Художники з усієї країни привезли до Луцька еротичні картини

16 Червня 2017
Текст: Юлія ФІНКОВСЬКА
Фото: Роман ДОМБРОВСЬКИЙ


«Ерос і натхнення...» – під такою назвою 15 червня у Галереї сучасного мистецтва України «Арт-кафедра» відкрився новий виставковий проект, присвячений вічним почуттям.
Виставковий проект «Ерос і натхнення» об’єднує в експозиційному ряду твори 18 художників із різних куточків України, з різним досвідом праці, віком, стилем, творчим обличчям, баченням прекрасного.Правильний настрій дійству, повному еротики, кохання і натхнення, з перших хвилин створив інструментальний колектив «Імпреза».

Керівний партнер галереї Леся Корсак розповіла, що Україна настільки багата талантами, що географію творчих постатей для цієї виставки можна було розширювати до безкінечності.«Ці митці, що зібралися сьогодні, то вершина сучасного українського мистецтва. Наша галерея виконує свою функцію – об’єднує Україну і формує колекцію чудових полотен для того, аби передавати їх із покоління в покоління. Еросу ми хотіли презентувати у теплу пору року, коли люди особливо захоплюються цією темою. У кожній людині існує потяг до досконалості, а цей потяг – не лише плотське захоплення, а й духовне віддзеркалення», – поділилася пані Леся.

Мистецтвознавець Зоя Навроцька пояснила, чому таку тему порушили саме зараз.«Чому така тема, чому отак, чому зараз? Тема правічна, але сьогодні надто експлуатована, від чого нерідко кохання набуває вульгарних рис, відволікає і розчаровує людей. Нам хотілося зробити виставку творів справді натхненних, розкрити травму між духовним і тілесним коханням, показати, що поряд з Еросом завжди стоїть Танатос, поряд з красою росте щось руйнівне і хаотичне», – зазначила пані Зоя.

В рамках експозиції уперше зустрілися графіка незабутньої, але майже не знаної в Західній Україні Людмили Ястреб (Одеса) із малярством Петра Гулина (Львів). Експресіоністичні метафори Людмили Лободи (Львів) звучали поряд із вишукано-ліричними образами Валерія Басанця (Одеса). Вражали, дивували, бентежили твори Петра Бевзи, Андрія Александровича, Петра Лебединця, Алли Алексєєвої (Київ), Олександра Сердюка, Вадима Петрова (Харків), Віктора Маринюка (Одеса), Наталки Кумановської, Катерини Ганейчук (Луцьк), Павла Ковача (Ужгород), Володимира і Тетяни Бахтових (Миколаїв) та Петра Антипа (Донецьк).


Митці дякували організаторам виставки і багато говорили про свої внутрішні порухи і мотиви, що змушують їх звертатися до вічної теми еросу.
Петро Лебединець зазначав, що у такий спосіб відроджує правічні традиції, Петро Гулин сміявся, мовляв не було б нікого з нас, якби не було еросу, а Алла Алексєєва поділилася, що чоловічий ерос у її творчості – то результат життя без чоловіка.


Достойну мистецьку відповідь гостям дали і митці із Луцька. Наталка Кумановська помітила, що на таких виставках повсюди знаходить точки дотиків, і тішиться із цього добірного кола людей, які збирають такі дійства. Катерина Ганейчук розповіла про свою експериментальну інсталяцію – Безголову Єву, яка втратила розум, але вберегла серце і навіть не одне, адже «у кожного з нас може бути стільки різних сердець».


Художник Андрій Александрович поділився своїм баченням несподіваності еротики.

«Ерос переслідує нас в абсолютно не очікуваних місцях. Колобок насправді значно трагічніший, ніж Гамлет. Бо Гамлет хоча б усвідомлював усю складність життя, а Колобок просто весело жив, доки не зустрів ерос – лисицю, яка його і вбила».


Виставка «Ерос і натхнення» – можливість відшукати кохання несміливе або розкуте, невагоме або вкрай необхідне, зриме або ледь відчутне, ерос, що визирає із кожного закутка, допомагаючи зрозуміти свої відчуття і почуття світу.0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter