Успішно!

Behealthy

Коли організм «втомився»: поради для «розвантаження»

Коли організм «втомився»: поради для «розвантаження»

На сьогодні момент існує багато різних методик очищення організму

Як би нам цього не хотілося, але в нашому організмі накопичуються шкідливі речовини  шлаки. Неправильне харчування, зловживання алкоголем, куріння, переїдання прискорюють цей процес. І якщо нічого не робити, то в подальшому це призводить до хронічних захворювань.

На сьогодні момент існує багато різних методик очищення організму. Найбільш простим і доступним вважається голодування. Під час голодування організм звільняється від свого повсякденного навантаження з переварювання їжі, в результаті чого відбувається його очищення. Голодування проводять протягом 3-4 днів. Так звані розвантажувальні дні на воді. Також існує очистка травами, медикаментозними засобами, висівками, клітковиною, – пише видання Molloko.com.

Основних завдань у розвантажувальних днів три:

  • дати організму трохи відпочити від величезної кількості їжі, яку ми поглинаємо щодня;
  • дати можливість позбутися непотрібних залишків з'їденої їжі, тобто звільнитися від шлаків;
  • зробити перехід до правильного харчування плавним, привчаючи свій шлунок до маленьких порцій і частих прийомів їжі.

Розвантажувальні дні можуть бути різними. Все залежить від уподобань в їжі і особливостей організму, а також від стану здоров'я. Це можуть бути білкові, вуглеводні і інші дні. Суть розвантажувальних днів полягає в обмеженні себе в багатьох продуктах та прийнятті лише одного виду продуктів в певній кількості. Проводити їх можна 1-2 рази на тиждень.

Основні розвантажувальні дні:

Кефірний день. 1,5 л кефіру розділити на 5-6 порцій. Пити протягом дня.

Рисовий день. Рис, дикий і необроблений, з вечора залити склянкою холодної води, на наступний день промити набряклі зерна і зварити в 500 мл води. Протягом дня з'їсти кашу в 5-6 прийомів.

Яблучний день. 1,5 кг яблук їсти протягом усього дня в сирому і печеному вигляді 50 на 50 за 5-6 прийомів.

Фруктовий день. 1,5 кг фруктів, окрім бананів і винограду, вжити за 5-6 прийомів.

М'ясний день. 400 г м'яса, найкраще яловичину або курятину (600 г), необхідно відварити в несолоної воді і вжити за 5-6 прийомів їжі.

Рибний день. 600 г риби білих сортів відварити і вжити за 5-6 прийомів.

Гречаний день. Приготувати кашу з 1 скланки крупи і, розділивши її на порції, вживати 5-6 разів на день.

День на вівсянці. За 5-6 прийомів їжі з'їсти 700 г вівсяної каші, звареної на воді.

Сирний день. 600 г сиру з 60 г сметани спожити за 5-6 прийомів їжі.

Овочевий день. 1,5 кг овочів у відвареному і сирому вигляді спожити за 5-6 прийомів.

Часто, крім «чистого» сирного дня, використовують також змішаний метод, основним продуктом якого залишається сир, але до нього додаються фрукти, кефір, молоко або 1,5-2 ч.л. пшеничних пластівців.

Крім розвантажувальних днів, можна робити і розвантажувальні тижні. Такий тиждень передбачає чергування розвантажувальних днів протягом 1-3 тижнів. Розвантажувальний тиждень не змусить голодувати – добова калорійність меню доходить до 1500 кілокалорій. Розвантажувальні дні допомагають тримати себе у формі, позитивно впливають на здоров'я, тому не варто ними нехтувати.