Оленка Кузьмич — вікканка, волинська журналістка, редактор ТСН.
Оленка Кузьмич – сучасна відьма, вікканка, або ж та, хто відає, щось знає. Дівчина запевняє, що магія відьомства - це мистецтво мудрих. Її ж віра належить до гілки неоязичництва, основи якої заклав Джеральд Гарднер у середині ХХ століття: вони поклоняються Рогатому Богові і Триєдиній Богині, а також вірять у сили природи, звідки й черпають свою енергію, наприклад обійнявшись з деревом. Окрім того, полюбляють бувати у лісі та проводити там різні магічні ритуали.
«Сучасне відьомство взагалі не має правил, але у моїй релігії є вісім основних свят, які розміщені на Колесі року, - каже Оленка Кузьмич. - Їх можна святкувати як наодинці, так і в колі язичників-однодумців, так званому ковені, який складається з тринадцяти людей на чолі з Верховною Жрицею. Єдиний принцип, яким послуговується кожна справжня вікканка: якщо ти робиш добро, воно повернеться тобі з потрійною віддачею, теж саме відбудеться, коли ти зробиш зло. Насправді магії не існує: якщо ми дуже сильно у щось віримо — Всесвіт нам у цьому обов’язково допоможе. Магія — це можливість бажання перетворити у реальність. Але слід пам’ятати, що магія не для того, аби отримувати владу, гроші, кохання, тобто впливати на чужу волю, а для того, аби гармонізувати своє життя, робити його простішим, легшим, кращим. Якщо бажання буде чистим, добрим і йтиме від серця — воно обов’язково здійсниться».
За словами Оленки, житло сучасної відьми — це обов’язково багато книг та ловець снів, там дуже рідко витирається пил, є кицька або інша тваринка, килимок для медитації та вівтар (такий собі міні-храм вдома), який ділиться на дві частини — Богу і Богині й містить символи чотирьох стихій: води, вогню, землі, повітря. Окрім того, може бути й мітла, як символ очищення.
«Що ж стосується книг, які має прочитати кожна сучасна відьма, аби зрозуміти, у що ж вона буде вірити і з чим матиме справу, - говорить Оленка Кузьмич. - То є низка класичних творів, наприклад, "Смарагдові скрижалі" Гермеса Трисмегіста, книги доктора Папюса, “Сатанинська біблія” Антона Лавея. Та про них ми не будемо говорити, оскільки всі ці книги можна знайти в бібліотеці».
Топ-10 книг сучасної відьми від Оленки Кузьмич
1. Михайло Булгаков - “Майстер і Маргарита”. Це улюблена книга моєї мами і коли я була маленькою дівчинкою, вона мені читали її вголос. Знаю цей твір майже на пам’ять, тому то й боюся трамваїв, адже Берліозе відрізало голову. Це та книжка, яка занурила мене в світ магії, відьом, іншу реальність.
[img data=def]07_04_2015_675087632/jcgzglcv7pq.jpg[/img]
2. Джеймс Джордж Фрейзер - “Золота гілка: дослідження магії і релігії”. Порівняльні дослідження міфології і релігії, яке було написано у 1890 році. Це була, є і залишається однією з найкрутіших книжок з міфології, адже автор порівняв древні міфи первісних племен з класичними грецькими. На письменника перед написанням книги дуже сильно вплинув Зигмунд Фройд зі своїм “Тотемом і табу”. Робота над книгою для Фрейзера затягнулася на 25 років і зрештою вийшла досить грунтовною працею на кілька томів.
[img data=def]07_04_2015_675087632/465.jpg[/img]
3. Джозеф Кемпбел - “Герой з тисячею облич”. Вважається, що саме ця книга надихнула Джорджа Лукаса на створення “Зоряних воїн”. Це книжка про мономіф, про те що всі міфи, які є на світі, це всього-навсього один міф. “Герой з тисячею облич” - суміш психології, релігії, магії, міфів, філософії та історії. Я не знаю, чому цю книгу не вивчають в університеті на філологічному факультеті. Якщо може існувати так звана “біблія” для культоролога, психолога, філолога - то це вона, оскільки це не просто переказ і порівняння міфів, а щось набагато більше та глибше. Мені подарував її чоловік і було дуже-дуже приємно. Ця книга говорить, що кожен з нас герой, в першу чергу для самого себе, який в житті проходить велику кількість різних ініціацій. Тільки хтось швидко здається і сходить з дистанції, а хтось бореться до кінця: вбиває дракона, знаходить міфічну принцесу, повертається до батьків і т. д. Завдяки цьому авторові можна дізнатися про себе й зрозуміти, що таке Бог. Цю книгу потрібно читати повільно і з насолодою.
[img data=def]07_04_2015_675087632/campbell2.jpg[/img]
4. Скот Каннінгем - “Вікка - керівництво самостійної магічної практики”. Експерт в сфері магії землі і магії природи. Письменник написав багато книг, але саме ця книга якраз і говорить про самостійну магічну практику: що необхідно купити, в що ти будеш вірити, яким чином облаштувати власний вівтар вдома, також розповідає про різні забобони. Він простими словами пояснює як стати відьмою: базовий рівень.
[img data=def]07_04_2015_675087632/14.jpg[/img]
5. Тимоти Родерик - “Викка. Год и один день. 366 дней духовной практики в Искусстве Мудрых”. Це якраз те, що називається відьомством, вікканством, язичництвом. Розповідає і про історію, і про Богів, і про використання кристалів. Ця книга побудована як підручник. 365 днів і один день — надзвичайно магічне число. Наприклад кельти укладали шлюби на 365 днів і один день. Вважається, що цього часу достатньо, аби дізнатися про людину, про магію чи будь-яку сферу, яка тебе цікавить. Книга ділиться на 365 днів і кожен день — це один урок, як і з практики, так і з теорії, і коли ти їх пройдеш, то зрозумієш, хочеш ти бути відьмою чи ні. На початку кожного місяця відкривається список речей, які потрібно заздалегідь купити, аби бути повністю готовим до здійснення ритуалів. Насправді цю книгу мало хто проходить до кінця, адже вона вимагає перш за все дисципліни для самого себе.
[img data=def]07_04_2015_675087632/40.jpg[/img]
6. Лора Кебот - “Сила відьом”. Ця жінка офіційна відьма Салему, в неї така посада. В свій час вона була жінкою-революціонеркою: у 70-х роках вона не боялася виходити на вулицю в чорному з прикрасами і гордо казати “я — відьма”. Зараз їй 87 років, її доньки теж займаються магією, в них є своя маленька крамничка. В книзі розповідається про магічну практику, інструменти, розвінчується ряд міфів про відьом, пояснюється, що закони квантової фізики перегукуються із законами магії.
[img data=def]07_04_2015_675087632/lc_book.jpg[/img]
7. Маргарет Мюррей - “Бог відьом”. Книга написана в 20-х роках ХХ століття і розповідає про культ Рогатого Бога на теренах дохристиянської Європи: де був поширеним та як йому поклонялися.
[img data=def]07_04_2015_675087632/655308_original.jpg[/img]
8. “Калевала”. Це карело-фінський поетичний епос про пригоди міфічних героїв. Але якщо вчитуватися вдумливо, то розумієш, яка глибока народна магія була вкладена у цей твір. Це пісні-руни, які насправді є дуже сильною древньою магією та розповідають про створення світу, про подорожі героя, міфічні предмети.
[img data=def]07_04_2015_675087632/cover.jpg[/img]
9. Патрік Данн - “Магія епохи постмодерну. Мистецтво магії в інформаційному просторі сучасної епохи”. Книга сучасної магії. Письменник поєднав всі свої знання про таро, руни, кабалу, шаманізм й об’єднав все з лінгвістикою і магією. Автор розглядає магію як інформаційну парадигму та вважає, що реальність є досить символічною системою: якщо знаки знати і вміти їх співставляти — можна змінити реальність. В книжці багато цікавих вправ, медитацій, навіть є поради, як створити власний алфавіт.
[img data=def]07_04_2015_675087632/46.jpg[/img]
10. Хайо Банцхав - “Таро і подорож героя”. Найвідоміший у світі спеціаліст з таро. Книга перегукується з Джозефом Кемпбелом і його “Героєм з тисячею облич”. Книга розповідає, що карти таро — це мантична система, яка дозволяє не так пророкувати майбутнє, як розбиратися в собі, аналізувати ті кроки, які приходиться робити щодень і чим це все може закінчитися. Автор переконує, що карти таро є відображенням нашого життя.
[img data=def]07_04_2015_675087632/1-banchaf-samouchitel.jpg[/img]
Записала Олена Кравчук
Схожі публікації
Усі книги Роберта Гріна — це серйозні твори, в яких автор подає глибокий аналіз інформації та розкриває перед читачами складні зв’язки між членами суспільства та різними владними інституціями в умовах сучасних реалій.
13 Листопада 2024
У низці кав’ярень Луцька з’явилися мінібібліотеки, аби популяризувати читання серед мешканців міста.
04 Липня 2024
Письменник, художник та військовослужбовець Анатолій Дністровий презентував у Луцьку трилогію: «Сіра пейна», «Привиди» та «Перший кий будича».
27 Травня 2024