Смачний лайфхак: 5 оригінальних страв з гречки
А ви вже запаслися гречкою? З огляду на останні події, цей продукт користується чи не найбільшою популярністю серед українців.
22 Листопада 2024
Успішно!
Пропонуємо варіанти найпопулярніших намазок на хліб для любителів різних смаків та вподобань
Без намазки будь-який бутерброд втрачає свою цінність та смак. Вихідними продуктами для намазок можуть бути різні варіанти – м’ясо і риба, овочі і морепродукти, гриби, сир, сир кисломолочний, горіхи і зелень. Під час приготування ви можете додати або поміняти лише кілька компонентів, і ваша закуска набуде зовсім іншого смаку. Завдяки різноманітності намазок ви зможете розширити свій раціон новими смаками та корисними вітамінами. Їх смак відтіняється прянощами, перцем, олією, оцтом чи лимонним соком. Намазку можна готувати у вигляді пасти, де всі продукти подрібнені в однорідне пюре. Також компоненти можна дрібно нарізати ножем або натерти на тертці, заправити соусом і перемішати один з одним.
Пропонуємо варіанти найпопулярніших намазок на хліб для любителів різних смаків та вподобань.
Цікавий факт: Летіпорус або Chicken of the woods – гриб, який при правильному приготуванні, на смак дуже нагадує куряче м’ясо.
Інгредієнти:
Приготування:
Ріпчасту цибулю обсмажте в олії до м’якості та напівпрозорості, дайте їй охолонути.
Печериці ретельно вимийте, наріжте на шматки середнього розміру, закиньте на суху розігріту поверхню сковороди, гриби повинні пустити сік. Після випаровування соку, влийте трохи олії, печериці посоліть, смажте 3 хвилини, періодично перемішуючи. Сильно засмажувати не потрібно, щоб у грибів не з’явилася гіркуватість. Після смаження печериці остудіть.
Яйця відваріть «круто», очистіть, наріжте довільно. М’який плавлений сир наріжте кубиками. Усі підготовлені інгредієнти завантажте у простору ємність.
Перебийте суміш занурюваним блендером до отримання однорідного пюре. Також це можна зробити у чаші блендера. Додайте м’яке вершкове масло, сільі перець за смаком, ще раз збийте, отримуючи пюровану суміш.
Охолодіть намазку в холодильнику, щоб вона стала густішою і краще намащувалась на хліб.
Цікавий факт: Сардинами називається три види риб – сардінелла, сардина і сардинопс. Риба збивається в косяки. Кількість особин досягає 5 мільярдів довжиною до 13 кілометрів.
Інгредієнти:
Приготування:
Яйця відваріть «круто», очистіть, білок і жовток наріжте дрібними кубиками. Цибулю також наріжте максимально дрібно. Консервовані сардини дістаньте з олії, великі шматочки поламайте виделкою на дрібніші.
Усі підготовлені інгредієнти завантажте в одну ємність, додайте майонез, сіль та мелений перець до смаку, ретельно перемішайте.
Суміш нанесіть на шматочки хліба, подайте на стіл.
Цікавий факт: Авокадо – це фрукт. Отже, а гуакамоле – це насправді технічно є розім’ятим фруктовим салатом!
Інгредієнти:
Приготування:
Дрібно наріжте кінзу, помідори і цибулю. Видавіть часник, змішайте з дрібкою солі.
Розріжте плоди авокадо навпіл, витягніть кісточку.
Розімніть м’якоть до однорідної маси. Додайте сік лайма, щоб м’якоть авокадо не стала темніти.
Змішайте всі інгредієнти і відразу подавайте на стіл.
Цікавий факт: Тунець може важити понад 680 кілограм! А у довжині сягати понад 4,5 метри! Найбільшого блакитного тунця зловили у 1979 році біля берегів Нової Шотландії. Він важив 678,5 кілограмів.
Інгредієнти:
Приготування:
Консервований тунець дістаньте з олії, великі шматки розімніть виделкою в пюре. Авокадо очистіть від кірки, видаліть кісточку, натріть м’якоть на тертці з насадкою «морква по-корейськи». Авокадо з’єднайте із консервованим тунцем в одній ємності.
Суміш присипте сіллю за смаком, полийте соком лимонута перемішайте.
Скибочки батона обсмажте на грилі. На грінки нанесіть намазку, прикрасьте зеленню.
5. Яєчний паштет
Цікавий факт: Яйця зберігаються довше, коли їх тримають гострим кінцем вниз.
Інгредієнти:
Приготування:
Яйця зваріть «круто», очистіть і розітріть виделкою.
Додайте решту інгредієнтів, перемішайте.
Приберіть на годину в холодильник.
Подавайте на обсмажених шматочках тостового хліба.
Цікавий факт: баклажани бувають різних кольорів: білі, жовті, смугасті, фіолетові і майже чорні. У багатьох з нас немає сумнівів у тому, що баклажан — це овоч. Але виявляється, це не так. Насправді баклажан з точки зору ботаніки відноситься до ягід.
Інгредієнти:
Приготування:
Баклажани промийте, зробіть кілька проколів ножем, загорніть їх у фольгу і помістіть в розігріту духовку. Запікайте баклажани 30-40 хвилинпри температурі 200 градусів. Потім приберіть фольгу, а гарячі баклажани помістіть в поліетиленовий пакет на 10 хвилин і закрийте його.
Після цього з баклажанів можна буде легко зняти шкірку.
Наріжте головку цибулі дрібним кубиком, обсмажте в олії 5 хвилин до м’якості, додайте томатну пасту, ретельно перемішайте, розподіляючи її по цибулі.
М’якоть баклажанів подрібніть ножем або натріть на тертці, помістіть до цибулі.
Суміш тушкуйте на невеликому вогні 3 хвилини. Додайте цукор, сіль та перець до смаку, влийте оцет для гостроти.
Масу після тушіння повністю остудіть, нанесіть на хліб, подайте до столу.
Цікавий факт: У деяких народностей Кавказу сир має сильний запах, вважається засобом, що збуджує. Зважаючи на це, він обов’язково присутній на весільному столі.
Інгредієнти:
Приготування:
Яйця відваріть «круто», очистіть, натріть на дрібній тертці. Твердий сир також натріть на дрібній тертці, з’єднайте з яйцями, додайте подрібнений часник, майонез, сіль та мелений перець.
Інгредієнти ретельно перемішайте, отримуючи однорідну масу.
Нанесіть її на скибочки батона, подайте на стіл.
Цікавий факт: Після падіння Риму і протягом майже всього Середньовіччя, масло було звичайною їжею в більшій частині Європи, але мало репутацію простяцької їжі, тому споживалося переважно селянами. Поступово воно набуло популярності серед вищих верств, особливо коли римо-католицька церква на початку 16 століття дозволила його споживання під час Великого посту.
Інгредієнти:
Приготування:
Покладіть кріп без стебел в чашу блендера і подрібніть на середній швидкості з соком лимона. Лимонний сік не дасть зелені кропу потемніти.
Додайте в чашу розм’якшене вершкове масло і часник.
Приправте сіллю і свіжомеленим червоним перцем (за бажанням).
Викладіть отриман масло на харчову плівку і скачайте ковбаску.
Приберіть масло в плівку та покладіть в морозилку.
Цікавий факт: Курка — одна з найближчих живих родичів тиранозавра.
Інгредієнти:
Приготування:
Овочі очистіть і промийте, цибулю наріжте кубиками, моркву натріть на великій тертці. Спочатку в олії обсмажте цибулю до напівпрозорості, потім додайте до неї моркву. Овочі пасеруйте на невеликому вогні 6-8 хвилин. Вони мають стати м’якими, при цьому не засмаженими.
Курячу печінку зваріть у воді до готовності. Час варіння – 15 хвилин із моменту закипання. Варену печінку та овочі остудіть, з’єднайте в одній ємності.
Перебийте їх занурюваним блендером у пюре, додайте м’яке вершкове масло, ще раз збийте блендером. Також усі продукти можна перекрутити через м’ясорубку.
Суміш поставте на 1 годину в холодильник, щоб вона трохи застигла, потім подайте на стіл, як намазку на хліб.
Цікавий факт: Індуси рідко вживають часник, через те, що вважають, що він негативно впливає на ауру людини.
Інгредієнти:
Приготування:
Вимийте і дрібно наріжте зелень.
Викладіть сир в миску. Перетріть його через сито.
Додайте до сиру зелень і йогурт.
Пропустіть часник через прес і додайте в сирну масу.
Посоліть, поперчіть і перемішайте.
Подавайте з чорним хлібом або хлібцями.
Цікавий факт: В Індонезії можна зустріти дуже рідкісний вид курей під назвою Ayam Cemani. Він відрізняється особливим забарвленням — пір’я, дзьоб, шкіра і навіть внутрішні органи мають чорний колір. Птах цієї породи може коштувати до 2,5 тисяч доларів!
Інгредієнти:
Приготування:
Куряче філе або будь-яку м’якоть курки відваріть у підсоленій воді до готовності. М’ясо остудіть, наріжте дуже дрібно. Яйця відваріть “круто”, після охолодження білок і жовток натріть на великій тертці, додайте до курки.
Твердий сир натріть на тертці. Волоські горіхи порубайте ножем у крихти. Сир та горіхи закиньте в ємність з основним складом.
Додайте майонез, сіль та часник, пропущений через прес, ретельно перемішайте, з’єднуючи всі компоненти між собою.
Намазку нанесіть на хліб, подайте до столу.
12. Намазка із сардин з огірком
Цікавий факт: Знаменита єгипетська цариця Клеопатра стверджувала, що своєю красою вона зобов’язана огіркам. Вона вживала їх у їжу практично щодня.
Інгредієнти:
Приготування:
Консервовані сардини дістаньте з олії, великі шматки поламайте виделкою максимально дрібно. Яйця відваріть, остудіть, подрібніть на тертці. М’який копчений сир також натріть на дрібній тертці. Усі підготовлені інгредієнти завантажте в одну ємність.
Свіжу зелень дрібно наріжте. Зубчики часнику пропустіть через прес. Суміш заправте майонезом, додайте часник і зелень, присипте сіллю, меленим перцем, ретельно перемішайте.
Батон наріжте на порційні шматочки, обсмажте їх з одного боку сухої поверхні сковороди. Рум’яну сторону натріть часником.
На грінки нанесіть рибну масу, прикрасьте скибочками свіжого огірка та зеленню.
Цікавий факт: З луски оселедця в 20 столітті виробляли штучний перламутр і перли.
Інгредієнти:
Приготування:
З слабо-соленої тушки оселедця зробіть філе, видаляючи шкірку та всі кістки. Рибне філе наріжте дрібним кубиком. Моркву заздалегідь відваріть у шкірці до м’якості. Овочі очистіть, наріжте кубиком, додайте до оселедця.
М’який плавлений сир дрібно наріжте. Сир та розм’якшене вершкове масло додайте до основного складу.
Суміш приправте сіллю за смаком, ретельно перемішайте.
Закуску подайте на стіл, доповнивши скибочками свіжого хліба.
Цікавий факт: Японські вчені дослідили, що після удару блискавки в землю, на цій ділянці збільшується кількість грибів.
Інгредієнти:
Приготування:
Натріть цибулину на тертці.
Змішайте обсмажені гриби, тертий лук, вершкове масло, лимонний сік і спеції в чаші блендера.
Збивайте масу до однорідності.
Цікавий факт: Стародавні греки вважали, що перше оливкове дерево було подаровано людям богинею Афіною. За легендою, вона встромила в землю свій спис, з якого і виросло дерево. Учасники Олімпійських ігор натирали тіла олією, яка, на їхню думку, надавала не тільки силу і витривалість, а й удачу в змаганнях.
Інгредієнти:
Приготування:
Подрібніть в блендері всі інгредієнти до однорідної консистенції.
Додайте лимонний сік, приправте пасту чорним перцем.
Цікавий факт: Квасолю завжди їдять тільки після термічної обробки, але не всі знають, що червона квасоля в свіжому вигляді отруйна. Але токсини в ній розпадаються під впливом високої температури.
Інгредієнти:
Приготування:
Замочіть квасоля у великій кількості води на 8-12 годин.
Залийте водою і варіть на невеликому вогні до м’якості. Якщо вода википає, додавайте ще.
Коли квасоля стане м’якою, злийте більшу частину води, а півсклянки відвару залиште на дні. Він знадобиться в подальшому.
Подрібніть цибулю. Посмажте на рослинній олії до золотистого кольору.
Охолоджену квасолю за допомогою блендера збийте в пюре.
Додайте смажену цибулю разом з олією, на якій вона смажилась.
Видавіть часник, посоліть і поперчіть.
Гарненько перемішайте.
Цікавий факт: Морква буває різнокольоровою. Крім звичного помаранчевого зустрічаються сорти найрізноманітніших відтінків: від білого і жовтого до червоного і фіолетового. Помаранчева морква з’явилася порівняно недавно. У 16-му столітті її вивели в Нідерландах в честь будинку Оранж, голландської королівської сім’ї. Для цього жовту моркву схрещували з червоною.
Інгредієнти:
Приготування:
Дрібно наріжте цибулю і часник, натріть на середній терці моркву.
Злегка обсмажте спеції на сухій сковороді. Додайте масло, цибулю і часник, обсмажте до золотистого кольору.
Додайте моркву, тушкуйте до м’якості.
Потім трохи остудіть, додайте соєвий соус, лимонний сік і воду. Подрібніть в блендері до однорідної маси.
Подавайте в охолодженому вигляді.
Цікавий факт: Вершкове масло можна робити не тільки з молока корів, а й з молока овець, кіз, яків і буйволів. Перше масло було з овечого або козячого молока. Але найбільшого поширення набуло масло саме з коров’ячого.
Інгредієнти:
Приготування:
Натріть сир на тертці.
Збийте всі інгредієнти міксером.
Приправте масло сіллю і перцем.
Цікавий факт: У стародавніх персів буряк вважався символом розбрату і чвар.
Інгредієнти:
Приготування:
Розігрійте духовку до 220 градусів. Змастіть посуд для запікання маслом. Покладіть буряк у форму для запікання і скропіть його 1 столовою ложкою оливкової олії.
Запікайте 45-60 хвилин, до тих пір, поки овоч не стане м’яким.
Остудіть готовий буряк і розріжте на кілька шматочків.
Змішайте в блендері нут, буряк, сир, часник, 2 столові ложки оливкової олії, лимонну цедру, лимонний сік, кайенский перець, сіль і чорний перець і подрібніть все до досягнення кремової консистенції.
Залиште хумус охолоджуватись. Подавайте з лавашем, чіпсами або грінками.
Цікавий факт: Регулярне вживання кабачків в їжу уповільнює процес посивіння волосся.
Інгредієнти:
Приготування:
Цибулю наріжте кубиками, моркву натріть на великій тертці. Овочі обсмажуйте в олії до м’якості протягом 6-8 хвилин. Кабачки наріжте невеликими кубиками, закиньте в сковороду до овочів, що пасеруються. Шкірку з молодого плоду можна не зчищати.
Тушкуйте кабачки з овочами у власному соку близько 15 хвилин, посоліть. Вогонь зробіть мінімальним, накрийте сковороду кришкою, суміш періодично перемішуйте.
Після смажіння овочі охолодіть, перекладіть у тарілку, додайте подрібнену свіжу зелень і плавлений сир, нарізаний довільно.
Інгредієнти перебийте занурюваним блендером до однорідного пюре. Спробуйте його на смак, за потреби додайте спеції.
Масу нанесіть на хліб, подайте на стіл.
Цікавий факт: Масло печінки тріски вчені радять споживати в їжу вагітним жінкам, приблизно з початку другого триместру. Якщо приймати його на регулярній основі аж до пологів, а також після них, весь термін вигодовування дитини молоком, то у малюка надалі розвинеться високий інтелект.
Інгредієнти:
Приготування:
Яйця відваріть «круто», натріть на великій тертці. Плавлений сир подрібніть на тертці, додайте до яєць. Цибулю дрібно наріжте кубиками, закиньте до основного складу.
Додайте консервовану печінку тріски, суміш заправте майонезом, присипте сіллю та меленим чорним перцем.
Суміш ретельно перемішайте, паралельно виделкою роздавлюючи шматочки печінки.
Намазку нанесіть на хліб, зверху присипте зеленою цибулею, нарізаною кільцями.
Цікавий факт: Шпроти (консерви) мають зимову і літню укладку. Влітку, коли риба живе в теплій воді, вона менше рухається і накопичує жир, тому у неї тріскається спинка і її укладають животиком вгору. Так вона лежить, наприклад, на рекламних фотографіях. Взимку ж рибу укладають спинками вгору.
Інгредієнти:
Приготування:
Моркву заздалегідь відваріть до готовності, потім охолодіть та натріть на великій тертці. Яйця відваріть «круто», охолодіть та почистіть. Яйця та плавлені сирки також натріть на тертці, додайте до моркви.
Консервовані шпроти дістаньте з олії, додайте до основного складу. Зелену цибулю наріжте кільцями, закиньте в ємність.
Шпроти роздавіть виделкою, додайте майонез, перемішайте, отримуючи єдину масу, приправте сіллю та перцем за смаком. Охолодіть масу 30 хвилин у холодильнику.
Закуску подайте на стіл на скибочці грінок або свіжого батона.
Джерела: Смакуй, Скарбничка натхнення