У Музеї Корсаків чоловік освідчився своїй коханій. ФОТО
Вітаємо закоханих! Бажаємо багато любові!
21 Листопада 2024
Успішно!
Під час грандіозного відкриття унікального Музею сучасного українського мистецтва Корсаків у галереї «Арт-кафедра» презентували виставку творів Андрія Ментуха «Образ і час».
Під час грандіозного відкриття унікального Музею сучасного українського мистецтва Корсаків у галереї «Арт-кафедра» презентували виставку творів Андрія Ментуха «Образ і час».
Як розповіли організатори, довго обирали картини, адже у День незалежності прагнули показати особливий проект, який говорив би про минуле, але надавав віру у майбутнє.
Мистецтвознавиця Зоя Навроцька розповіла, чим настільки важлива для сучасників творчість Андрія Ментуха:
«Ми довго думали, кого із художників представити в галереї під час відкриття Музею сучасного українського мистецтва Корсаків, було багато кандидатур, адже в нас чимало талановитих митців і друзів, але все ж таки це повинна бути людина особлива і творчість така ж. Андрій Ментух – саме такий. Українець, патріот, Митець із великої літери! Йому вдалося уникнути депортації в Сибір, куди потрапила його родина, але він пережив дуже багато. Ця постать уособлює український дух, силу українських переконань, це найкращий вияв українського чоловіка з характером, з особистістю, яка приймає відповідальність. Польща по суті врятувала його фізично і зробила художником, але майже все, що він створює, стосується нашого минулого , сьогодення і майбутнього. Зараз йому майже 90 і він продовжує творити особливе українське мистецтво».
Керівна партнерка галереї Леся Корсак поділилася власними емоціями від робіт українсько-польського митця.
«Ця творчість дуже трагічна, вона передає долю нашого народу. Ті образи дивляться з кожного полотна і говорять до нас. Треба тільки знаходити час і чути», – зауважила пані Леся.
Не залишився байдужим до виставки відомий одеський художник Сергій Савченко. Він відзначив у роботах Ментуха особливий радикалізм мислення, який абсолютно чітко оформлений і сформований.
«Найголовніше, що декларував Ментух – це позбавлення творчості вторинності, тобто ілюстративності мислення і репортажності в плані виявлення і конструювання образу. Він зорієнтовував увагу на тому, що є сутністю пластичного мистецтва, уникнення схоластики, наповненням змісту. Людина-образ – це його тема протягом життя, яку вдалося цілком реалізувати», – наголосив пан Сергій.
Експозиція діятиме до кінця вересня, тож усі, хто не зміг бути присутнім на відкритті Музею сучасного українського мистецтва Корсаків, мають нагоду оцінити не лише інсталяції, полотна та арт-об’єкти у музеї, а й твори Андрія Ментуха в галереї.