Успішно!

Коронки на зуби: види, переваги та особливості

Це практичний і доступний спосіб відновлення пошкоджених або зруйнованих карієсом зубів.

Одна з найпоширеніших послуг, що надаються в стоматологічній клініці, – встановлення коронки на зуби ціна якої підходить для переважної більшості пацієнтів, що звертаються в клініку «Люмідент». Це практичний і доступний спосіб відновлення пошкоджених або зруйнованих карієсом зубів.



Що це таке


Коронкою в термінології стоматологів називається видима частина зуба. Досить часто вона піддається руйнуванню, причиною може бути каріозний процес, механічне пошкодження або демінералізація. Зазвичай такі проблеми усуваються шляхом пломбування, але якщо зуб сильно зруйнований, подібне лікування неможливе. У таких випадках лікар зазвичай рекомендує поставити на зуби штучні варіанти.

Поряд з вінірами такі конструкції належать до категорії незнімних мікропротезів. Але якщо вініри грають здебільшого, то дана технологія протезування дає змогу відновлювати функцію зубів. Встановлюють їх і на імпланти, якщо зуби видалені.


 

 

Різновиди



Існують різні види коронок –  тимчасові, які використовують на період лікування, і постійні. Матеріал, з якого виготовлена зубна коронка, теж має значення. Можливі різні варіанти:

  • металеві,
  • металокерамічні,
  • безметалеві,
  • цирконієві,
  • пластмасові,
  • металопластмасові.


Найбільш перевірений часом варіант – металеві конструкції, їх використовують давно. Виготовляють їх із титану, нержавіючої, хромнікелевої або хромкобальтової сталі, а також із різних сплавів. Від матеріалу залежить ціна на коронку на зуб в Україні. Найдоступніша металева конструкція, але має не дуже естетичний вигляд, тому її, як правило, встановлюють на жувальні зуби.

У конструкцію коронок другого типу входять дві частини - металева внутрішня і керамічна зовнішня, що за кольором імітує зубну емаль. Це розумний компроміс між надійністю, економічністю та естетичністю, але з часом ясна можуть убувати з різних причин, і металева частина стає помітною.

На відміну від металокерамічної безметалова коронка на зуб повністю складається з кераміки, це має гарний вигляд, але немає гарантії високої стійкості до навантажень. Такі протези ставлять у зоні посмішки, але для заміни жувальних зубів вони не годяться.

За ціною цирконієві коронки на зуб у Києві трохи дорожчі за інші, але ці витрати себе виправдовують. Такі протези поєднують естетичний вигляд з високою міцністю і стійкістю до навантажень, і стоматологи часто рекомендують пацієнтам саме цирконієві протези.

На сайті стоматологічної клініки «Люмідент» можна дізнатися, скільки коштує коронка на зуб з того чи іншого матеріалу, а під час консультації лікар-стоматолог допоможе визначитися з вибором.

Коронки пластмасові коштують недорого, процедура їх виготовлення не займає багато часу, але служать вони недовго і ставляться тільки на період лікування, як тимчасові. Надійніший варіант для такого випадку - металопластмасовий виріб, він може прослужити довше, ніж пластмасова коронка в чистому вигляді - до року.

Як встановлюють коронки

Перед тим, як здійснюється встановлення коронки на зуб, потрібно кілька підготовчих процедур - огляд лікаря, рентгенографічне обстеження, лікування карієсу і пульпіту, видалення зубного каменю за необхідності. Тільки за належної підготовки можлива гарантія, що ускладнень не буде. Надалі технологія передбачає кілька етапів:

  • - Зуб обточують під місцевим знеболенням.
  • - З нього знімають зліпок.
  • - Ставлять тимчасову конструкцію, яка слугуватиме до встановлення постійно.
  • - У разі сильного руйнування зуба встановлюється зубна вкладка або штифт.
  • - Коли постійна коронка виготовлена, її приміряють.
  • - Якщо примірка пройшла благополучно, протез фіксується за допомогою стоматологічного цементу.


Усе це потребує часу, доведеться відвідати клініку не менше трьох-чотирьох разів.

 

Показання та протипоказання



Стоматологи рекомендують цю послугу в таких випадках:

  • Зуб зруйнований карієсом на 50% або більше.
  • Коронкова частина зламана.
  • Має місце вроджена аномалія структури зуба або його форми.
  • На зубі є тріщини і відколи.


Коронки не встановлюють дітям і підліткам молодше 14 років. Протипоказано це за пародонтиту, неправильного розташування зубів, бруксизму (схильності скреготати зубами), а також за підвищеної крихкості емалі.

В клініці «Люмідент» лікар під час консультації виявить можливі протипоказання. За відсутності таких установка коронки буде проведена якісно, з урахуванням індивідуальних особливостей пацієнта.

 

Додати новий коментар