Смачний лайфхак: 4 рецепти зі шкірки цитрусових
«Таблоїд Волині» зібрав чотири цікавих рецепти, в яких головний інгредієнт – шкірки цитрусових.
10 Листопада 2024
Успішно!
Як вибрати найсвіжіші, найкращі яйця та правильно приготувати.
12 жовтня – День яйця. Цього дня можна, звісно, просто приготувати яєчню та посперечатися, що ж було першим, курка чи яйце, а можна прочитати про застосування яєць в різних сферах та вибрати гарний рецепт смачних страв з яйцями.
Лайфхаки
1. Щоб легше збити яйця на міцну піну, потримайте їх протягом години в холодній воді. Але й одна дрібка солі та трохи лимонного соку також допоможуть швидко збити білки.
2. Якщо яйця не зовсім свіжі, обов’язково додайте до білків, які збираєтеся збити, кілька крапель лимонної кислоти.
3. Щоб швидше збити білок, не можна припустити потрапляння в нього жиру, жовтка чи води.
4. Не можна збивати яйця в алюмінієвому посуді, тому що від цього жовтки зеленіють, а білки темніють. Найкраще робити це у фарфоровому, пластмасовому чи скляному посуді.
5. Гусячі чи качині яйця необхідно варити у киплячій воді 10 хвилин, тому що вони містять шкідливі мікроби.
6. Щоб запасти свіжі яйця надовго, їх змащують вазеліном, свинячим несоленим салом чи топленим маслом, щоб вся поверхня була вкрита рівним шаром, складають у картонну коробку. Зберігають відкритою в сухому прохолодному місці, можна в кімнаті. Таким чином яйця залишаються протягом кількох місяців свіжими.
7. Добре зберігаються яйця в соляному розчині (20 г солі на 1 літр води).
Здоров’я
Існує метод лікаря Капустіна. Цей метод успішно застосовують під час лікування таких захворювань, як епілепсія, непліддя, псоріаз, туберкульоз легень, онкологічні захворювання, гангрена, лейкемія, фіброміома матки, катаракта, захворювання щитовидної залози, гіпертонія, бронхіальна астма, виразка шлунка і дванадцятипалої кишки, гастрит, гіпертрофія простати тощо…
Для лікування цим методом потрібно підготувати весь необхідний інструмент, чітко дотримуючись правил: склянка (200 г), шпатель, шприц (5 кубиків), пінцет, фізіологічний розчин, скляну паличку або чайну ложку з нержавіючої сталі.
Головна умова – стерильність інструментів. Для цього всі вони повинні бути як слід оброблені спиртом.
Щоб провести процедуру, потрібно взяти куряче яйце, знесене куркою не пізніше, ніж 2 години тому. Шкаралупу ретельно обробити спиртом.Вимити руки, включаючи передпліччя, спершу милом і спеціальною щіточкою. Потім двічі протягом хвилини потримати їх у розчині нашатирного спирту з водою.Розбити шкаралупу стерильним шпателем, а отвір у яйці збільшити з допомогою стерильного пінцета.Уміст вилити в підготовану склянку, білок і жовток розмішати стерильною скляною паличкою і туди ж поступово влити 150 г свіжого стерильного фізіологічного розчину.Все розмішати до отримання однорідної маси. Набрати в стерильний шприц 5 г суміші (для дорослої людини) і провести ін’єкцію.Місце введення – середня третина зовнішньої поверхні стегна.Повторне введення провести рівно через тиждень цього ж дня.Курс лікування – чотири тижні, тобто виходить за увесь час чотири ін’єкції.
Важливо зауважити, що найкраще, звісно ж, аби лікування проводив лікар, який, як ніхто інший може забезпечити стерильність виготовлення та введення препарату і буде стежити за вашим станом.
Що варто знати, аби купити якісні яйця?
У магазинах реалізують продукцію промислового виробництва (птахофабрик), яка проходить ретельний контроль. Купуючи яйця в кіоску чи на ринку у приватних підприємців, можете переконатися, що вони свіжі, а також дізнатися про виробника. Відповідно до ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів», ви маєте право на одержання такої інформації. На вашу вимогу продавець зобов’язаний показати маркувальні ярлики та посвідчення про якість, де зазначаються: назва продукції і сорт (категорія), назва виробника та його адреса, дата виготовлення (сортування). Курячі яйця можна продавати лише за умови наявності довідки про клінічний огляд птиці та епізоотичний стан місцевості, яку видає місцева установа державної ветеринарної медицини, і за наявності висновку державної лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи на ринку.
Рецепти
Яйця, фаршировані сиром та горіхами
6 яєць, 60 г твердого сиру, 80 г смаженого арахісу, 30 г зеленої цибулі, 50 г майонезу, перець, сіль.
Зварені яйця розрізати навпіл, обережно дістати жовток.
Зелену цибулю дрібно порізати, сир натерти, жовтки подрібнити виделкою (два відкласти і потерти).
У глибокій тарілці приготувати начинку: змішати жовтки, цибулю, сир та подрібнені горішки. Додати майонез та перемішати.
Нафарширувати половинки яєць, посипати тертим жовтком.
Яйця в чашці
Маленькі металеві формочки для кексів змастити вершковим маслом і викласти тоненькі нарізані скибки шинки.
У кожну формочку залити суміш зі збитих підсолених яєць із зеленню. Зверху посипати дрібними сухариками з чорного хліба.
У сковорідку налити води (1-2 см) й помістити в ній формочки, накривши покришкою. Поставити на сильний вогонь на 5 хвилин.
Викласти чашечки на тарелю, вкриту листям салати, полити сметаною.
Яйця по-шотландськи
10 яєць, 800 г фаршу, 0,5 ч. ложки меленого мускатного горіха, борошно або сухарі для обкачування, сіль, перець.
Покласти вісім яєць у каструлю з холодною підсоленою водою. Довести до кипіння, зменшити вогонь і варити протягом 9 хв (важливо не переварити).
Злити воду й охолодити під проточною водою, почистити. Приготувати фарш (можна додати подрібнену зелень петрушки), посолити, додати мускатний горіх і чорний перець.
Вбити 2 яйця і ретельно перемішати, добре відбити (щоб став в’язким).
Розділити фарш на вісім рівних частин. Розпластати кожну частину, в борошні обкачати яйця і загорнути у фарш. Мають вийти котлети, всередині яких яйце.
Запанірувати двічі у збитому яйці та сухарях. Смажити у гарячій олії або запікати у духовці, розігрітій до 190 °С (котлети і форму змастити олією).