Успішно!

біхелсі

Чорний борщ, волок, харамаґа: шукають стародавні рецепти волинських страв

Про старовинні волинські рецепти розповіли на фейсбук-сторінці «Центру дослідження та відродження Волині».

Хто стикався з темою стародавніх страв, мав чути унікальні назви волинських наїдків: хамула, токмачі, волок, драглі (як м’ясна страва), холодець (як солодке желе), лазанки, крученики, крижалки, підкалатка, клекуцьоха, нúґлі, харамáґа, угоричі, татарка, підпалок, комп, каленик, голубці з картоплею, пироги з бобом, огірочник, волок… І ще сотні, сотні різних назв, які відомі лише волинянам.

Про старовинні волинські рецепти розповіли на фейсбук-сторінці «Центру дослідження та відродження Волині».

«Певно, чули про ЧОРНИЙ БОРЩ? А як ви гадаєте, це пісний борщ на Святвечір із квашеної капусти і білих грибів чи з в’яленими грушами і квашеним бурячком? А може, з копченими сливами на качиному бульйоні чи зі свіжої капусти із свининою? Виявляється, всі з перелічених варіантів вище і називаються «чорним борщем». Тільки в кожному краї – він різний. Ох, ці старовинні страви! В яку хату не заглянь – всюди здивують!

На сьогодні для нас стала актуальною тема старовинних волинських страв. Немало цікавого вже зібрано, але, щоб довершити справу, не обійтись без вашої допомоги! Не забувається з дитинства ні бабина (мамина) хата, ні її любов і доброта, ні нею приготовлені страви. І в кожного з вас вони особливі!», – йдеться у дописі.

Із рецептів волинян невдовзі укладуть книгу рецептів «із бабусиної печі».

«Сьогодні ми просимо кожного з вас поділитися цими споминами, назвами, рецептами, особливостями… Адже, змінивши хоч один компонент чи його пропорцію у рецепті, виходила зовсім інша страва. Пригадуйте! Пишіть! Коментуйте! Запитуйте! Якщо маєте щастя розпитати у живих стареньких людей або в матерів (кому передались у спадок ці особливі рецепти), - розпитуйте, записуйте, діліться!

Обов’язково вказуйте інформатора! Прізвище, ім’я та по батькові, число, місяць і рік народження, адресу проживання (і народження), НАЗВУ СТРАВИ, ЇЇ СКЛАДОВІ І ПОКРОКОВИЙ РЕЦЕПТ ПРИГОТУВАННЯ.

З усіх ваших старовинних волинських рецептів ми укладемо пречудову нову книгу. Хай ваші діти-онуки-правнуки отримають у спадок такий неоціненний скарб «з бабусиної печі». А ще – ми обов’язково приготуємо багато зі страв, посмакуємо, поділимось враженнями і «подякуємо вам» нашою книгою!».

 

 

Додати новий коментар