27 днів до свята: Як приготувати Бейліз, Лімончелло та фірмові лікери в домашніх умовах

01 Квітня 2019

Щоб вразити своїх гостей або ж просто побалувати себе фірмовими напоями не обовязково йти до супермаркету. Їх можна приготувати вдома за дуже простими рецептами.

Як переконує Сім’я і Дім, смак цих лікерів та наливочок – просто неймовірний!

КАВОВИЙ ЛІКЕР

Інгредієнти:
1 л горілки (самогонки), 40 шт. кубиків цукру-рафінаду, апельсин, 40 шт. кавових зерняток.

В апельсині зробити дірочки, які заповнити кавовими зернятками. Апельсин і рафінад залити горілкою й настоювати 40 днів.


М’ЯТНИЙ ЛІКЕР

Інгредієнти:

10–15 гілочок м’яти, 0,5 л горілки, 1 скл. цукру.

Приготування:

Треба 10–15 гілочок м’яти покласти в банку, залити 0,5 л горілки (або, якщо більше любите, коньяку), закрити кришкою і настоювати 7–10 днів.

2–3 гілочки м’яти дрібно нарізати, залити 1 скл. води, довести до кипіння. Додати 1 скл. цукру, кип’ятити 1 хв. Процідити, віджати, охолодити.

Відтак змішати з сиропом проціджену настоянку, витримати ще 2–3 тижні.

Після цього лікер готовий до вживання.

Лікер виходить не зеленим, а жовтуватим. А щоб він набув зеленого кольору, можна додати харчовий барвник або сік шпинату.

Можна поекспериментувати з пропорціями складників.

ЛІМОНЧЕЛЛО

Інгредієнти:

5–6 лимонів середнього розміру, 0,5 л спирту (краще) або 0,7 л горілки, 500 мл бутильованої води, 300–450 г цукру.

Приготування:

Лимони ретельно промити, залити водою, додати у воду 1 ст. ложку соди і залишити мінімум на ніч. Насухо витерти, зрізати цедру – верхню жовту частину шкірки. Дуже важливо не зачепити білу м’якоть, інакше лікер буде гірким. Цедру скласти в трилітрову банку і залити горілкою. Щільно закрити капроновою кришкою. Настоювати 15–20 днів у теплому темному місці, щодня збовтувати.

Відтак відфільтрувати пожовклий спирт, цедру викинути. Приготувати сироп: у каструлю з підігрітою водою всипати цукор і варити до повного його розчинення, охолодити до кімнатної температури, влити у лимонний спирт, перемішати, герметично закрити і залишити на місяць. Потім профільтрувати через марлю, складену у 10 шарів, і розлити у пляшки. Настояти ще місяць. Можна пити. Подають «Лімончелло» дуже холодним у високих чарках, заздалегідь заморожених у морозилці.


БАНАНОВИЙ ЛІКЕР

100–200 г горілки, по 200 г згущеного молока і вершків (10%) або 1:2, 2 жовтки, 2–3 стиглих банани. Можна додати 0,5– 1 ч. ложку розчинної кави.

Усе збити блендером до однорідності. Пити відразу. Якщо все не випили, зберігати в холодильнику.


БЕЙЛІЗ

Інгредієнти:

0,5 л горілки (а краще ірландський віскі, Джеймсон, наприклад); 1 банка згущеного молока; 400 мл вершків 10%; 1 ст. л. розчинної кави; 2 ст. л. ванільного цукру (не ваніліну!); 4 яєчних жовтка.

Приготування:

Найкраще збивати лікер в блендері

1. Вбийте в ємну посудину жовтки, додайте туди згущене молоко і ванільний цукор. Гарненько збийте міксером до однорідної маси.

2. В отриману суміш додайте розчинну каву (прямо в гранулах) і знову збийте. Гранули, особливо їли вони великі, можуть не розчинитися, але в цьому немає ні чого страшного – після додавання горілки (віскі) все налагодиться.

3. Тепер додайте вершки і знову добре перемішайте. Не беріть дуже жирне – вони будуть відшаровуватися і осідати на чарках, що може сильно бентежити питущих.

4. Додайте алкоголь і ретельно перемішайте, по суті, готовий напій.

5. Дайте напою відпочити протягом 3-5 днів в холодильнику. Після, можна його сміливо вживати як дижестив або у складі коктейлів. Зберігати домашній Бейліз теж краще в холодильнику, але я впевнений, що довго простоювати не буде.


3
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter