Як побачити і не вмерти: адвокат Богдан Ульчак про Париж

14 Травня 2015
Велика кількість травневих вихідних стала нагодою для родини луцького адвоката Богдана Ульчака поїхати в місто-мрію. Шість днів в Парижі дозволили лучанам не просто відвідати, а відчути столицю моди, кулінарії, кохання та авантюр.

Богдан Ульчак поділився із читачами «Таблоїда Волині» порадами, як в найкоротший термін отримати найбільше задоволення від цього міста романтики, розкоші та краси.

«Варіантів, як добратися Франції було кілька: туристичним автобусом, самостійно автомобілем або літаком. Туристичні поїздки дають можливість побути у Парижі один-два дні. Цього недостатньо, щоб насолодитися містом і відчути його дух.

Вирішили добиратися самостійно літаком: швидко і недорого. Переліт з Варшави тривав дві години. До речі, раджу одразу в аеропорті в інформаційній службі отримати карту Парижа з нанесеними як історично-туристичними центрами, так і схемою руху міського транспорту. Метро – просте та доступне у користуванні. Ще один плюс: кругом можна розраховуватися банківськими картами», – поділився організаційними моментами адвокат.



Місце проживання Ульчаки обирали самостійно через інтернет-сервіс «Bookihg». Богдан радить вибирати готель в центрі: ціни адекватні, а розташування робить доступними пішохідні маршрути. Також каже простежити, щоб поруч була станція метро, адже таксі в Парижі – розкіш не з дешевих.



Відвідини Парижу для лучан почалися з пішохідної екскурсії до Ейфелевої вежі. «Вражає масштаб проекту, та й зрештою атмосфера, яка там панує. Піднятися на вежу – не проблема, проте відштовхує необхідність близько двох годин провести в черзі», – каже Богдан.



Та сам огляд башти – вже достатня пригода для туриста, стверджує адвокат. «Дивиться можна під різними ракурсами, з різних боків, у різну пору доби. Особливо раджу у вечірню пору: видовище файне», – поділився Богдан Ульчак і продемонстрував кілька шикарних знімків на підтвердження своїх слів.




«Обов’язково треба одразу відвідати будинок інвалідів та зазнімкуватися коло Тріумфальної арки. Єлисейські поля з магазинами та численними кафе трішки «напрягають», в першу чергу через туристів, через їхню кількість. Кругом черги. Черги, власне, навіть щоб потрапити до магазину», – розповів чоловік.

[caption]
«Бандерівці і тут все розмальовують...» – Богдан Ульчак[/caption]

«Прогулюючись від центру міста, приваблюють пішохідні вулички, які передають дух середньовіччя. Кафе – затишні, але попри їхню «елітність», доволі неохайні. Пилюка, сміття, подряпані меблі – це норма. І все ж це не позбавляє їх особливого шарму. А смак… Круасани та еклери – це щось! Скільки з’їв – не хочу навіть згадувати. Але це не їжа, це – витвори кулінарного мистецтва. Смак незабутній. Ціни – різні, і раджу пробувати і дешеве, і дороге»,



Другого дня лучани відвідали Лувр – найбільший і найрозкішніший музей світу.

«Туристів – море. Черга – 2-2,5 години. Відтак, якщо йде дощ, як у нашому випадку, готуйтеся бути мокрими. Раджу купувати та роздруковувати електронні квитки заздалегідь, це суттєво збережете час. Але приїхати і не побачити Лувр – якось не повноцінно.

[caption]
«Дві години черги... І все ради цієї баришні на картині», – підписав фото Богдан Ульчак[/caption]

Тому вимушені були стояти у черзі. Всередині найактивніші потоки людей – до «Мона Лізи». Особисто на мене враження справили інші полотна, зміст яких заставляє задуматися і пережити певні емоції», – розказав Богдан Ульчак.



Загалом Лувр зайняв у лучан майже шість годин. Іншим радять йти до музею по обіді: кількість туристів зменшується в рази і можна уникнути черг. А ще – попередньо зорієнтуватися через відповідні сайти, що саме хочете побачити, бо оглянути всі експонати, яких тут понад 35 тисяч – нереально.

[caption]
«У Луврі ж багато полотен, які заставлять задуматися і викликають емоції», – Богдан Ульчак[/caption]

Тому треба заздалегідь визначитись, яка із восьми колекцій найбільше цікавить: Стародавній Схід, Стародавній Єгипет, Стародавня Греція, Етрурія та Рим, Мистецтво ісламу, Предмети мистецтва, Образотворче мистецтво чи Графічне мистецтво.

[caption]
Лувр – один із найбільших музеїв світу і, без сумніву – найрозкішніший[/caption]

Не обійшлося в маршруті Ульчаків і без Собору Паризької Богоматері. «Іти до Собору краще, коли знаєш, що там відбувається служба. Почути звук органу під зводами цього храму – це щось», – радить Богдан Ульчак.

[caption]
Нотр-Дам де Парі – собор, що став героєм багатьох легенд, книжок, фільмів, пісень, картин…[/caption]

Не оминули туристи і палацу, стіни якого пам’ятають найпікантніші історії та найгостріші інтриги королівського двору Франції. «Версаль – майже на околиці міста і теж займе більшу половину дня. Їхати варто на метро, проте тариф на проїзд більший. Теж є черги, але якщо маєте досвід, купили електронні квитки і відклали поїздку на обідню пору – проблем не буде», – розповідає Богдан.

«Прогулянка садом королів – втомливе явище і додатково оплачуване. Поїздка на вагончику – порожня трата грошей. Найкраще просто візуально помилуватися цією красою і не гаяти багато часу», – радить адвокат.

Паризькі магазини – окрема історія. Розповідаючи про них, Богдан Ульчак схарактеризував коротко: «Галерея «Лафаєт» – це жесть розкоші!»

[caption]
Так виглядає «жесть торговельної розкоші»[/caption]

«Є багато взуттєвих магазинів, де вручну виготовляється взуття. При цьому ціни є доволі прийнятними. А якщо порівняти з луцькими цінами та відсутністю вибору в нашому місті, то розумієш, що не скористатися такою спокусою – навіть нерозумно», – зробив висновки Богдан, порівнявши французький шопінг із луцьким.

Чоловік розповідає, що до бутіків «Луї Вітон» та «Шанель» – шалені черги. На вуличках міста – кругом торговельні лавки із квітами та сирами. «На запах – жахливо, а спробуєш – хочеться ще», – розповів про останні Богдан.



«Шість днів в Парижі пролетіли як один. 15 км в день і незабутні враження», – підсумував поїздку Богдан Ульчак.



Текст: Людмила ЯВОРСЬКА
Фото з архіву Богдана УЛЬЧАКА
0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter