«Чоловік – наш захист, а ми його тил»: відома волинська блогерка повідомила про вагітність. ФОТО
Фото з округлим животиком вона опублікувала на своїй інстаграм-сторінці.
23 Жовтня 2024
Успішно!
У цьому блозі ми розглянемо топ-п’ять ключових фраз, які під час вагітності й пологів ви чутимете найчастіше, а, відповідно, саме вони найбільше вас дратуватимуть.
Текст: Анастасія ГАВРИЛЮК
Після слів «Заспокойся» так і хочеться кинутися на когось із вагітним животом.
У цьому блозі ми розглянемо топ-п’ять ключових фраз, які під час вагітності й пологів ви чутимете найчастіше, а, відповідно, саме вони найбільше вас дратуватимуть.
Пам’ятаєте крилате письменника Солженіцина: «Не вір, не бійся, не проси»? Так от: вагітність чимось схожа на тюрму, бо ти тепер не ти, а вмістилище для маленького життя, коли більшість людей посміхається твоєму животу і запитують, як ви.
Мій топ-п’ять «мантр» для вагітних виглядає наступним чином:
«Не переживай!»
Це ключова фраза, яку протягом вагітності повторюватимуть вам чи не всі – чоловік, батько вашої дитини (іноді це різні люди), мама, рідні, друзі, колеги та лікарі. Але тільки ця фраза долине до ваших вух, вам чомусь не захочеться заспокоюватися і ставати «дзен», навпаки, хотітиметься дерти людей на клапті, огризатися, пащекувати й у повній мірі показувати свій важкий характер. Але навіть ваша агресивна реакція може викликати у навколишніх приступ ніжності й теплоти, бо ви ж вагітні й вам можна.
«Не скаржся!»
Тут можна додати хештег #тижматір. Як тільки у вашому животі поселиться крихітне життя, ви приїхали. Наступна зупинка – пологи. Усі ваші страждання, починаючи від тітоньки-«вампіра», яка узяла у вас крові із пальця, наче наточила соку із берези, закінчуючи різноманітними гінекологічними процедурами, нікого не цікавлять, все заради мети – здоров’я дитини у вашій утробі. У більшості випадків, якщо ви почнете скаржитися на власне самопочуття, токсикоз чи поганий настрій, вам заявлять, що всі жінки через це пройшли, ви – не виняток, «тижматір». Мабуть, ситуацію із цією «мантрою» найкраще проілюструє фраза «Ной не ныл и ты не ной».
«Заспокойся!»
На вас ця фраза чомусь має магічно діяти, наче чашка заспокійливого ромашкового чаю. У відповідь на цю тезу, можна пробурчати у відповідь і з-під лоба «Я спокійна!!!», але такої «відмазки» надовго не вистачить, бо усю вагітність чи не всі вас будуть заспокоювати.
«Не бійся!»
Це теж ви будете чути повсюдно протягом вагітності: у поліклініках та лікарнях, діагностичних центрах та лабораторіях, і он та акушерка у пологовому, коли братиме кров із вени, теж це скаже. У дуже критичних ситуаціях не виключено, що ви шепотітимете цю фразу самі собі, щоб справді хоч трішки заспокоїтися, коли всі інші зовнішні «заспокойся» не діятимуть.
«Все буде добре»
Цю тезу сказала мені гінекологиня, яка радісно повідомила мені звістку про те, що я – вагітна. І вона попросила справді повторювати її під час вагітності, й чомусь насправді ця фраза гріє мене більше, ніж різноманітні «не переживай», «заспокойся» та інші дуже-дуже заїжджені «платівки» від оточуючих.
Техніка безпеки:
Навіть якщо ви поясните своєму оточенню, що вас відверто бісять їхня надтурбота і ці постійні фрази, які викликають у вас тільки нервове трясіння, вони все одно через деякий час забудуть про ваші прохання і втовкмачуватимуть вам ці «мантри».
Насправді ж, мантри є священними гімнами у ряди релігій, що вимагають точного відтворення звуків. Мантри – це своєрідні молитви й заклинання. Приміром, в індуїзмі переконані, що звуки й слова, які використовують люди, показують вплив розуму на матерію. За допомогою мантр, мовляв, можна налаштувати й заспокоїти розум, тому, якщо якась фраза таки заспокоюватиме вас під час вагітності та м’яко «заколисуватиме» вас, то можете її повторювати або написати на шматку паперу і розмістити на видному місці.
Гарної вам вагітності!
***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].