Успішно!

біхелсі

Михайло Слабошпицький розповів лучанам, яким є ідеальний історичний роман 21 століття

Відомий письменник, директор видавництва «Ярославів Вал» Михайло Слабошпицький розповів лучанам, яким має бути сучасний роман, аби він заінтригував вибагливого читача 21 століття

Відомий письменник, директор видавництва «Ярославів Вал» Михайло Слабошпицький розповів лучанам, яким має бути сучасний роман, аби він заінтригував вибагливого читача 21 століття.

Про це він говорив на прес-конференції, організованій з нагоди вручення першої премії імені Івана Корсака у Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків.

«Ідеальні – це такі романи, як наприклад, романи Івана Корсака. Вони дуже сюжетні, бо ж біда української літератури в оцій мрійливій, задумливій ментальності, яка тяжіє до вираження у несюжетних, малоподієвих творах. Особливо важливим для історичного роману є сенсаційний сюжет. Я витратив 5 років для написання роману про Міхала Чайковського, а потім мав написати передмову до роману Івана Корсака про цього ж історичного персонажа. І був вражений! Бо вважав, що знаю про нього все, а виявилося, що версія Корсака мене переконала і підкорила», – поділився Михайло Слабошпицький.

Михайло Слабошпицький та родина Корсаків
Михайло Слабошпицький та родина Корсаків

Також, відомий письменник переконаний, що в романі не завжди обов’язково оперувати реальними фактами, датами та іменами, оскільки є право домислу і вимислу.

«Історичний роман для сучасників приречений на успіх тоді, коли він справді вияскравлює якийсь особливий момент. Важливо, аби була відома персоналія автора і непересічний персонаж, маловідомий історичний діяч, який поза тим заслуговує неабиякого розголосу. Чайковський, Немирич, Липинський – романи про таких людей від талановитого автора приречені на успіх! Історія – це всього лише будівельний матеріал. І необов’язково письменнику йти концептуально за історією. Він може полемізувати з істориками, може заперечувати чи підтверджувати. Його плетиво словес має бути справжнім мистецтвом, спалахом. Справжня проза – це велика поезія», – підсумував автор.

Нагадаємо, у Луцьку вперше вручили літературну премію імені Івана Корсака за працю в царині історичного роману. Першим лауреатом став письменник, філософ, викладач Петро Кралюк. 

 

Додати новий коментар