Гаряче пиво зробить зимовий вечір особливим

22 Грудня 2017
Текст: Інна СЕМЕНЮК

Що таке гаряче вино, тобто глінтвейн, знають усі. А чи куштували ви гаряче пиво? Так-так, не холодне, а саме гаряче. Із прянощами, медом, шматочками фруктів, гаряче пиво має просто неймовірний смак! Цей чудовий зимовий напій є достойною альтернативою глінтвейну. Спробуйте приготувати – не пошкодуєте! Ідеальне пиво для приготування гарячих напоїв – продукція місцевих пивоврів ТМ «Земан».

Пити пиво гарячим придумали скандинави у XV столітті. У давні часи цей напій вважався напоєм шляхти і чудово зігрівав довгими зимовими вечорами. До речі, гаряче пиво використовували як ліки проти кашлю і болю в горлі, причому дуже ефективні.

Поступово пити гаряче пиво почали поляки і німці. Згодом це стало традиційним європейським напоєм зимових свят. Зараз у скандинавських країнах гарячим пивом прийнято пригощати гостей під час зимових свят.
У Німеччині застуду лікують популярним тірольським способом: у гаряче темне пиво додають чверть чайної ложки солі і таку ж кількість перцю. Німці стверджують, що такий напій сприяє глибокому сну і здоров’ю на ранок, якщо не переборщити з дозою, звісно.

Для того щоб приготувти дійсно смачний і корисний напій, недостатньо просто нагріти звичайне пиво. Гаряче пиво, яке називається пивним глінтвейном, готується за спеціальною рецептурою. До вашої уваги кільки вдалих рецептів.



Чеський пивний грог

1 л пива «Земан Спеціальне темне», 3 ложки цукру, цедра з лимона.


Пиво нагріти з цукром і лимонною цедрою. Налити у склянки із зацукрованим краєм (верхній край склянки занурити на 0,5 см спочатку у пиво, потім – у цукор).

Класичний рецепт гарячого пива

1 л пива «Земан Спеціальне темне» або «Земан Преміум світле» або «Земан Нефільтроване», 1–2 ст. ложки цукру, 3–4 бутони гвоздики, дрібка кориці, 3 жовтки, 1 лимон.


Закип'ятити в каструлі пиво (світле або темне) разом з корицею, гвоздикою і цедрою одного лимона. Розтерти яєчні жовтки з цукром до утворення піни і влити їх в каструлю з киплячим пивом. Зменшити вогонь, постійно помішувати, поки суміш загусне. Дуже важливо, щоб гаряче пиво знову не закипіло, інакше жовтки зваряться. Загустілий напій зняти з плити і розлити у великі склянки.



Різдвяний пивний глінтвейн

300 мл пива «Земан Спеціальне темне», дрібка меленого імбиру, 0,5 ч. ложки меленого кардамону, 0,25 ч. ложки меленої кориці, мед.


Пиво підігріти, змішати зі спеціями. Ще раз підігріти, але не доводити до кипіння. Коли злегка охолоне, додати мед.

Британський пивний пунш

1 л пива «Земан Спеціальне темне», 25 мл цукрового сиропу, 1 білок, 2 жовтки, тертий мускатний горіх.


Білок збити у піну, додати цукровий сироп і мускатний горіх. Не припиняючи збивання, додати жовтки. Пиво нагріти приблизно до 70 °С, додати яєчну суміш, безперервно помішуючи. Щойно утвориться піна, зняти з вогню і розлити напій.



«Гжанець» (гаряче пиво по-польски)

1 л пива «Земан Спеціальне темне», 1 ст. ложка меду, 2 ст. ложки малинового соку, по дрібці сушеного меленого імбиру і кориці.


У каструлю влити пиво, малиновий сік, додати спеції і мед. Варити на слабкому вогні, не доводити до кипіння.

Німецьке гаряче різдвяне пиво

1 л пива «Земан Спеціальне темне», 100 г цукру, 250 мл води, 1,5 ст. ложки борошна (без чубка), 250 мл молока, 1 яйце, цедра лимона, сіль.


Цукор і прянощі варити у воді 5 хв, влити пиво, закип’ятити і додати збиті в молоці борошно і яйце. Проварити до загустіння.



Цитрусове пиво

1 л пива «Земан Спеціальне темне», 0,5 скл. апельсинового соку, 1 паличка кориці, 2 бутони гвоздики, 1 ст. ложка меду, по скибці лимона, апельсина та яблука.


У каструлі змішати пиво, сік, спеції, мед, додати фрукти. Нагріти на слабкому вогні, не доводячи до кипіння. Дістати спеції, налити у келихи.

Любитям пива рекомендуємо спробувати різні види пива «Земан»: «Земан Традиційне», «Земан Преміум світле», «Земан Пшеничне», «Земан Спеціальне темне», світле «Земан Нефільтроване», світле «Земан Доппельбок» та світле «Земан Жигулівське».


1
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter