Мер Ковеля розповів, як одружився зі старшою дружкою

22 Червня 2016
Текст: Роман ЖИЖАРА

Олег Кіндер
, попри успішну чиновцьку кар’єру, вміє суміщати чимало цікавих занять. Він є й інженером, і альпіністом, й істориком, і мисливцем.

Про перший дорогий годинник, те як закохався у свою дружину, як відсвяткував весілля сина та що готує для внуків, очільник міста залізничників розповів тижневику «Сім’я і Дім».

Нинішній мер Ковеля 55-річний Олег Кіндер – корінний ковельчанин. Батько Олексій – знаний в окрузі будівельник – виходець з поліського хутора. Матір Ніна Василівна, одна з перших повоєнних медиків краю, переїхала з батьками на Волинь із Полтавщини.

– Мені особливо цікаво було спілкуватися з бабцею. Вона потайки розповідала про голодомор, який пережила на Полтавщині. Не вірилося, що люди вмирали від голоду, що був канібалізм, – пригадує Олег Олексійович.

Старші розкривати онукові страшні речі:

– Уперше почув про УПА. Родина жила на хуторі, туди ніхто не заїжджав. А бандерівці любили таку глушину. А от про німців баба казала, що бачила один-єдиний раз: «Вони заблукали, то в нас дорогу розпитували. Ми їм на трясовину вказали». А ще розповідала, як нацисти розстрілювали євреїв у Ковелі. Аж кривава піна лилася на вулицю Володимирську.

Допитливий хлопець захопився історією, особливо документалістикою. Читав ночами. Мав унікальні примірники «сталінської», «хрущовської», «брежнєвської» історії КПРС. Мріяв про науку, історію. Але вивчився на інженера.



За студентства об’їздив пів-Союзу. Як практикант відвідав найбільші ГЕС. А як спортсмен – займався гірно-пішохідним туризмом та альпінізмом – облазив Карпати вздовж і впоперек, був за полярним колом у лижних походах.

– Займався в рівненському туристичному клубі «Азимут». Тренування було дуже професійне. Бо це були категорійні походи. Не пікніки, а залікові змагання різної категорії складності, – пригадує Олег Кіндер.

На півночі довелося ночувати в наметах у 50-градусні морози. Отоді милувався полярним сяйвом.

– Нині онукам намагаюся розповісти. Але сяйво словами не передаси, його треба бачити. Подібно, як неможливо розказати про схід сонця, про гру кольорів веселки.

У 1980-х жилося сутужно. Але саме тоді заробив перші солідні гроші. Три місяці в Сибіру у складі студентського будзагону.

– Я тоді отримав близько 2 тисяч карбованців. Це великі гроші були. Для прикладу, «Жигулі» коштували три тисячі. Як повертався, в Москві пересаджувався з літака. Мав півдня на магазини. Досі пам’ятаю: купив найсучасніший фотоапарат «Зеніт-Е» за 115 карбованців – космічна ціна. І шикарний годинник за сотню. Уже був першим хлопцем на селі, жаданим кавалером, – сміється Олег Олексійович.



Видний юнак-інженер довго не холостякував. 21-літнім одружився. А за рік мав уже первістка-сина. Кохану Наталю побачив на весіллі двоюрідного брата. Олег був старшим дружбою, а майбутня дружина – старшою дружкою. Як годиться, цілувалися під тости. Ніби символічно, а таки зачепило. Закохалися.

– Був на 4-му курсі інституту. Але яке там навчання, коли щомиті додому тягне? Там чекала наречена, – розповідає Олег.

Як побралися, дружина Наталя пішла працювати у міськгаз. І досі там трудиться. Мають двох онуків від меншої доньки Юлі – другокласника Назара і онучку-дошкільня.

– Тільки зараз розуміємо, що таке діти. Зізнаюся вперше: недостатньо любові і тепла приділяв діткам. Тепер жалкую, та віддаю їм належне, – каже мер Ковеля.

34-річний син Олег закінчив КПІ, в Ковель не повернувся. Працював інженером на столичній кіностудії Довженка, тепер – на телеканалі СТБ. Торік одружився з ковельчанкою. Разом живуть у Києві.

– Тато одружився в 21, а він у 33. Є різниця. Але то були інші часи – прийшов з армії, мусиш одружитися. Сьогодні молодь спочатку живе для себе, потім для сім’ї. Але колись жили дружніше, міцніші сім’ї були, – переконаний мер.

Донька Юля із чоловіком-юристом живуть і працюють у Луцьку. Часто навідуються до батьків.

– Для мене родина, діти, онуки – зміст мого життя. Це з роками приходить, це святе, яке не піддається критиці та обговоренню, – запевняє Олег Олексійович.



Як одружував сина Олега, багато хто подейкував, пліткував: «Ну то вже весілля буде – з міністрами, політиками, олігархами». Натомість справжнє здивування. «О, чув, а Кіндер тільки родину зібрав!».

– Діда, бабу привезли, найближчих родичів запросили. Тобто для них свято зробили, – каже ковельський мер. – Гості за посадами – вони прийшли і пішли. А родина – то назавжди.

Зазвичай родина мера полюбляє відпочивати просто неба.

– Шашлички, юшка наварена і живе спілкування. Ніяких ресторанів чи барів. Знаєте чому? Бо багато онуків, дітей у родині. Їх обмежувати в ресторані – то марна справа. Навіть тиждень тому з братом відпочили на озері. По келишку випили, поспілкувалися. Потім роздивилися – а нас не мало-не багато – аж 40 чоловік самих лишень родичів.

Відомо, що Олег Кіндер не байдужий до полювання. Каже, що від брата набрався.

– Разом виїхали, разок стрельнули, якогось зайця підстрелили, переночували в наметі. Якщо поряд водойма – пару карасиків зловили. Ото відпочинок! – вигукує чоловік.

Кіндери мешкають у будинку, який звели для доньки.

– Може, знаєте: наш з дружиною будинок згорів. То й мусили переселитися в доньчин. А до цього все життя з двома дітьми, потім зятем та онуками прожили в двокімнатній квартирі. Ми постійно виношували плани-мрію, що колись будемо будуватися. Як, зрештою, всі сім’ї. Але так сталося, що мрія пішла за димом, – зітхає господар.

На невеличкому обійсті живність не тримають. Хіба кіт сидить на порозі – не простий, а британський.

– Навіть не скажу, чи то «клаповухий», чи «висловухий». А лінивий, страшне! В кого він такий вдався?! Іде-іде, впаде догори ногами… Все, поки не почухаєш-погладиш, не підніметься, – сміється Кіндер.



***

Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected]

0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter