Успішно!

біхелсі

Повідомили, коли та як волиняни зможуть отримати «Вовину тисячу»

Програма «єПідтримка», завдяки якій вакциновані громадяни зможуть отримати тисячу гривень, стартує 19 грудня. Кошти можна буде витратити на квитки в кіно, театри, музеї, абонементи в спортзали, книги, залізничні та авіаквитки.

Програма «єПідтримка», завдяки якій вакциновані громадяни зможуть отримати тисячу гривень, стартує 19 грудня. Кошти можна буде витратити на квитки в кіно, театри, музеї, абонементи в спортзали, книги, залізничні та авіаквитки.

Про це пише ІА «Волинські новини».

На брифінгу облдержадміністрації заступник керівника управління економічного розвитку та торгівлі Волинської ОДА Андрій Ткачук наголосив, що програма «єПідтримка», ініційована Президентом України, насамперед скерована на підтримку бізнесу. Зокрема, ідеться про підприємства зі сфер культури, спорту, перевезень, книговидання та продажу книг.

«єПідтримка» – це передусім підтримка вразливих категорій бізнесу. Також одна з головних ідей програми – заохочення до вакцинації тих, хто ще не вакцинувався. Тому що програма передбачає процес верифікації та отримання доступу до використання коштів громадянами через механізм проходження перевірки щодо наявності двох щеплень проти коронавірусу. Тобто в програмі можуть взяти участь тільки ті громадяни, які отримали два щеплення. Додаток «Дія» дасть можливість зареєструватися в програмі «єПідтримка» тільки у випадку наявності двох щеплень. У разі наявності одного щеплення або відсутності вакцинації перейти на вкладку «єПідтримка» буде неможливо», – сказав він.

На рівні Кабінету Міністрів анонсовано достатньо велику суму на програму «єПідтримка». Загальний розмір фінансування програми підтверджено на рівні до восьми мільярдів гривень.

Партнерами програми виступають кілька банків, які забезпечують захист даних і мають технічну можливість зреалізувати програму «єПідтримка». Банки не нараховуватимуть жодних комісій, тобто додаткові оплати за транзакції з громадян не стягуватимуть.

«Механізм, запропонований на рівні міністерств, передбачає використання так званих МСС-кодів. Виконавчі органи влади докладуть максимальні зусилля. Створено належну інформаційну підтримку щодо конкретного переліку кодів, ці коди узгоджено на регіональному рівні, а також на рівні профільних асоціацій бізнесу. На регіональному рівні ми постараємося надати всебічну інформаційну підтримку цим процесам. Уже після запуску програми 19 грудня ми надаватимемо максимально широку інформацію щодо переліку тих підприємств і організацій різних форм власності, які надаватимуть відповідні послуги», – зазначив Андрій Ткачук.

За його словами, багато громадян користуються різними програмами лояльності банків, зокрема програмами кешбеків.

«Призові кошти або додаткові знижки, як правило, надаються саме на підставі спеціальних кодів, які підприємства отримують, коли встановлюють термінали або підключаються до системи. Ми проводитимемо роботу з тими підприємствами, які можуть отримати допомогу в рамках програми «єПідтримка», аби інформація була доступна, зокрема, на сайтах підприємств-учасників. Тобто ми будемо просити розміщувати інформаційні повідомлення в інтернеті, на касах, особливо на касах закладів культури чи фітнес-центрів, аби людина могла отримати інформацію, де може скористатися коштами, які виділяють у межах програми. Ми сподіваємося, що населення України хвилюють не тільки продукти харчування, а й їх цікавить духовна складова. Тому будемо просити жителів області долучитися до цієї програми через придбання квитків чи оплату послуг закладів культури. Вони дуже постраждали в період карантину, особливо заклади державної форми власності. Тому будемо просити жителів нашої області йти в філармонії, театри, планувати поїздки», – сказав Андрій Ткачук.

На рівні облдержадміністрації заплановано низку зустрічей із представниками різних організацій, бізнесів, професійних асоціацій, аби в кожній галузі визначити коло тих підприємств, яким буде надано допомогу.

Додати новий коментар