Повідомили, чи вручатимуть повістки волинським жінкам 

07 Липня 2022

Пресофіцер Волинського обласного центру комплектування та соціальної підтримки Анатолій Маринюк повідомляє, що згідно з законом військовозобов'язана жінка може отримати повістку. Втім на практиці такого поки не ставалося. Всі волинянки, які служать у Збройних силах України, роблять це добровільно.

Про це пише ІА «Конкурент».

«Не всі жінки підлягають постановці на військовий облік, і тому вручити повістку можна лише тій жінці, яка перебуває на військовому обліку. Нині призивають за мобілізацією жінок виключно добровільно, тобто за їх бажанням і згодою. Потреби у примусовій мобілізації жінок в Збройні Сили України нині немає. Загалом на Волині таких жінок призвано небагато», – каже він.

За словами пресофіцера, якщо жінка виявить бажання стати на захист України у лавах ЗСУ, процедура така: спершу слід звернутися до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, написати заяву про взяття на військовий облік, надати необхідні документи (в тому числі диплом і свідоцтво про освіту) та пройти медичну комісію. Після того, коли вона буде визнана придатною, жінка може бути призвана на військову службу відповідно до переліку спеціальностей та професій, споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями.

0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter