360 євро за страву, робота в Португалії та інші секрети луцьких шеф-кухарів. ФОТО

20 Жовтня 2019

Традиційно у третю неділю жовтня в Україні відзначають своє професійне свято працівники харчової промисловості. Користуючись нагодою, «Таблоїд Волині» дізнався, які секрети та цікавинки приховують у своїх професійніх біографіях шеф-кухарі популярних луцьких закладів. Про кулінарні табу, улюблені рецепти та найдорожчі страви – читайте у нашому матеріалі.

Василь Сичук, паб «Карабас-Барабас»

Хоча в «арсеналі» Василя Сичука – багато цікавих рецептів, жодний з них кухар не вважає ексклюзивним: «зрозуміло, що багато рецептів допрацьовую, покращую, додаю якісь інгредієнти. Але вважаю, що не можна такі страви називати авторськими».

Шеф-кухар «Карабасу» не має упереджень щодо кулінарної екзотики та може з спробувати чи приготувати багато екставагантних страв.

«Я не маю табу у їжі. Куштував і змій, і жаб. Було б цікаво спробувати гризунів, але ось тут, якщо чесно, трішки побоююся, – зізнається Василь. – Якщо ж говорити про те, що готую я, то теж немає нічого, за що категорично не взявся б. Хоча десерти готувати не люблю, але вмію».

Найдорожчі страви, які готував Василь Сичук, зазвичай були з морепродуктів: «одного разу мав нагоду готувати плавники акули. Робив це без різних "модних" рецептів, а готували страву взагалі на вогнищі. Вийшло дуже смачно», – згадує кухар.

Говорячи про власні кулінарні вподобання, Василь запевняє, що усе геніальне – просте: «зараз чи не найулюбленіше – це свинна грудинка на вогні. Ріжемо її поздовжніми смужками – 15-20 сантиметрів, додаємо сіль, перець й олію (можна цибулю, як для шашлику) та смажимо на грилі. Виходить досить смачно й поживно», – ділиться кухар.

Олег Михайлович, ресторан «Black Gold»

Олег Михайлович запевняє, що всі страви, приготовлені смачно та з душею, можна вважати авторськими.

«Ще коли тільки починав працювати, старші кухарі готували коров'яче вим'я, – пригадує Олег. – Досі пам'ятаю ці смак і запах. Пройшло багато часу, але більше я таку страву не пробував і, напевно, не спробую», – зізнається кухар. Щодо кулінарних табу, Олег Михайлович вважає, що кухарю не варто готувати страву, яка йому не до душі.

Найдорожчу страву – камчатського краба – кухар приготував під час роботи у Португалії.

Хоча Олег Михайлович має неабиякий досвід у своїй справі, найулюбленішими він вважає смаколики, які готує його дружина.

Євген Прийма, ресторан «Фелічіта» (вул. Івана Франка, 3)

«Качина ніжка сувід, під соусом з червоного вина, з печеним яблуком, подане на подушці з буряка, тушеного з журавлиною, медом та червоним вином, а також картопляне пюре з ноткою трюфельної олії», – з такою авторською стравою знайомить нас шеф-кухар відомого луцького ресторану.

Євген зізнається, що ніколи б не скуштував та не проготував би бичачі яйця.

З найдорожчих страв, які доводилося готувати, кухар пригадує стейк ріб-ай (антрикот) з картопляним кексом та тигровими креветками у вершковому соусі.

«Люблю балувати своїх близьких бургером з курячим бедром, запанірованим в кукурудзяних пластівцях та покритим сиром чедер, з конфітюрем з синьої цибулі, скибочками свіжих томатів, маринованих огірочків та хрумких чіпсів з бекону», – ділиться Євген.

Кухар готовий експериментувати з різними смаками та продуктами, але тільки в разі обізнаності про всі інгредієнти.

Антон Штипа, бранч-кафе «PUR·PUR»

Шеф-кухар цього закладу має певну кількість авторських рецептів, але особливий акцент робить на парфе з курячої печінки, покрите велюром з білого шоколаду та какао масла.

«Я б ніколи не їв та не готував собак», – ділиться Антон своїм кулінарним табу.

Найдорожчі страви, які готував кухар коштували від 100 доларів. Це були десерти на основі дорогого шампанського та кальвадоса, качка по пекінські, а також страви з яловичини кобе та з лобстерів.

Антон Матвіюк, кафе «Млин»

«Ви знали що на вогні можна готувати не тільки мясо і овочі? Банани з шоколадом за моїм фірмовим рецептом чудово смакують з хосперу. Скоро в нашому меню», – ділиться своєю кулінарною цікавинкою шеф-кухар луцького закладу.

Антон відкритий до експериментів, любить знаходити оригінальні смаки та опановувати нові рецепти.

Найдорожча страва, яку готує кухар – це фірмовий м’ясний цебрик з вогню: «це велика страва на дружню компанію. До її складу входять різноманітні м’ясні та овочеві смаколики, приготовані на хоспері», – розповідає кухар.

«З сім'єю чи з друзями, на природі чи вдома – завжди готую м'ясо. Зазвичай обираю або реберця, або шашлик», – каже лучанин.

Також кухар ділиться власними секретами приготування шашлику:

«Свинина( найкраще обирати шию), ріпчаста цибуля, часник (не шкодуйте), сіль, перець за смаком і... секретний інгредієнт. Мясо ріжу на невеликі шматочки, приблизно 60-70 грам. Після смаження обов'язково даю відпочити м’ясу декілька хвилин, так воно стане м'ягким і соковитим».

Андрій Костюк, міні-піцерія «Темпо» (пр-т Соборності, 32 (зупинка «26 школа»))

Андрій має багато авторських рецептів, одни з них – піца «Тенеріфе».

Він не любить устриці, а єдиним табу для кухаря вважає непрофесійність: «страви, які я готую, повинні бути смачними та якісними. В них має бути маленька "родзинка", яка поліпшить смак і зробить страву незабутньою», – каже піцейола.

Свою найдорожчу страву (360 євро) Андрій приготував у місті Пуерто де ла Круз. Вона називалася Oceane Bourgoin.

Улюблений домашній рецепт кухар воліє лишати в таємниці: «єдине, що скажу – це піца».




Микола Дацко, ресторан «Чевермето» (пр-т. Молоді, 12)

Авторська страва Миколи – салат з ніжною телячою вирізкою та керамелізованою грушею.

«Ніколи не скуштував би яйце балут, не готував би ні за що їжаків та черепах», – зізнається кухар.

Страва, яку любить готувати Микола Дацко – штрудель з гарбузом горіхами та курагою: «подаю його з кулькою фісташкового морозива та ягідним соусом».

***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].

5
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter