Як використовувати художню літературу для розвитку креативності та уяви
Один із найефективніших способів розвивати ці якості — читання книг
29 Серпня 2024
Успішно!
Після повномасштабного вторгнення росії в українських бібліотеках почали переглядати фонди та вилучати російські й радянські книги. Багато хто почав переосмислювати вміст і домашніх бібліотек – цю тенденцію помічають причетні до поширення і продажу книг фахівці.
Після повномасштабного вторгнення росії в українських бібліотеках почали переглядати фонди та вилучати російські й радянські книги. Багато хто почав переосмислювати вміст і домашніх бібліотек – цю тенденцію помічають причетні до поширення і продажу книг фахівці.
«Суспільне» розпитало рівненських експертів, що робити із книгами, яких варто позбутися.
До книгозбірень старі книги радянського походження заступниця директора обласної наукової бібліотеки Олександра Промська не радить нести.
«Хтось звертається в бібліотеки, щось пропонує, але бібліотеки зараз теж дивляться критично. Ми зараз керуємося рекомендаціями Міністерства культури та інформполітики, які пропонують нам актуалізувати власні фонди. І там є перелік видань, які абсолютно заборонені в публічному доступі зі сторони бібліотек. Також є пропозиція поступово очищати фонди від радянських видань. Звичайно, пріоритет кожної бібліотеки — це актуальні сучасні видання. Бажано, щоб це було видання після 2012 року. Все-таки пріоритет, щоб книжка жила, з полиці її хтось знімав і читав», – каже бібліотекарка.
Здавати таку літературу на макулатуру або виставляти на продаж в інтернеті для колекціонерів та дослідників — такі способи позбутися неактуальних книг називає Олександра Промська.
Нести їх на вторинну переробку радить і директор Рівнекниги Олександр Савчук. Це комунальне підприємство займається друком та реалізацією книг.
«Користі буде дуже багато. Перше — ви очистили свої шафи. Друге — цей папір пішов на переробку. І третє — отримані кошти зразу відправляйте на ЗСУ», — додає чоловік.
Що ж до використання паперу з цих книг для створення нових, українських книг, то Олександр Савчук пояснює, що нині для друку використовують кращий та якісніший папір, ніж раніше.
«Суспільне» поцікавилося в одному з пунктів приймання вторсировини, чи побільшало охочих позбутися таких книг таким способом.
«Здають з початку війни, ще коли почалося АТО, почали здавати російську літературу, а зараз дуже багато. Особливо перші місяці повномасштабного вторгнення. Нереально підрахувати, скільки. Дуже багато! У середньому по 20 книжок десь дві тисячі людей здали... В тоннажі приблизно це тонн 20», — розповіла працівниця центру приймання Валентина.