Куліш, свинина та яєшня: що готують на обід волинські чоловіки

04 Листопада 2022


3 листопада світ відзначає День, коли чоловіки готують обід. Користуючись нагодою, «Таблоїд Волині» вирішив поцікавитися в волинських сім’янинів про те, чи готують вони вдома та які їхні коронні страви.

В рамках нашого опитування лучани розповіли про свої улюблені рецепти страв для обіду та не тільки.

Читайте також: СОЛЯНКА, БОРЩ, ГАСПАЧЧО: ВІДОМІ ВОЛИНЯНИ РОЗПОВІЛИ, ЯК ГОТУЮТЬ УЛЮБЛЕНІ СУПИ

Роман Поліщук

«Я іноді готую куліш! Маю три ємності: невеличка кастрюлька на сім'ю (3-4 літри). Середній казан, на невеличку компанію (7 літрів). І великий, 15 літровий казан, якщо їдемо з колективом», – розповів Роман та поділився рецептом


Мирка Іван

«В моїй сім'ї я роблю сніданки. І саме улюблені ранкові страви – це вівсянка з фруктами і кавою або яєшня з помідорами та твердим сиром та зеленим чаєм. Оскільки я прокидаюсь раніше, моя дружина приходить, коли я вже подаю на стіл.

А ось вже в обід, на все готове приходжу я. І це наш план!».

Олександр Котис

«Я люблю готувати їсти й рецепт своєї фірмової страви я вигадав сам, хоча він не є чимось надто оригінальним».

Читайте також: КУЛІНАР-І-Я: СУП «ТОМ ЯМ КХА» ТА СВИНИНА В АНАНАСІ ВІД КУЛІНАРНОГО БЛОГЕРА ОЛЕГА ІВАНЮКА

Треба з вечора замочити квасолю, щоб завтра її було легше зварити. Поки вона вариться, треба стушити овочі на пательні. Беру цибулю, моркву, багато солодкого перцю і багато помідорів.

Поки цибуля і морква смажаться на легкому вогні, нарізаю і вкидаю перець. Тоді тру помідори на тертку і заливаю їх до овочів.

Далі найважливіше - прянощі. Добре підходять італійські, французькі трави, можна хмелі-сунелі базилік, трохи майорану, можна трохи розмарину і головне - тертий в порошок імбир! Він додає насиченості страві. Всі перелічені прянощі на раз не додавати))) Тут треба відчувати та пробувати кожного разу, що є, як смакує і чого бракує. Трав і імбиру має бути багато! Можна ще додати томатного соусу зо дві ложки. В жодному разі часнику - бо ця страва з ним зіпсується.

Солити треба й овочі й квасолю, яка поки що вариться в каструлі. Коли квасоля буде на підході готовності, додати овочі та ще хвилин 10 можна все разом потушити. Виходить бомба! Однією порцією себе не обмежити!

Руслан Янчук

Коронна страва – свинина гриль з брюссельською капустою і медово-імбирним соусом.

Свинина(філе або ошийок) – 1 кг;

брюссельська капуста 150 гр на людину;

мед натуральний –100 г;

журавлина в'ялена 50 г;

часник – 1 зубок;

олія оливкова 2ст.ложки;

масло вершкове – 30 г;

листя шавлії – 5-шт, сіль, перець, імбир, сичуанський перець на смак.

Свинину зачистити від плівок та зайвого жиру, посолити, додати злегка подрібнений сичуанський перець, підсмажити на грилі або сковорідці до рум'яної скоринки, на оливковій олії

Капусту зачистити і відварити у підсоленій воді протягом 4-5 хвилин, процідити й прогріти на маслі з листям шавлії та перцем

Для соусу :прогріти злегка мед, додавши імбир, журавлину і подрібнений часник. Смачного!


Віталій Поліщук

«Загалом вважаю, що це нормально - вміти готувати і робити це незалежно від дня, статі, нагоди тощо. Але якщо питання стосується чогось особливішого, то напевне можна сказати, що у нашій сім’ї лише я готую бісквітний пиріг, себто "шарлотку».

Читайте також: КУЛІНАР-І-Я: СИРОЇДНИЙ БРАУНІ ВІД ЯРИ ТЕЛЕТЬОН. ФОТО

Рецепт неймовірно простий:

4 курячі яйця;

склянка борошна;

склянка цукру;

за бажанням ваніль/кориця;

можна давати яблука трішки на дно форми, можна без, також прикрасити готовий пиріг можна цукровою пудрою, можна обійтись.

Якщо готуємо шарлотку з яблуками, то спершу їх треба помити, невеликими шматочками порізати та викласти в змащену форму. Розігріваємо духовку до 180 градусів, а поки вона гріється, збити яйця з цукром віничком/міксером/кухонним комбайном до «пінки», додати просіяне борошно (щоб мало легкість). Іноді в цьому місці дають дрібку соди, «погашеної» оцтом, або пів маленького пакетика порошку для випічки.

Цю спінену масу переміщуємо в форму (з яблуками або без) та відправляємо в розігріту духовку на середню полицю. Хвилин 35-40 не чіпати, далі потрібно перевіряти готовність тіста довгим сірником/зубочисткою, щоб тісто всередині пропеклось і не було його залишків на нашій «шпажці» (не переплутати з соком яблук).

Готувати орієнтовно 35-50 хвилин, залежно від духовки та продуктів, разом з підготовчим етапом можна впоратись орієнтовно за годину, а за час випікання якраз помити приладдя. Вийнявши пиріг, даємо трішки остигнути, за бажанням декоруємо цукровою пудрою чи іншим їстівним декором, хоча можна навіть зробити версію з кремом, але це вже інший рецепт :)

0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter