Ворожіння на Маланки: 9 способів дізнатися про майбутнє та судженого

13 Січня 2023

Традиційно в ніч з 13 на 14 січня українці святкують Щедрий вечір, або Маланку. Здавна вважалося, що ворожіння непередодні свята Василя здатні передбачити майбутнє та розповісти про судженого. Depo.ua зібрав найвідоміші гадання на Меланки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЩЕДРИЙ ВЕЧІР: ЩО МОЖНА ТА ЧОГО НЕ ВАРТО РОБИТИ В ЦЕЙ ДЕНЬ

Ворожіння на паличках

Три палички – червону, білу, синю – покласти в коробку. Тягти їх тричі. Перший раз можна побачити, наскільки багатим буде майбутній чоловік. Червона паличка вкаже на багатія, біла – середняка, синя – бідняка. Вдруге можна дізнатися про зовнішність: червона – красень, біла -– симпатичний, синя – непривабливий. Третій раз – наскільки любитиме: червона – палко та до кінця життя, біла – ревнуватиме безжально, синя – зраджуватиме.

Ворожіння по собаках

До кімнати, де сидить дівчина, впускають собаку. За поведінкою собаки судять про її долю: якщо пес підбіжить відразу до неї – дівчина буде щаслива в шлюбі, стане спершу підлогу нюхати – сердитим і суворим буде чоловік, а подружнє життя не заладиться, ну а якщо песик стане відразу лащитися, виляти хвостом – чоловік буде ласкавий.

Ворожіння на підслуховуванні

Той, хто ворожить, йде під чужі вікна та підслуховує будь-яку розмову. Залежно від того, хто говорив: молодий або старий, тверезий або п'яний, і чи була розмова веселою або неприємною, той, що ворожить передрікає собі чоловіка молодого або старого; непитущого або п'яницю, і життя веселе та безтурботне, або важке та неприємне.

Ворожіння на воді

Потрібно опустити перстень у воду і виставити її на ніч на мороз. Скільки буде горбків на воді – стільки буде і наречених цьогоріч. Якщо вода замерзла однією опуклістю – скоро вийдеш заміж, а якщо рівно – для весілля ще не час.

Ворожіння на книзі

Незмінно улюблене, правдиве та дуже просте ворожіння. Треба взяти художню книгу і задумати бажання. Потім навмання відкрити сторінку і вказати пальцем на будь-який рядок. Це і буде відповіддю на твоє бажання.

Ворожіння на варениках і кішці

Щоб дізнатися, хто першою вийде заміж, дівчата годують кішку варениками. Чий вареник вона з'їсть першим, та першою і заміж піде.

Ворожіння на зернах

По колу розставляються тарілки з різною крупою: гречкою, пшоном, рисом, манкою, вівсянкою, перловкою, а в окреме блюдце наливається вода. Дівчата по черзі розкручують у центрі кола сире яйце і дивляться, в який бік воно покотиться. Якщо до гречки – наречений буде багатим, до пшона – буде блондином, до рису – буде одруженим, до манки – наречений буде з півночі, до перловки – наречений буде військовим. Вода означає, що на дівчину чекають подорожі. Якщо яйце крутиться на місці, значить, дівчина цього року заміж не вийде.

Ворожіння на яблуках

З яблука потрібно постаратися зрізати шкірку тонкою ціленькою стрічкою. Якщо вона обірвалася – гадання не відбулося. Цю яблучну стрічечку потрібно кинути через праве плече і подивитися, в який символ вона згорнеться: з цієї букви і починатиметься ім'я нареченого.

Ворожіння на віникові

У ніч на Василя слід покласти над тарілкою з водою гілочку з віника та сказати: «Суджений-ряджений, переведи через місток». Хто присниться – за того і заміж іти.

9
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter