Кулінар-і-Я: сироїдний брауні від Яри Телетьон. ФОТО

17 Лютого 2021

Фото: Ірина КАБАНОВА

Цього літа журналістка «Таблоїда Волині» Анна Панченко запросила на інтерв'ю Яру Телетьон – лучанку, яка займається йогою, має двох котів та готує неймовірні веганські та сироїдні десерти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Я ДАЮ ЛЮДЯМ АЛЬТЕРНАТИВУ»: ЛУЧАНКА ПРО ВІПАСАНУ, ДЕСЕРТИ БЕЗ ЦУКРУ ТА ZERO WASTE

Лучанка створює як і гідні альтернативи звичним десертам «Тірамісу», «Брауні», так і творить щось абсолютно незвичне: торт з веганським молочним шоколадом, десерти-свічки з молодих пагонів ялинки й зеленої матчі та торт з фундуком в шоколаді. І все це без термічної обробки.

Ми не могли просто відпустити Яру, тому вирішили напроситися до неї в гості та попросили показати нам, як вона готує ці їстівні шедеври. До слова, зараз солодощі від Яри можна придбати в таких закладах: «Не про хліб» та «Кава Авеню».

Увага!
Надто голодним ліпше поїсти та не тривожити свій шлунок красивими фото.


Рецепт сироїдного брауні:

Основа брауні:
1 і 1/2 ст. (150 г) волоського горіха
1 ст. (100 г) мигдалю
1 і 1/2 ст. (150 г) фініків без кісточок (попередньо замочити в воді на дві години)
3/4 ст. (30-40 г) керобу/какао порошку
2 ст.л подрібненого шоколаду
1/4 ч.л солі

Ганаш:
1 ст. подрібненого темного шоколаду (якщо шоколад молочний або ж на керобі, тоді цукор не потрібен)
1/4 ст. кокосового молока (жирного)
1/4 ст. кокосового цукру
2 ст.л кокосового масла
1/4 ч.л солі


Коли ми прийшли, то на порозі нас зустріли три розбишаки – улюбленці Яри та її сусідки Іванки. Ми час від часу кралися з пухнастиками, а ті – позували та спокійно лежали збоку.





Перед приготуванням брауні треба замочити горіхи на кілька годин та підсушити – так вони стануть м'якшими, їх буде легше нарізати чи збивати в блендері, а також вони матимуть трохи насиченіший смак.

Спочатку ми взялися за основу для брауні: порізали волоські горіхи, мигдаль, кероб, додали фінікову пасту, какао порошок та сіль і збили все в блендері.





Для ганашу Яра розтопила кероб на водяній бані, а потім додала жирне кокосове молоко, кокосовий цукор, кокосове масло та трохи солі. У цей десерт лучанка не всипала ні граму звичайного цукру, лише кориснішу кокосову альтернативу, а також – трохи солі.




Згодом ми почали формувати брауні: спочатку дістали форму та плівку, а потім виклали основу для брауні та ганаш. Готовий десерт варто покласти в морозилку, а потім – на стіл та смакувати разом з чаєм.




Вийшло надзвичайно смачно: кремова текстура брауні з горіхами, які ми спеціально нарізали трохи більшими шматочками, приємний ганаш та терпкий запах шоколаду.


Журналістка та фотографка поставили за цей десерт 100 з 10. Радимо спробувати!







4
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter