З першою дюжиною! або 12 фактів про радіо СіД FM

19 Листопада 2015
Текст: Анастасія ПЕРЕДРІЙ

Луцьке радіо СіД FM 18 листопада відзначило своє 12-річчя. «Таблоїд Волині» назбирав 12 фактів про перше волинське комерційне радіо.


1. У грудні 2007 року ведучі радіо СіД пробули у прямому ефірі без перерви 48,5 годин. Це був благодійний радіо марафон до Дня святого Миколая. Олексій Курбан та Нона розпочали ефір у суботу о 8:30 і завершили у понеділок о сьомій ранку.2. Відомий український діджей Artem Neba на українському тижні моди презентував власну колекцію одягу. Слухачі радіо СіД повинні пам’ятати його як Артема Дикого, який започаткував тут першу програму про денс-музику «Нічний десант».3. 2010 року у день народження СіД FM на радіо згорів пульт. Відтак, через технічні причини слухачі на 7-річчя радіостанції слухали лише музику, адже вивести в ефір мікрофон без пульта – неможливо.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Сойворонок» радійного ефіру Роман Вербич


4. Постійні слухачі пам’ятають ведучого Андрія Антонюка. Нині він працює на «Львівській хвилі», а також є голосом стадіону «Арена-Львів» і телеканалу «ZIK».5. Під час Помаранчевої революції на на луцькому Майдані поряд з наметовим містечком стояв банер. Великий, революційний, помаранчевий. На ньому було написано: «Радіо СіД FM. Газета Сім’я і дім. ТАК!» Таким чином радійники з газетярами підтримували ідеї протесту. Увечері встановили, вранці прийшли – немає. Певно фанати – не стали сумувати «сідівці».6. Якось Нацрада з питань телебачення і радіомовлення обурилася програмою «Еротичний гороскоп», яка виходила в ефірі СіД FM. Її автори розповідали, як краще різним знакам Зодіаку будувати свої стосунки. Програма ця транслювалася зранку, о 9:30. А чиновники з Нацради стверджували, що «такі» програми (про «таке») можуть виходити в ефір лише пізно увечері, а то й вночі. Програму мусили зняти з ранкового ефіру – на превеликий жаль цілої армії її шанувальників.7. Одна з улюблених вікторин слухачів СіДу – «Труднощі перекладу». Ведучі озвучували український переклад відомих пісень, а завданням слухачів було відгадати, про яку пісню йдеться. Хто вгадав – той і отримав подарунок.8. На СіД FM колись грали у морський бій. У прямому ефірі. Ведучі ховали свої «кораблі», а слухачі по черзі телефонували і намагалися їх розсекретити. Забава називалася «Озерна сутичка».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «СіД ФМ»: дюжина років сюрпризів і драйву


9. Роман Вербич та Олексій Курбан прийшли працювати на СіД FM, прочитавши оголошення у газеті.10. Директор радіо СіД Андрій Зубенко працює набагато більше, ніж по 8 годин щодня. На радіо ведучий, музичний та програмний редактор, звукорежисер і рекламна агенція в одній людині! :-)11. Вікторія Жуковська потрапила на СіД FM завдяки конкурсу Євробачення. Коли дійство відбувалася в Україні, вона акредитувалася від газети «Сім’я і дім», а для радіо робила включення. Так і почала працювати на СіД FM. До речі, Жуковська була єдиним волинським журналістом з «євробаченською» акредитацією. Нині Жуковську знають як ведучу майже всіх фестивалів західної України.12. Не зважаючи на поділ частоти в ФМ-діапазоні (півгодини на частоті 102,4 звучить СіД FM, інші півгодини – радіо DJ FM), в інтернеті СіД FM не перериває трансляцію і звучить цілодобово.

0

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter