У Музеї Корсаків чоловік освідчився своїй коханій. ФОТО
Вітаємо закоханих! Бажаємо багато любові!
21 Листопада 2024
Успішно!
Музей сучасного українського мистецтва Корсаків розширюється на 5 000 м2
Музей сучасного українського мистецтва Корсаків розширюється на 5 000 м2. Тепер загальна площа його буде становити 12 500 м2.
Нова зала буде репрезентувати унікальний проєкт у масштабах світу, адже передбачає особливий підхід до створення мистецьких об’єктів - інтервенцію мистецтва у виробничі процеси.
Раніше людство наважувалося максимум на демонстрацію картин та скульптур в офісах та готелях, або на тимчасові виставки на виробництві у рамках певних бієнале. МСУМК планує інтегрувати мистецтво у виробничий процес на постійній основі.
Так, експозицію музею поповнить найбільша у світі живописна картина на полотні, висотою 10 м і шириною 200 м, тобто її площа дорівнюватиме 2 000 м2. Картина буде складатися орієнтовно із 300 фрагментів, кожен із яких окремо буде самостійним артобєктом. Цю роботу, орієнтовно впродовж півтора року, буде створювати знаковий український художник - Петро Антип. До речі, попередній рекорд належить британському митцю Саші Джафру, який дав світові свою роботу, площею 1 600 м2.
Даний проєкт матиме назву «КОСМОГОНІЯ» (від грецького слова «народження»).
Це буде діалог із глядачем про те, як «Хтось, якимось чином, створив щось та когось, та про те, для чого все це». Ми також хочемо подискутувати на тему «Де все взялося, де взялися ми і що з нами буде?». Про «Рух від хаосу до порядку і чим все це закінчиться».
Людство накопичило багато міфів, ідей та теорій на дану тему - ми також дамо свій погляд на розв'язання цього питання.
Реальний виробничий процес, буде невід’ємною частиною артпроєкту. Це, з одного боку, разом із масштабним живописом та інстиляціями, сприятиме виникненню рефлексії на одвічні проблеми, наштовхуватиме на певні ідеї, генеруватиме інсайти та пробуджуватиме творчий дух. З іншого, ми спробуємо подискутувати із Гегелем про «безцільну доцільність». Адже досі мистецтвом вважалося те, що втратило функціональність (практичну доцільність) або не мало її взагалі. У нашому проєкті функція (виробничі процеси, які можна буде спостерігати) набуде естетичного змісту.
Глядачі та працівники будуть отримувати унікальний психоемоційний досвід. Глядачі, коли спостерігатимуть за виробничими процесами у контексті концепції зали та постановки непростих питань. Працівники відчуватимуть себе порадниками на величезній сцені, які не просто виконують свою роботу, а допомагають людям розібратися у в первозданних та довічних проблемах, одночасно вирішуючи їх –кожен для себе.
Важливою складовою проєкту, є те, що відвідувачі МСУМК матимуть нагоду стати учасниками найтривалішого у світі перформансу. Адже вони зможуть спостерігати, впродовж півтора року, за таїнством творення полотна, за творчим пошуком митця, за «народженням «народження». Це дійство за участю художника триватиме понад 3000 годин (попередній рекорд належить Марині Абрамович, перформанс якої тривав 700 годин).
Впродовж процесу творення картини, у музеї будуть відбуватися різноманітні заходи на тему «Космогонія» – мистецькі імпрези, майстер-класи, пізнавальні лекції, наукові форуми та конференції. Це дозволить відвідувачам, не лише поглибити свої знання із даної проблеми та отримати відповіді на непрості питання, а й сформулювати свої бачення на ґенезу всесвіту.
Автори проєкту переконані, що даний задум буде вагомим доробком у нанесенні України в цілому та Луцька зокрема на культурницьку мапу світу і долучить нас до когорти найвідоміших глобальних туристичних локацій. Адже такого проєкту на 5000 м2, де мистецтво інтегроване у виробничий процес, частиною якого є найбільший живопис у світі, на планеті Земля допоки не існує!
Віктор Корсак,
Куратор проєкту «Космогонія»,
фундатор Музею сучасного українського мистецтва Корсаків