Смачний таблоїдний лайфхак: ідеальні млинці з одного інгредієнта
«Таблоїд Волині» продовжує вас дивувати кулінарними експериментами
20 Листопада 2024
Успішно!
Про свідомий підхід до власного харчування варто пам’ятати не лише в перервах між святковими застіллями.
Їмо на Новий рік та Різдво, потім худнемо до Пасхи, далі знову худнемо до літа. Знаєте ж таке нерозривне коло?
Про свідомий підхід до власного харчування варто пам’ятати не лише в перервах між святковими застіллями. Здорове харчування – це ще й модно. Якщо ваш святковий стіл не буде гнутися від салатів з майонезом, ніхто вас не засудить. Зовсім навпаки, таким чином можна показати справжню турботу про здоров’я рідних та гостей.
Фуд-тренерка та нутриціолог Наталія Тарапата поділилася з «Таблоїдом Волині» деякими правилами щодо харчування під час свят і загалом і дала нашим читачам поради, до яких варто прислухатися та врахувати перед плануванням святкового меню.
– Яких продуктів слід уникати?
– Уникати в раціоні, і не лише під час свят, а завжди, слід рафінованих продуктів та промислово оброблених, таких як цукор, майонез, рафіновані олії, смажена їжа. Хімічний склад перелічених продуктів такий, що потрапляючи до організму, вони порушують роботу головних систем організму, конкурують із здоровими продуктами за ферменти, чинять запальну дію та руйнують здорові клітини.
– Скільки можна з'їсти за раз, не підраховуючи калорій? Що та в якій кількості подавати, аби не переїдати?
– На жаль, багато людей схильні до переїдання за один прийом їжі, і традиційні святкові урочистості зі всією широтою української душі сильно цьому сприяють. Щодо розміру порції за один прийом їжі, варто, наприклад, орієнтуватись на розмір двох своїх кулаків. Також існує приблизний орієнтир по вазі: не більше 500 г за раз. Стінки шлунку є еластичними і схильні розтягуватись, якщо людина регулярно перевищує свою порцію, що сприяє потребі збільшення наступних порцій і може призводити до набору зайвої ваги. Проте, якщо ставитися свідомо до кількості і якості їжі за один прийом і почати зменшувати порції відповідно, розмір шлунка і смакові потреби з часом нормалізуються. Аби уникнути переїдання під час святкової вечері, раджу обов'язково поснідати і пообідати повноцінно, адже більшу кількість добового калоражу ми маємо спожити до вечірнього часу, поки наша ферментативна система є максимально активною. Також є рекомендація ретельно пережовувати їжу і споживати її маленькими шматочками, насолоджуючись кожною ноткою смаку її складових, замість того щоб фокусуватись на кількості страв і великих порціях.
– Пісна вечеря: картопля, мариновані гриби та риба. Чи це здоровий набір?
– Як уже було сказано, вкрай важливо, щоб святкуючі поснідали і пообідали. Тобто щоб вечеря не була головним та єдиним прийомом їжі за день. Ввечері ферментативна система вже не така активна, організм готується вже зовсім до інших процесів, тому зазвичай здорова вечеря передбачає легкий прийом їжі, який може містити овочі, сирі та тушковані, або запечені, листові овочі, зелень, салати, сири, яйця, нежирну рибу, авокадо. Мариновані продукти краще замінити на солені без оцету та цукру. За такої умови вони стануть поживною базою для кишечної мікрофлори, а значить укріплять імунітет.
– Багатий вечір – це 12 страв. Чи не багато?
– Багато. Чим простіші страви, які ми вживаємо, і чим менше в них інгредієнтів, тим легше зайде така їжа і тим легше організм її перетравить. Віддаючи дань традиціям стосовно наповнення і кількості святкових страв, не забувайте свідомо ставитися до власного здоров'я і своєї травної системи. Чи почуваєтесь ви легко, встаючи з-за столу? Чи ці 12 страв лягли обузою на ваш шлунок, а пізніше і на інші органи? Варто пам'ятати, що їжа в першу чергу має задовольняти добову потребу організму у життєво необхідних нутрієнтах, а не вводитися надлишково та з небажаними наслідками в певні дні календаря.
– Як щодо періоду після свят? Як повернутися до нормального ритму?
– За умови свідомого ставлення до свого здоров'я, різниці у ритмах до, під час та після свят існувати не повинно. Тим паче не є корисними такі різкі стрибки у раціоні, коли тривалий час людина вживає виключно рослинну їжу (тут ще треба розумно збалансувати раціон по білках, ввести в адекватних кількостях нут, сочевицю, квасолю та інші бобові), а потім різко вводить смажене м'ясо та інші некорисні продукти. Тому моя порада: і після свят продовжувати вживати у великих кількостях зелень та листові овочі, не перевищувати кількість м'яса. Адже надлишкова кількість білка провокує запальні процеси у організмі та прискорює старіння. Бажаю читачам «Таблоїда Волині» свідомої вечері з думкою про власне здоров'я!
***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].