуації фарсу та пародії трапляються повсюди, головне ж лише нотувати їх і втілювати.



«Будь-який художник – нерв часу. Карикатура не лише має на меті помітити вади людства, суспільства, держави і висміяти їх, але й допомогти усвідомити, переосмислити і зрозуміти», – поділився учасник конкурсу Леонід Сахнюк.



«Культура – це рослина, яку треба підживлювати, культивувати, аби потім хтось міг її споживати. Ми маємо талановитих людей, але їхній талант не працюватиме, не шліфуватиметься, якщо не буде нікому потрібним», – зазначила Наталка Кумановська.



За підсумками конкурсу друге місце розділили між собою Микола Шавула та Наталка Кумановська, абсолютним же переможцем став постійний учасник цього конкурсу Леонід Сахнюк.









0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter