Успішно!

біхелсі

Схуднення за літо: ТОП-5 найпопулярніших дієт

Поділилися досвідом, які з дієт здатні допомогти, а які – тільки зіпсують настрій і шлунок

Текст: Христина ГАЄВСЬКА
 
Можна кричати на всю горлянку, обвісити плакатами все місто і провести мільйон акції на тему «Зовнішність – не головне, душа – все», але факт лишається фактом: жінкам із зайвою вагою живеться важче. Повірте, я це знаю, бо після народження чотирьох дітей, нюансів зі здоров’ям та способом життя, зіштовхнулася з цією проблемою вже навіть не віч-на-віч, а плечем до плеча!
 
Коли в магазині на тебе дивляться з співчутливою зневагою і пхикають, типу, в нас лише «ескі» та «емки»; на корпоративі ти соромишся вийти потанцювати не тому, що вигляд не той, а тому, що боїшся зайняти весь танцпол; а купатися на озеро тебе з собою не беруть під приводом «вода вийде з берегів»… і тоді розумієш, що щось пішло не так. І хоча друзі стверджують: «ой, трошки набрала, з часом зійде», я як прихильник серіалу «Теорія брехні» можу легко оцінити долю правди в тих дружніх словах...
 
Яке найкласичніше рішення в такій ситуації? Сісти на дієту!
 
Я дієт перепробувала, мабуть, стільки, що спокійно можу написати якусь антологію. Тож вирішила поділити досвідом, які з них здатні допомогти, а які – тільки зіпсують настрій і шлунок.
 

Гречана дієта

[img data=def]07_05_2016_1533724140/1.jpg[/img]
 
Популярна у всі часи і народи. Суть проста: береш гречку, заливаєш її на ніч кип’ятком, і протягом наступного дня їсиш. Дуже добре ще їсти її з кефіром, але не більше літри кефіру на добу. Скажу так: перший день ти витримуєш більш-менш нормально. Жреш ту кашу з надією, що вже завтра з легкістю влізеш в штани і весь світ буде біля твоїх ніг. Худнеш. А чого? Бо вже на другий день тебе починає злегка нудити від одного вигляду кефірно-гречаної маси. Два тижні, як рекомендують, ще ніхто з моїх знайомих не витримував. Мінус дієти – вага з часом повертається.
 

Дієта по годинах

[img data=def]07_05_2016_1533724140/2.jpg[/img]
 
Моя улюблена. От я люблю, коли мені кажуть конкретно, коли і що їсти. Вона є досить легкою, бо практично увесь день розписаний по годинах. Для тих, кому цікаво, даю розклад:
 
7.00 – чай або кава. Без цукру, зрозуміло.
9.00 – натерта морква, приправлена лимонним соком.
11.00 – яблоко (груша, ківі, персик...).
13.00 – 100 г відвареного м’яса або риби з шматочком зернового хліба і вершковим маслом (10 г).
15.00 – варене яйце (круте), або 100 г твердого чи кисломолочного сиру.
17.00 – овочевий салат (капустяний, морковний, буряковий).
19.00 – 10 сухофруктів (чорнослив, курага), розпарених у гарячій воді.
21.00 – склянка знежиреного кефіру.
 
За тиждень такої дієти можна скинути до п’яти кілограмів. Недолік: їсти треба рівно у визначений час, а якщо ви працюєте, скажімо, касиром в банку, то діставати рівно в 15.00 при клієнтах варені яйця і топтати їх, бо ж час прийшов, ігноруючи здивовані погляди, трохи стрьомно.
 

Дієта Дюкана

[img data=def]07_05_2016_1533724140/3.jpg[/img]
 
Її вважають королевою дієт. Є такий собі французький лікар Пьєр Дюкан, який розробив крутяцьку дієту, що не просто дає скинути зайву вагу, а  й нормалізує роботу організму.
 
Дієта тривала для тих, в кого зайва вага є катастрофічною. Ті, хто хоче скинути кілошечку-дві, сидітимуть на ній недовго. Суть полягає в тому, що є чотири етапи, протягом кожного з яких можна їсти певні продукти.
 
На першому етапі дозволяється нежирна телятина, курка, індичка без шкірки, печінка яловича і куряча, язик телячий і яловичий, кролик, риба, морепродукти, знежирені молоко, кефір та кисломолочний сир, чай, кава, кола і пепсі лайт, замінники цукру, знежирене какао, знежирені бульйонні кубики, петрушка, кріп, оцет, ваніль, кориця й інші продукти без жирів та вуглеводів. Повний перелік можна знайти в інтернеті. Все це можна їсти, коли хочеш і скільки хочеш. Ще можна яйця, не більше двох в день, не більше восьми крабових паличок і не більше однієї цибулини. Також умова – 1,5 столової ложки вівсяних висівок на день. Це необхідно, бо, повірте, з таким переліком продуктів ваш кишечних просто офігіє. Плюс потрібно пити 2-3 літри води на день і хоча б 30 хвилин на день ходити, бігати, гуляти.
 
На другому етапі все те саме, тільки чергуєте з овочевими днями. Овочі можна їсти всі, крім картоплі, квасолі, кукурудзи і бобових.
 
Третій етап дарує вам свято – по одному дні на тиждень, коли можна винця пийнути та картопельки поїсти. Небагато.
 
Четвертий етап просто називається четвертим, бо по суті ваша дієта вже закінчилася.
 
Плюс Дюкана в тому, що дієта по суті є легкою. Мінус – категорично не можна алкоголь, так що всі корпоративи, вечірки і дні народження святкуватимете з узваром. Без цукру. Але в неті є сила-силення сайтів, де навіть цілі меню по цій дієті створили. Результат особисто мій був – мінус 14 кг за три тижні. Але, каюсь, зірвалась. Тому зараз допишу і знов піду жерти білок!
 

Чудо-суп

[img data=def]07_05_2016_1533724140/4.jpg[/img]
 
Був в моєму дієтичному житті і такий експеримент. Чудо-суп – це таке вариво, яке їсиш і худнеш. Готувати його дуже просто: 6 середніх цибулин, кілька помідорчиків (можна консервованих), 1 невелика капустинка, 2 зелених перця, 1 пучок селери, 1 кубик овочевого бульйону – все це порізати, закинути в холодну воду, як закипить, поварити ще хвилин десять, щоб овочі стали м’якими. Можна заправити сіллю та перцем. Цей суп має стати для вас хлібом, кавою, цукром, першим, другим, третім і мамою рідною.
 
Їсти його треба за такою схемою:
 
1 день: Чудо-суп.
2 день: Чудо-суп і фрукти, крім бананів.
3 день: Чудо-суп.
4 день: Чудо-суп і овочі.
5 день: Чудо-суп.
6 день: Чудо-суп і фрукти та овочі.
7 день: Чудо-суп.
8 день: Чудо-суп і фрукти, овочі та молоко.
9 день: Чудо-суп.
10 день: Чудо-суп і яловичина та помідори.
11 день: Чудо-суп.
12 день: Чудо-суп і яловичина та овочі.
13 день: Чудо-суп.
14 день: Чудо-суп і коричневий рис, несолодкий фруктовий сік та овочі.
 
Я зварила якось цей суп. На смак – так собі, як овочеве шось. Ну, думаю: що ж я – супом не наїмся? Отут і виліз мінус – від нього починає нудити дуже швидко. Вже на другий день жуєш ту капусту, ковтаєш шматки перцю і відчуваєш себе якоюсь козою. На третій день їсиш те місиво, плачеш, далі їсиш, думаєш, що не настільки ти й товста, взагалі в моді – великі дупи, плачеш ще більше і запиваєш сльози супом...
 
Коротше кажучи, не змогла я довго протриматись на цій чудо-дієта, бо на третій день вже від одного запаху ставало погано. Але знайомі, які витримали дієту до кінця, вагу скидали. Правда, на супи потім дивитись не могли, але ж ефект був!
 

Кефірна дієта

[img data=def]07_05_2016_1533724140/5.jpg[/img]
 
Ну, не можу не згадати про кефірну дієту. Вона теж є популярною і дає хороші результати. Є два основних різновиди: кефірна монодієта і збалансована. Суть монодієти проста, як двері – протягом трьох днів випиваєш по літрі-півтора кефіру. І все.
 
А ось збалансована – цікавіша. Вона розрахована на тиждень і йде по такій схемі:
 
1 день: 5 варених картоплин і 1,5 л кефіру.
2 день: 100 г вареної курки і 1,5 л кефіру.
3 день: 100 г відвареного м’яса і 1,5 л кефіру.
4 день: 100 г вареної риби і, не повірите – 1,5 л кефіру.
5 день: овочі та фрукти (крім бананів та винограду) і 1,5 л кефіру.
6 день: лише кефір.
7 день: мінеральна вода.
 
За тиждень можна скинути до 7 кг. Але якщо у вас алергія на лактозу, то скинете більше))).
 
* * *
Основні правила при дотриманні будь яких дієт – пити багато води і не вживати алкоголь. При чому воду треба пити негазовану, звичайну або мінеральну. Здається, ніби це просте правило, а насправді – спробуй той бутель в себе влий, бо ж, як на зло, якраз в цей період пити геть не хочеться.
 
З алкоголем мені було не важко, бо я, в принципі, не особливо вживаю, але ж, знову таки – за законом підлості, в тих два-три тижні, що ти топчеш гречку чи суп, приїздять гості, шеф робить свято на офісі, народжує сестра чи подруга або взагалі – Новий рік! Але тут або ти весела, або гарна. Обирай сама, як то кажуть. 
 
Та головне: без фанатизму. Бо, як сказав колись хтось, не згадаю хто, дієта – це найнадійніший крок до набирання ваги...

***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].