«Не озирайся і мовчи» (НОІМ) – книга,з якою відомий український письменник
Макс Кідрук їздить 100 містами України.
Презентація нового роману письменника відбулася в Луцьку у понеділок, 28 листопада. Це, кажуть у його команді, найбільший тур на підтримку книги, пише
Район.Луцьк.
Організатори зустрічі у Луцьку – Мистецьке об'єднання «стендаЛь»,
[caption][img data=def]28_11_2017_1358680399/5_kidruk_noim1.jpg[/img] Слухали автора у бібліотеці імені Олени Пчілки[/caption]
Ми пропонуємо вам ТОП-5 життєвих істин, які зберегли в записнику і носимо біля серця після презентації роману «НОІМ».
1. Все навколо є не тим, чим здається
Почав свою розмову письменник із розповіді про перебіг «гранд туру», яка плавно перейшла у пояснення глибинної сутності всіх речей. За словами Макса, властивості речовин на макроскопічному рівні цілком відрізняються від властивостей на мікроскопічному. Простіше кажучи, молекула води Н2О не обов’язково має бути мокрою та рідкою.
2. Час – це батон
Традиційне уявлення про час як річку, що постійно тече, автор, посилаючись на відомих фізиків, закликає відкинути. Насправді час – це велетенська льодяна брила, із вмороженими у неї митями і людьми. А ще час – нескінченний батон, всередині якого вже відбулися всі події, які тільки могли відбутися у світі. І ми одночасно існуємо в безлічі митей життя, залежно від того, під яким кутом нарізати цей батон.
3. У природі ніщо не заважає відбивній знову стати куркою
Необоротність деяких процесів у житті є насправді умовною. Це пояснює явище ентропії (слово на «е», яке я з першого разу не запам’ятала). Зазвичай у житті енергія від тіла з більшою температурою (зображеного тут як «вишеньки») переходить до тіла з меншою («ожинки»). Але ніщо у природі не заважає холодному тілу віддавати свою енергію теплому, стаючи ще холоднішим і роблячи інше тіло гарячим. Проте, за дослідженнями учених, імовірність того настільки мізерна, що варто без зайвих надій з’їдати свою відбивну, заспокоюючи себе тим, що десь у батоні часу вона все ще бігає зеленими огородами щасливою молодою куркою.
[caption][img data=def]28_11_2017_1358680399/6_kidruk_noim3.jpg[/img] Червоні атоми - то вишеньки, а сині - ожинки[/caption]
4. Паралельні світи краще досліджувати під «хеві-метал»
У книжці про буллінг, розрив поколінь та паралельні світи Макс Кідрук просить «зацінити» ідеально підібрані цитати з пісень британського гурту «Iron Maiden». За його словами, із більше, ніж 700 відгуків на роман, які автору вже довелося читати, тільки два були про епіграфи до кожного розділу.
«Серйозно, народ. Я потратив стільки часу, аби вибрати слова ОДНОГО гурту, які би прекрасно лягали на кожен розділ, а тут тільки два відгуки?!»
Випереджуючи питання аудиторії, Макс запевнив, що не писав розділи спеціально під уривки пісень.
5. Історія з паралельним світом – не обов’язково історія про паралельний світ
[caption][img data=def]28_11_2017_1358680399/7_kidruk_noim4.jpg[/img] Роман з паралельним світом, але не про паралельний світ[/caption]
Попри науково цілком обґрунтовану можливість існування паралельного світу (на яку автор потратив левову частину свого виступу під час презентації), роман «Не озирайся і мовчи» – не зовсім про паралельний світ. Він скоріше про бажання втекти від ЦЬОГО світу. І навіть коли в історії з’являються не зовсім живі борсуки, це все-одно історія про хлопця Марка, який не може впоратися зі своїми проблемами, і тому знаходить Вихід.
***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїда Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа).