Успішно!

біхелсі

«І грошима давали, і фруктами пригощали і по сто грам наливали»: як щедрували відомі волиняни

В ніч з 13 на 14 січня українці традиційно святкують Щедрий вечір. З давніх давен в цей день прийнято було збиратися компаніями, наряджатися у костюми та ходити по хатах, співаючи щедрівки та влаштовуючи театралізовані дійства. Збереглася ця традиція і понині. 

В ніч з 13 на 14 січня українці традиційно святкують Щедрий вечір. З давніх давен в цей день прийнято було збиратися компаніями, наряджатися у костюми та ходити по хатах, співаючи щедрівки та влаштовуючи театралізовані дійства. Збереглася ця традиція і понині. 

Користуючись нагодою, «Таблоїд Волині» дізнався, як щедрували відомі волиняни. 

Богдан Коваль, телеведучий 

«Востаннє щедрував ще у шкільні роки, коли разом з однокласниками вдяглися в костюми, які "позичили" в школі після проведення для дітлахів новорічних ранків. Хоча і отримували гроші за щедрівки, напевно, всі, в першу чергу, робили це задля розваги, коли можна було добре повеселитися, обійти всіх знайомих в селі, посміятися з ними та до пізна не повертатися додому.

Саму традицію розпочали ще із моїм другом дитинства, коли в геть юному віці щедрували неподалік дому. Як зараз в голові: "Щедрик, щедрик, щедрівочка, прилетіла ластівочка"». 

Богдан Коваль
Богдан Коваль


Наталка Войтович, ведуча

«Щедрувала на 13 січня ще у школі, клас сьомий десь. У моїх батьків була книга з цікавими непопулярними колядками та віршуваннями. Ми з однокласниками вивчили цілу постановку та пішли в "перебіранці" (так називали переодягнених у ролі щедрівників у Рожищі, де я жила тоді). Нас іноді не хотіли пускати, мовляв, знову заїджджену "Добрий вечір тобі" заспіває та дітвора. Але ті, хто нас запрошували до оселі, були вражені нашою підготовкою. Ми були співочими і творчими дітьми. Окрім грошей, нам тоді давали ще солодке. А от суми грошей не пам‘ятаю, але тоді ми нащедрували достойну кількість. Востаннє щедрувала минулого року для рідних». 

Наталка Войтович
Наталка Войтович


Мирослав Ватащук, журналіст

«Найбільше мені запам'яталося журналістське щедрування 2018 року. Тоді велика група волинських медійників вирішили допомогти зібрати гроші для лікування дитини. Тоді вдалося зібрати близько 60 тисяч гривень. З того часу я, мабуть, більше не щедрував». 

Мирослав Ватащук
Мирослав Ватащук


Майя Голуб, журналістка

«У дитинстві я щедрувала своїм дідусеві та бабусі. До них приїжджала на зимові канікули у Тернопільську область. Вчила не одну щедрівку, щоб їм защедрувати. Отримувала за щедрівки гроші, цукерки й навіть горіхи. Бабуся розповідала, що раніше щедрувальники отримували не лише гроші, а й волоські горіхи чи солодощі. У дитячому віці щедрувала також кільком сусідам. До незнайомих людей щедрувати не ходила.

Щодо грошей, то про найбільшу суму вже не пам'ятаю. Тоді витрачала гроші на солодощі, або ж купувала якісь речі. Наприклад, сумочку чи книжки. Також "Щедрик" співала в хорі, бо ходила в музичну школу.

Востаннє щедрувала орієнтовно в одинадцять років». 

Майя Голуб
Майя Голуб


Сергій Скулинець, шоумен

Найкращі спогади про Щедрий вечір у волинського шоумена та продюсера пов'язані з участю у різдвяному етно-фестивалі WINTER ROMANTIK FEST

Щодо того, чим тішили шедрувальників в роки дитинства співака, Сергій Скулинець згадує: «і грошима давали, і фруктами пригощали і по сто грам наливали... Все було! Дитинство було веселе!». 

Сергій Скулинець
Сергій Скулинець

***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].

Додати новий коментар