Смачний лайфхак: 5 оригінальних страв з гречки
А ви вже запаслися гречкою? З огляду на останні події, цей продукт користується чи не найбільшою популярністю серед українців.
22 Листопада 2024
Успішно!
Період новорічних свят неодмінно асоціюється у нас із багатими застіллями та смачною (і не дуже корисною) їжею. Про те, як пережити цей період без зайвих кілограмів та шкоди для зродов'я сайту Еspreso.tv розповіла луцька фуд-тренерка Наталія Тарапата.
Період новорічних свят неодмінно асоціюється у нас із багатими застіллями та смачною (і не дуже корисною) їжею. Про те, як пережити цей період без зайвих кілограмів та шкоди для зродов'я сайту Еspreso.tv розповіла луцька фуд-тренерка Наталія Тарапата.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: СОЛОДКА «ХОТЄЛКА» ТА ВІДЧУТТЯ ПРОВИНИ: ЛУЦЬКА ФУД-ТРЕНЕРКА ПРО ГАСТРОНОМІЧНІ «ЗРИВИ»
Зробити свята початком власного марафону здоров’я
Таким було основне побажання нам на свята від Наталі Тарапати. Фахівець у галузі здорового харчування запевняє, що це цілком можливо і кожному під силу, і що свята можуть стати добрим початком такого марафону.
«Бути в формі упродовж свят і після них - легко, якщо усвідомити і пам‘ятати просту істину: наші органи, гормони, ферменти працюють згідно зі своїми фізіологічними ритмами, а не згідно зі святковим календарем. Тож синусоїда, або режим йо-йо з його крайнощами та ілюзорною вседозволеністю у харчуванні на свята, вживання великої кількості продуктів глибокої обробки у святкових стравах точно не сприятимуть укріпленню здоров‘я. Справедливе і зворотне твердження: за передбачуваність, режимність та ритмічність прийомів їжі, збалансовані цільні продукти на тарілці організм віддячить бадьорістю, якісним сном, чудовим самопочуттям та міцним здоров‘ям у довготривалій перспективі», – каже Наталя Тарапата.
Поради Наталі Тарапати щодо організації святкового столу, які допоможуть зробити його здоровішим, такі:
– уникайте комбінацій страв, які важко перетравлюються разом, таких, як, наприклад, популярна страва картопля з м‘ясом. Ідеальним гарніром завжди є овочеві салати, тож фантазуйте зі своїм улюбленим складом салатів.
– уникайте смажених продуктів на столі. Натомість запікайте та відварюйте їх.
– уникайте магазинних майонезів, соусів та кетчупів. Натомість заправляйте салати домашнім майонезом, грецьким йогуртом, вершковим сиром, горіховими пастами, кефіром або цитрусовим щойно віджатим соком.
– уникайте консервованих овочів у салатах, замініть їх на свіжі або заморожені.
– уникайте традиційних на застіллях консервованих соків або солодких газованих напоїв. Приготуйте узвар, ягідні настої, чаї з прянощів. Це не лише смачно, а і значно сприяє укріпленню імунітету.
– уникайте надмірної кількості солодощів, оскільки вони у великій концентрацію містять продукти, які крадуть наше здоров‘я. Сьогодні ми маємо можливість замовити готову домашню випічку у майстрів, які використовують для цього здорові живі продукти. Якщо ж ви маєте час для самостійного приготування смаколиків - це може стати ще й творчою забавою для дітей та чудовим сімейним тім-білдингом!
– замініть промислові м‘ясні вироби ( ковбасу, сосиски, консерви) на тушковані, відварені та запечені з овочами або фруктами рибу та м‘ясо. Готуйте їх з прянощами та спеціями, і ваш дім наповниться ароматом свята та підніме вам настрій!
– замініть мариновані овочі на користь квашених на вашому святковому столі. Квашенина – це не лише смачно, а і корисно для балансу кишечної мікрофлори.
– алкоголь краще пити помірно, через певний час після їжі, в ідеалі не змішуючи його з їжею. І, що особливо важливо - вживати його помірно.
«Святковий стіл – часто чи не єдиний привід зібрати разом всіх рідних за духом людей, – продовжує авторка FoodSecrets. – Тож, використовуйте цю можливість переважно для спілкування та обміну енергією з близьким оточенням. Люди навколо, комунікація, нетворкінг, підведення підсумків року, корисний досвід один одного, навіть факапи року, планування майбутніх досягнень - ось на чому варто фокусуватися по-справжньому.
Також добре розвинути в собі звичку сприймати свята як додаткову можливість підвищити свою фізичну активність, обравши улюблений вид діяльності: тренажерні зали працюють вже з обіду 1 січня, зимові парки дарують зустрічі з синичками та іншими птахами, а також з пухнастими білочками, які особливо нетерпляче чекають на відвідувачів та гостинці саме у морозні дні.
Затепла зима без снігу: згадай за пробіжки у лісі або велопрогулянки. Випав сніг? Мерщій до лиж! Додатковий святковий час можна ефективно використати як на дослідження світу і подорожі, так і на саморозвиток та освіту, благо сьогодні нам доступні книги та освітні платформи з усієї планети. Погодьтеся, все це звучить набагато спокусливіше, ніж просто ідея смачно поїсти. Тож, правильних цілей вам, як на 2020 році, так і на час святкування!».