Сексизм і шеймінг: луцька підприємиця вляпалась у скандал. ФОТО

19 Грудня 2021

У луцької медійниці, керівниці мережі сайтів «Район.in.ua» Наталії Голодюк стався конфлікт із засновницею інстаграм-магазину хендмейд одягу Ксенією Волошиною.

У своїх сторіз Наталія Голодюк розкритикувала рекламний допис, де використовували фото оголеної моделі. На зауваження власниця магазину відреагувала агресивно. Зокрема, Ксенія Волошина опублікувала декілька сторіз із застосуванням мови ворожнечі та нецензурної лексики на адресу опонентки.






Також суперечка продовжилася й у приватних повідомленнях.


«У цій реакції бренду на коментар – «букет» проблем, які маємо сьогодні в суспільстві. Одна з них – це брак культури, зокрема – культури комунікації бізнесу з потенційними клієнтами. Хамство, зверхність, неповага, на жаль, – явища не поодинокі і в живому спілкуванні, і в онлайні, – зауважує громадська активістка, правозахисниця, експертка з питань гендерної рівності Богдана Стельмах. – Інша проблема – відсутність елементарного розуміння, або й просто ігнорування законів. Реклама товарів із використанням оголеного тіла чи його частин є сексизмом (дискримінацією за ознакою статі). Відповідальність за нього регулюється Законом України «Про внесення змін до Закону України "Про рекламу" щодо протидії дискримінації за ознакою статі», раджу ознайомитися з ним усім, не лише представникам і представницям бізнесів. А на цих продавців шапок і шарфів раджу звернутися зі скаргою в Індустріальний гендерний комітет з реклами.

І ще одна, дуже виразна й важлива проблема – це цькування, шеймінг (приниження) за різними ознаками, зокрема, як у цьому випадку, за зовнішністю. Абсолютно нікого і ніколи не мають хвилювати ані чиїсь параметри тіла, ані одяг чи зачіска, наявність чи відсутність макіяжу тощо. Бо це – приватна справа людини. Вказувати на це чи то в приватній розмові, чи в публічній комунікації, як і роздавати поради – примітивно і низько».

Фахівчиня з комунікацій Анна Єкименко-Поліщук вважає цей випадок яскравим прикладом некомпетентності підприємця у питаннях спілкування з клієнтами та неправильної роботи з негативом.

«Для роботи з негативом є декілька кроків, яких мали б дотримуватися усі бізнеси. Для початку, компанія має написати у коментарі "дякуємо за зауваження" і перевести спілкування у приват. В особистих повідомленнях теж потрібно поводитися коректно, якщо компанія не хоче втратити клієнта. Навіть якщо підприємець не визнає свою помилку, він має написати "дякуємо, ваша думка для нас цінна". Ні в якому разі не можна переходити на особистості та ображати людину.

Якби в Україні існував нормальний інститут репутації, такі бренди припиняли б існування. Оскільки у нас це не так розвинено, подібні історії, на жаль, – не поодинокі. Однак, вважаю, це яскравий приклад того, до якого бренду не треба йти. Якщо навіть не брати до уваги ситуацію з оголеним тілом, а розбирати лише реакцію бренду, можна зробити висновок, що тут нікого не цінують, а за будь-який коментар можуть виставити ваші особисті фото та вдатися до образ».

***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].

2
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter